Dynamický disk ve WXP

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Iol 11. 4. 2005 17:32

Rád bych o něm věděl něco vice. Proč mi WXP přestaly "znát" disk po prostém přehození z jednoho IDE kanálu na druhý? Pokud přehodím disk zpět - najdu tam svá data?
Iol
Junior

Odeslat příspěvekod keyles 11. 4. 2005 18:28

no, dynamický disk ve winXP je trosku zvlastni, pokazde, kdy u neho dojde ke zmene, tak se musi nastavit. Klepni pravym mysitkem na tento pocitac, dej spravovat, pak sprava disku a pak si ho priradis tim, ze vyberes aktualni disk.
keyles
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MM_tank 11. 4. 2005 21:06

pokud vím tak z poškozeného dynamického disku se nedají dostat data běžným postupem takže radši od toho ruky dál....
S pokaženými počítači se denně setkávám už deset let.
MM_tank
Junior

Odeslat příspěvekod Iol 12. 4. 2005 09:20

mozna jsem problem neupresnil... Narazim na situaci kdy disk je systemem objeven, je identifikovan jako dynamicky a je OFFLINE - tzn pri pouziti praveho mysitka v menu spravce disku nabidne pouze prirazeni/format za cenu ztraty stavajicich dat.
Co jsem se dozvedel zatim je, ze cely dynamicky disk se chova jako jeden velky soubor jehoz alokacni tabulka je nekde v WXP na jeho systemovem disku. To ovsem muj problem neresi. Rad bych nasel zpusob jak systemu rici ze "tohle" je ten disk jehoz informace mas "tady" - pokud se to tedy nejak takto udelat da...
Go go, google...
Iol
Junior