Windows XP licencni podminky

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pitrisek-fr 3. 4. 2016 15:21

ahoj lidi. mam doma jeden stary PC které mi tu lezelo pekne dlouho a tak jsem se rozhodl ze bych ho oprasil. HDD jsou sformatovane a tak jsem sel instalovat xpecka. na boku masiny vidim číslo tak si rikam ze to nebude problém. original CD uz nemam tak jsem stahl z netu s tim ze použiju to číslo na bedne.
USB klic nabootuje a po chvilce vyskoci něco jako ,,Instalační program nemůže najít licenční smlouvu a nebude pokracovat,
Rikal jsem si ze jsem stahl spatnou verzi mozna ale stahl jsem xp 3x z ruznych stranek a tato hlaska mi vyskakuje porad.
Nevedel by někdo poradit co s tim? chtěl jsem to uvest do provozu pro mého syna a na sedmičky jeto uz pomale. diky moc.
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France :tleskani
pitrisek-fr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubokubo76 3. 4. 2016 15:55

Skús CD, alebo preskenuj USB kľúč s HDtune. Nemá vadné sektory? Ak by si dal vypáliť na CD, existuje tam aj kontrola po vypálení. Vtedy máš istotu
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 3. 4. 2016 15:56

Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pitrisek-fr 3. 4. 2016 16:01

vypalovačku uz nemam. místo ni mam v PC HDD. myslis ze to bude USB klicem? je novy a rano jsem s nim instaloval win 10

ano HDD byl formatovany jinym systémem nez xp, ale co ted s tim. jak ty xp tam dostat. priznam se ze jsem bezradny.
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France :tleskani
pitrisek-fr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 3. 4. 2016 16:21

Přidej si na flashku např. GParted a odstraň veškeré oddíly na disku. Disk pak naformátuj skrze instalátor WXP.

Zkontroluj si, zda-li máš vypnuté AHCI - instalátor nemusí disk vidět. Popř. dodej instalátoru potřebné AHCI drivery.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod pitrisek-fr 3. 4. 2016 18:52

ahoj. tak jsem v GParted odstranil všechno co tam bylo a ukazal se mi NEOBSAZENY ODDIL. dal jsem instalovat XP ale ukazala se mi zase ta hlaska ze nenasel licencni ujednani a nemůže pokracovat.

-- 3. 4. 2016 19:25 --

projel jsem cely bios a to vypnuti AHCI jsem nenasel. je vůbec mozne abych to tam nemel? nejsem zrovna pocitacovy expert :) je to nejaka verze biosu PHOENIX
pitrisek-fr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MiK 3. 4. 2016 19:29

Pokud si vzpomínám, tak byly od každé řady WinXP 3 různé instalačky vzájemně neslučitelné.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod pitrisek-fr 3. 4. 2016 19:31

na stitku na bedne je windows xp home edition. stahl jsem 3 home edition z ruznych stranek a všechny delaji to same.
pitrisek-fr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 4. 2016 20:23

Z jiné stránky.

Jak že jsi tu instalační flashku vyrobil?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod pitrisek-fr 3. 4. 2016 20:28

programem Rufus

-- 3. 4. 2016 20:58 --

dekuju vsem za pomoc a rady. vyreseno. program rufus je uvadeny ze umi udelat bootovaci usb winxp ale bohužel to tak není. aspoň u me. v programu wintoflash není problém. uz instaluju. hezky vecer :)
pitrisek-fr
Kolemjdoucí