Zamrzání her na AMD X2 pod WinXP

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 11. 1. 2015 18:03

Ne ne, čas se mi neustále předbíhá o pár minut a dělalo mi to už i na předchozím PC pod tím stejným Windows XP - prostě seřídím to ze serveru, přijdu za dvě hodiny a mám tam o dvě minuty navíc, přijdu druhý den a mám tam navíc o pět minut. Můj počítač je neustále připojen do sítě ke sdílenému disku, jestli to nemůže souviset. Jinak po vypnutí ze zásuvky BIOS nastavení drží, to baterii mám už pár let vybitou ve starém PC a po zapnutí do zásuvky jen znovu nastavím BIOS a čas jde i měsíce pořád stejně...

Ještě doplnění pro alfah4ns: Zkoušel jsem pro zajímavost toho Tonyho a ne, HDD v momentě záseku nedělá vůbec nic - soudě tedy dle indikátoru na bedně - při záseku HDD zhasne úplně a po chvilce začne opravdu hodně mírně poblikávat a hra se opět rozjede, ale to bude asi tím, že to soundtrack načítá z disku.

Jinak 10 - 15 FPS u Mafie 2 mě taky nepotěšilo, ale mám jí už dohranou několikrát skrz na skrz na PS3, takže to neřeším, to horší je rychlost pod 10 FPS u toho Zaklínače 2 a Risen 3, které jsem si jako jedny z mála her společně s Alanem Wakem chtěl zahrát, všechno ostatní je na konzole... Risen 3 si pak ale koupím, takže jde jen o Zaklínače... :-) Co myslíš, pomůžou tomu ty RAM, nebo nestíhá i procesor? Grafikou to asi nebude, když to běží na minimum i na Ultra nastavení pořád stejně rychle, že? :?:
Dejvis-87
Junior

Odeslat příspěvekod Majsner 11. 1. 2015 18:43

Podle mě nemá smysl hledat jakékoliv řešení ani radit, pokud nevyzkoušíš základní věc, kterou Ti tady hned na začátku někdo radil, viz diskuse:
milsimr píše:...Hry se sekají i na čistém systému s ovladači?

Dejvis-87 píše:Ano, jedná se o čistou instalaci, i když programů tam mám hned od začátku více - Operu, Firefox, Chrome, Avast Free, flash pro Operu i pro FF, GuitarPro 5, AmpliTube, GuitarRig, ASIO Drivers, VLC Player, OpenOffice a ovladače na tiskárnu Konica Minolta, toť vše. ...

Hned v prvním souvětí si protiřečíš. Tak jedná se o čistou instalaci, nebo tam máš hned od začátku těch programů více? Dokud to nevyzkoušíš na čistém, čerstvě nainstalovaném systému bez špíny typu Chrome, Avast apod., tak je cokoliv jiného plýtvání časem a energií. Pokud tímto neidentifikuješ problém, měla by Tvá další aktivita směřovat do Prohlížeče událostí, jestli tam v protokolech systému nemáš nějaké žluté nebo červené vykřičníky, které se čirou náhodou udály přesně v čase, kdy Ti to takhle zamrzlo. Až to vyzkoušíš, tak se teprve ozvi.
Majsner
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 11. 1. 2015 21:13

Chrome i Avast používám už léta a nikdy s nimi nebyl problém - výkon určitě berou, ale ty záseky? No ale zkusím to s tou čistou instalací systému na jiném disku. Jinak koukal jsem na to a Prohlížeč událostí je čistý - dnes jen pár záznamů a všechny informační, poslední žlutý z 06.01.2015 ohledně instalace ovladačů tiskárny a včera červený při pokusu nainstalovat do Risen 3 češtinu, jejíž instalátor nejspíš nepodporuje XPčka.
Dejvis-87
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 15. 1. 2015 15:58

Zdravím, takže jsem zkusil snad už všechno od úplně čisté instalace (plus samozřejmě pouze základní ovladače) přes aktualizaci Windows XP na poslední verzi, pak použití jiné starší verze Windows XP a dělá to stále a u všech - u té starší verze to sice chvilku nedělalo, takže už jsem skoro myslel, že mám vyhráno (hrál jsem hodinu Zaklínače 2), ale pak najednou po spuštění GuitarPro buch a opět to samé...

Našel jsem ale ještě tohle: https://forum-en.msi.com/index.php?topic=117535.0

Přesně můj problém, takže teď se chystám na flashnutí Biosu na nižší verzi 3.3 a když ani tohle nepomůže, tak se s tím už asi smířím. Jen mám z toho flashování trochu obavy, na MSI to prý nejde udělat přes Windows, takže budu muset vytvořit bootovací USB flash disk, což jsem ještě nikdy nedělal... Nevypadá to ale složitě a princip toho postupu chápu, takže uvidíme.
Dejvis-87
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 16. 1. 2015 10:54

Tak se zdá, že problém je snad konečně vyřešen... :-))

Doufám že jsem to teď tedy nezakřikl, ale od včerejšího přehrání BIOSu zatím všechno funguje jak má. Pro zajímavost uvedu postup - všude se radí, že se má vytvořit bootovací flashka či disketa s MS-DOS a přes něj pak spustit flashovací program, kterým se BIOS přehraje jinou verzí ze stránek výrobce. Já ale nakonec naštěstí přišel na mnohem snazší způsob - stačí nainstalovat MSI Live Update 6 (přestože k ničemu není a umí BIOS maximálně upgradovat), v jehož adresáři se však nachází složka s flashovacími nástroji pro všechny možné výrobce (v mém případě Award Bios - složka "AFUWIN") a s tímto nástrojem se dá BIOS přehrát pohodlně a rychle přímo rovnou ve Windows. Nejprve jsem si udělal zálohu stávající verze BIOSu a poté jsem ho přehrál starou verzí 3.3 z roku 2007, která je prý poslední bez této chyby a hle - najednou vše funguje naprosto bez problémů. Starší verzi BIOSu tedy déle trvá, než se dostane k bootu z disku a také tam dvakrát problikne úvodní logo, ale funguje to a to je hlavní. Na stránkách výrobce se dají stáhnout všechny možné verze BIOSu až po nejnovější 3.9, ale tento problém na WinXP nastává prý už od verze 3.4, takže 3.3 je poslední použitelná. Původně jsem tam měl verzi 3.7, ale jestli by mi pomohlo přejít na nejnovější 3.9, to už zkoušet nehodlám... :lol:

Jinak docela ironie, že mně se musí vždycky stát nějaká závada, se kterou si nikdo neporadí - vrtal jsem se v tom přes týden, stokrát jsem instaloval Windows, ovladače, dokonce jsem si tam dal dva OS a nic, až pak stačila tak jednoduchá operace, která zabrala jen pár minut a je po problému... :nenapadne Osobně si myslím, že tento problém u těchto desek tolik lidí nemělo z toho důvodu, že velká většina lidí buď už jede na novějších Windows Vista / 7 a nebo BIOS neaktualizují, takže jim podobný problém nehrozí... :hm A ještě jedna věc - ve Windows XP jednou hry při stejném nastavení výrazně rychleji - Zaklínač 2 je i na vyšší detaily hratelný (FPS nejsou žádná sláva, ale je to ještě jakž takž plynulé) a Mafia 2 má přes 20 FPS, zatímco ve Win 7 měla po testu průměr 13.7, takže jsem rád, že už mi to funguje... :-)

Přesto ještě jednou všem díky za rady, snahu a trpělivost.
Dejvis-87
Junior

Odeslat příspěvekod Kubas789 18. 4. 2015 08:22

Majsner píše:Podle mě nemá smysl hledat jakékoliv řešení ani radit, pokud nevyzkoušíš základní věc, kterou Ti tady hned na začátku někdo radil, viz diskuse:
milsimr píše:...Hry se sekají i na čistém systému s ovladači?

Dejvis-87 píše:Ano, jedná se o čistou instalaci, i když programů tam mám hned od začátku více - Operu, Firefox, Chrome, Avast Free, flash pro Operu i pro FF, GuitarPro 5, AmpliTube, GuitarRig, ASIO Drivers, VLC Player, OpenOffice a ovladače na tiskárnu Konica Minolta, toť vše. ...

Hned v prvním souvětí si protiřečíš. Tak jedná se o čistou instalaci, nebo tam máš hned od začátku těch programů více? Dokud to nevyzkoušíš na čistém, čerstvě nainstalovaném systému bez špíny typu Chrome, Avast apod., tak je cokoliv jiného plýtvání časem a energií. Pokud tímto neidentifikuješ problém, měla by Tvá další aktivita směřovat do Prohlížeče událostí, jestli tam v protokolech systému nemáš nějaké žluté nebo červené vykřičníky, které se čirou náhodou udály přesně v čase, kdy Ti to takhle zamrzlo. Až to vyzkoušíš, tak se teprve ozvi.

majsner nehazej spinu na chrome a zkus si ho a nech toho
Kubas789
Junior

Předchozí stránka