Obnova XP, výběr OS

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kezlab 27. 3. 2015 11:36

Zdravím,
chci se zeptat na preinstalaci Windows XP. Přítelkyni chci celý PC smazat a zároveň obnovit OS do základního nastavení. Myslíte si že tuto funkci XP podporují? Nemám instalační CD, pouze kód (štítek) pro aktivaci.

V příloze posílám co je to za PC. Žádná sláva to není. Myslíte si že je dobré tam obnovovat mrtvé XP, nebo mám zkusit radši W7, pokud to PC utáhne. Nebo jsem uvažoval i o Ubuntu.

Co radite?
Přílohy
sketch-1427452537424.jpg
kezlab
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 3. 2015 11:53

Obrázek

Win + R => dxdiag => uložit všechny informace => textový soubor někam ulož a nahraj na web ... Příloha o PC nevypovídá jinak skoro vůbec nic, krom toho, že je to dnes už zastaralý P4.

Pokud na disku není recovery, systém lze nainstalovat za použití libovolného instalačního média Windows XP Home Edition. Při instalaci stačí zadat product key ze štítku.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod kezlab 27. 3. 2015 12:57

Je tedy jediná možnost sehnat si inflaci XP HM a poté zadat aktivační kód.

Jednalo se mi o to, zda má cenu znova obnovovat XP. Na bude lepší tam dát rovnou W7, nebo ještě lepší Linux (Ubutu)?
kezlab
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 3. 2015 13:28

Prehistorické Intel Pentium.
Co s tím?
1) Věnuj muzeální Pentium pradědečkovi jako ohříváček pod nohy. K jinému účelu se nehodí.
2) Přítelkyni pořiď moderní PC s W7.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 3. 2015 14:54

Na takovej stroj bych W7 nedával. Když už, tak budiž Linux, nebo nechat dožít s řádně zabezpečeným WXP SP3.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod monikash 27. 3. 2015 15:25

Nejlépe nějaké distro, které vypadá jako XP a přítelkyně nepozná rozdíl. 8-)
Moto G5+.
Sony A7S, A7R2
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Milil 27. 3. 2015 15:36

Takovéto stroje máme ve firmě a udržovné XP na tom běhají v pohodě. A jestli to chce mít úplně bez údržbové a nepotřebuje Win aplikace, dal bych na to linux distribuci s nějakým méně náročným okenním manažerem než je Unity v Ubuntu. Třeba Lubuntu nebo nějakou verzi Linux Mint (např. Mate). Taky samozřejmě záleží na tom, jestli jsou k počítači připojené nějaké periferie (tiskárna, scanner) pro které nemusí být v linuxu ovladače.
Samsung S8
Milil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 27. 3. 2015 16:09

Žena má Acer Aspire One, byly na něm W7 Starter, ale byl dost pomalý a to, že čas od času začala Windows Update service zabírat > 500M z 1GB paměti takže počítač jen zuřivě swapoval a nic nedělal tomu taky moc nepomáhalo. Tak jsem tam dal úplně obyčejný Debian ve výchozím nastavení a samotného mě překvapilo, jak rychlá a bezproblémová ta instalace byla. Všechno fungovalo, akorát defaultní Totem měl nějaké problémy s češtinou při zobrazování titulků ze síťového úložiště, tak jsem tam místo něj dal VLC a bylo.

Žena si pochvaluje, jak je teď ten počítač hezky rychlý a navíc si může změnit pozadí plochy, což v těch W7 Starter nešlo. Jiné ovládání jí nečiní problémy, stejně hlavně browsí a FireFox je tam stejný. A GIMP a LibreOffice taky.

Pokud se s tím nechceš ****, tak kup nový počítač, pokud máš čas a chuť a/nebo má přítelkyně k tomu počítači citový vztah, tak tam zkus šoupnout nějaký Linux, třeba nějaký méně náročný a uvidíš.
lemming
Junior

Odeslat příspěvekod kezlab 27. 3. 2015 16:57

Ok, zkusím vyzkoušet nějaký ten Linux. Zatím mám zkušenosti jen z Ubuntu, které mám primárně na mém notebooku. :) A jsem naprosto spokojený, ale byli mi řečeno že i Xubuntu není špatný.. Ještě nějaké jiné návrhy na Linux? :)

Zase tam chci mít nějaké schopné prostředí. :)
Co se týče XP, já je teď asi nijak z PC na CD nedostanu co? To by muselo být v PC recovery (a to není). A velikost HDD (38GB) taky není moc.. :D

Ale jak říkám, chci to mít pouze na browser + nějakou tu administrativu. Doufám že nebude problém s těmi drivery na tiskárnu apod.
kezlab
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 27. 3. 2015 17:09

Proč to řešíš na více fórech? :roll:

Jo, Xubuntu OK.
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor