Sdilena tiskarna HP 3005dn v smisene siti W7 a XP

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hornet (novy) 26. 1. 2015 14:35

Poprosim o radu. V siti 3xW7 a 1xXP mam sdilenou tiskarnu HP3005dn , ktera je pripojena pres USB k jednomu pocitaci s W7. Pocitace s W7 nemaji problem se sdilenim. System XP sdili po nainstalovani tuto tiskarnu a bezne s ni pracuje. Problem vznika po restartovani XP pocitace, nemuze se k teto tiskarne pripojit. Na vsech pocitacich je zrizen ucet "skupinaW7" bez hesla. Kde dela soudruh z NDR chybu
Kdo si hraje, nezlobi
Hornet (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 26. 1. 2015 14:56

Nastav nějaké heslo a mělo by to fungovat.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod petyx 26. 1. 2015 16:10

Nebylo by lepsi se vyflaknout na skupinu a sdileni a pripojit tu tiskarnu do site pres RJ45 (kdyz je to dn tak by to sit mit melo),nastavit pevnou IP adresu a nainstalovat ji na jednotliva PC (teoreticky by mohlo stacit zmenit port)
vsichni budou moct tisknout a zadny PC nebude zavisly na zadnem dalsim...
petyx
Junior

Odeslat příspěvekod MiK 26. 1. 2015 16:36

Právě jsem připojoval P3005 a konstatuju, že má chybu v ovládačích pro WXP. Bez problémů funguje při přímém připojení na síť, nastavena pevná IP.
Navíc mi hlava nebere, proč připojovat tiskárnu přes jiný počítač, když už je přímo síťová.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod Hornet (novy) 28. 1. 2015 19:40

Sitove pripojeni by pro mne znamenalo pridat anebo vymenit switch (nemam volny port), plus natazeni a zalistovani asi 12 m sitoveho kabelu, popripade i nejake krimpovani.
Reseni : Z hp.com jsem stahl univerzalni driver ( drivery PLC5 a PLC 6 pro XP skutecne nehraji) je i ceska mutace. Rozbalte a najdete setup, po spusteni se objevi spusob instalace. Nepouzivejte typickou. Druha moznost vam da na vyber port anebo sitovou verzi. Vse se deje automaticky a funguje i sitova instalace, vyskousel jsem( kabel natazen provizorne pres dvere) zadate jen IP adresu tiskarny, spusob nastaveni v manualu. Problem vyresen. Dekujim kolegum za reakci a preji hodne pocitacovych uspechu.
Kdo si hraje, nezlobi
Hornet (novy)
Junior