Stolní počítač HP Compaq 100eu - recovery

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ptahhor 16. 12. 2014 15:11

Zdravim,
nevim zda jsme ve spravnem vlaknu, pokud ne, omlouvam se :(

Nicmene k veci, mam tu starsi stolní počítač HP Compaq 100eu s WinXPsp3cz. Windows lehly, ale je tam recovery oddil (coz vidim kdyz bootnu linux), ale nemam manual a nedari se mi najit na netu spravny postup jak system z recovery oddilu nahodit... zkousim F9, F11 atd, ale nedari se... :( Nema nekdo zkusenost?

Dekuji

-- 16. 12. 2014 15:44 --

jeste dodavam, ze to je pocitac ve verzi SFF
Ptahhor
Junior

Odeslat příspěvekod redhawk 17. 12. 2014 20:41

http://h20565.www2.hp.com/portal/site/h ... 50#manuals

manual. co sa tyka recovery, osobne mam radsej cisty instal, mal by tam mat nalepku
Hlúposť užívateľa je priamo úmerná jeho právam.
redhawk
Junior

Odeslat příspěvekod Ptahhor 18. 12. 2014 11:35

manual tam neni kompletni, nicmene uz mi zareagovala HP podpora. Je to F11, ale bohuzel nefunguje... At mackam pri startu F11 sebevic, recovery nenajede...

Cistou instalaci bych udelal rad, stitek na skrini je citelny, ale nemam medium, da se nekde legalne stahnout instalace WinXPhomesp3cz abych tam zadal SN ze stitku ? (k dodanemu PC instalacni medium nebylo)

Zkousel jsem jine medium z jineho pocitace, ale to je SP2 a seriove cislo mi to nebere :(

Dekuji za jakykoliv dalsi napad
Ptahhor
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 18. 12. 2014 12:21

kdyztak mi napis sz, instalacku mam
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod Ptahhor 18. 12. 2014 12:33

hned pisnu SZ a dekuju,
ale i tak by me zajimala spravna oficialni cesta co ma clovek delat v takovem pripade :)
Ptahhor
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 18. 12. 2014 12:46

hp by ti melo poslat inst zdarma
ost vyrobci za polatek cca 1000kč
vice v sz
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod Ptahhor 18. 12. 2014 14:20

uz je to po zaruce, pochybuju ze mi neco poslou zdarma... takze clovek ma legalni licenci a kvuli tomu ze to Cedo nedaji k pocitaci, tak pak musi zaplatit jeste 1000 kc za medium? omg
Ptahhor
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 12. 2014 14:52

To je jen lenost BFU, že si nevytvoří zálohu OS a záchranné bootovací médium. :roll:
Pak žádnou instalačku už nepotřebuje.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ptahhor 18. 12. 2014 15:33

jasna vec, ale ten pocitac neni muj a majitele tim nijak neoslnim, kdyz mu budu rikat co mel a nemel udelat :) Verim, ze takovych BFUs je hodne a nechce se mi proste verit, ze se to pak musi resit tou 1000 korunou :) Je mi jasne, ze vetsina ceskych lidicek si tam nahodi nejakou crack verzi a po ptakach, ale proste me zarazi, ze neexistuje ciste reseni bez dalsich vynalozenych prostredku... Nerozumim jednak tomu, proc vyrobci casto dodavaji pocitace bez inst. media k licencovanemu OS a take tomu, proc to sam MS neposkytuje ke stazeni, bez SN je to stejne k nicemu a kdo si to bude chtit "ukrast" tak si to stejne ukradne... Nejak mi to hlava nebere :/
Ptahhor
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 12. 2014 15:43

Fatální omyl:
Ptahhor píše: neexistuje ciste reseni bez dalsich vynalozenych prostredku

Zcela čisté a jednoduché řešení existuje.
Viz výše.
Práce na pár myšokliků.
Za neomluvitelnou lenost se platí.
Ptahhor píše: resit tou 1000 korunou

= hodně levná lenost. :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ptahhor 18. 12. 2014 15:55

tak jasne, pro nekoho litr neni nic :) ale jsou mezi nami i taci... :)
Ptahhor
Junior

Odeslat příspěvekod Frosty27 18. 12. 2014 16:22

Když Vám nefunguje recorvery, tak tam dejte ten linux. Práce se soubory a složkami je stejná jako na woknech a o instalacích z repozitářů si někde přečtete návod.

Zkuste Lubuntu nebo Ubuntu, ovladače si to většinou najde samo. Pokud stačí obyčejný Debian tak pak ten.
It's time put a heart into it!
Frosty27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 18. 12. 2014 16:31

Ptahhor píše:uz je to po zaruce, pochybuju ze mi neco poslou zdarma... takze clovek ma legalni licenci a kvuli tomu ze to Cedo nedaji k pocitaci, tak pak musi zaplatit jeste 1000 kc za medium? omg

na zaruce nezalezi
kdo se o pc zajima,sezene si vse na netu, ja mam pro tyto pripady většinu intalaček
(kdyby nekdo ze znamych potreboval reinstal)
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 12. 2014 17:36

Naposledy upravil dockalacek dne 19. 12. 2014 09:32, celkově upraveno 1
Důvod: Smazán blbý příspěvek moderátora:-)
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 18. 12. 2014 18:49

vzdyt jsem to psal
bandolier.wz
Junior

Další stránka