Vynucení indexace disku

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nnet 25. 3. 2015 10:22

Ahoj, vím že se všude řeší jak indexaci disku vypnout ale já ji potřebuji vynutit. Často něco hledám(100+ hledání denně) mám tisíce souborů a zdá se mi že indexace moc nefunguje.

Jak vynutím její vytvoření a uložení do ram aby jsem celý proces hledání urychlil?
Hádku s blbcem nevyhraješ!

Desktop: Intel Xeon E3-1245V3, DDR3 16GB ECC, 160GB Intel SSD, Nvidia Quadro K2000

NB: Intel Core i7 720QM, 8GB DDR3, 750GB HDD, ATI 5650
Nnet
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 25. 3. 2015 10:38

Velikost indexových souborů může být i několik desítek gigabajtů, tedy jejich uložení do paměti je problematické.

No a indexace v zastaralých Windows XP... Leda doinstalovat nějaký Google desktop.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Nnet 25. 3. 2015 11:21

Děkuji za nápad použil jsem Windows Search 4 který urychlil vyhledávání přimo na pc. Bohužel to nepomohlo při vyhledávání přes síť kde je to stejné jako předtím... nějaký nápad?

Nemůžu nastavit aby se mi indexovaly síťové disky tak nevím.
Hádku s blbcem nevyhraješ!

Desktop: Intel Xeon E3-1245V3, DDR3 16GB ECC, 160GB Intel SSD, Nvidia Quadro K2000

NB: Intel Core i7 720QM, 8GB DDR3, 750GB HDD, ATI 5650
Nnet
Junior

Odeslat příspěvekod randomofamber 25. 3. 2015 12:06

Indexovat sdílenou složku (síťový disk) má být možné poté co se zaškrtne "Vždy přístupné online" (přes pravé tlačítko). A dále pak lze (opět přes pravé tlačítko) ve vlastnostech ještě zaškrtnout Indexovat kromě vlastností i obsah...
randomofamber
Junior

Odeslat příspěvekod Eugi 25. 3. 2015 12:31

Kdyz jsem jel na Windows XP tak mi prave pomoci Windows desktop search 4.0 slo nakonfigurovat aby se indexovaly i pripojene (namapovane) sitove disky. S prichodem Vist Microsoft tuto moznost deaktivoval s oduvodnenim, ze to prilis zatezuje sitovy provoz. V nasi miniformicce to sice praci na siti nikdy nijak neovlivnilo, ale Microsoft vi vzdycky nejlip co je pro uzivatle nejlepsi.
Jinak bych jako alternativu asi take doporucil Google desktop search.
Eugi
Junior