Prolomení hesla....

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rexcze 20. 4. 2005 16:13

Jak se dá prolomit heslo ve Win XP PRO . Myslím tím u přihlašovací obrazovky?
rexcze
Junior

Odeslat příspěvekod adamek.jan 20. 4. 2005 16:24

Treba se zaloguj na admina (dvakrat po sobe zmacnes kombinaci klaves ctrl + alt + delete). Defaultne tam neni nastavene zadne heslo.

Pokud tam mas vytvoreny vlastni ucet (musi byt administratorsky), da se skrs nej nabourat ostatnim uzivatelum do adresare. Jestli chces, napis duvod proc se tam chces dostat a nejak to osmelime 8)
adamek.jan
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Honzeek (novy) 20. 4. 2005 16:31

a co takhle se nikomu nenabouravat do kompu?
Všechno je jinak...
Honzeek (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gofry 20. 4. 2005 16:35

Boze, dnes uz si tie deti nevedia najst informacie ani ked ich maju vsade okolo seba na Internete. Kam sme to len dospeli?
gofry
Junior

Odeslat příspěvekod mbing 20. 4. 2005 16:36

Honzeek píše:a co takhle se nikomu nenabouravat do kompu?

Dobrá volba.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rexcze 20. 4. 2005 16:47

Chci to vědět ze zvědavosti. Na netu jsem to nikde nenasel. Nenabourávám se nikomu do kompu, jen sobě!!! A admin heslo mám vyplněný, zas až taková lama nejsem!

Kdysi jsem cetl o urcitem algoritmu nebo co, kterej prolomí heslo (jakýkoliv) v XP za momentik....

A zajímá mne to také proto, že se docela dost zajímám o bezpečnost osobních PC.
rexcze
Junior

Odeslat příspěvekod AZOR 20. 4. 2005 16:55

heslo se prolamuje dvěma vzásadě zpusoby:

a: slovnik utok, známá slova, fráze, náhodně-nenáhodná slova,
častá hesla : welmi učinné, za 2-3h zjistíš jak na tom jsi
učinnost : 85% bajvoko

b: brutální utok, všechny kombinace , 4písmena v pohodě, 5 problém 6 už je velkej problém.
učinnost podle délky hesla, případně náhody
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 20. 4. 2005 16:57

rexcze píše:Kdysi jsem cetl o urcitem algoritmu nebo co, kterej prolomí heslo (jakýkoliv) v XP za momentik...../quote]

Jistě, to je slovník všech výrazů, případně jednoduché modifikace, například pavel1, prolomení asi do 2-3 sekund. Se vsadím, že 99% všech lidí má heslo, co je nějaký "výraz" ze slovníku. Teď jsem si vzpomněl na skvělou sci-fi parodii Space Balls, když donutí vládce planety prozradít heslo ke štítu planety: 12345, tak si jeho protivník zamumlá: "sakra, musím si změnit heslo ke svému kufříku". :)
Naposledy upravil X__ dne 20. 4. 2005 17:00, celkově upraveno 1
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod rexcze 20. 4. 2005 17:00

Dobře, ale metoda slovníku je 0% účinná když má heslo třeba 30 znaků a je složeno z něčeho jako je tohle: <>!.{]#đ}<ł@[đ*łŁ atd + kombinace slov a čísel.

Možná za pár stovek let se to dá.

No a jak spustím nějaký program tak, aby jel na přihlašovací obrazovce?? Pokud neám přístup do systému?
rexcze
Junior

Odeslat příspěvekod AZOR 20. 4. 2005 17:18

rexce: no to spadá do těch 15%, zeptej se lidí kolem sebe jaké maj hesla, a uviíš, že by jsi se ze slovníkem dostal hoodně moc lidem pod kůži.

Ne ne, okopčís si heslo, je to myslim *.pwl (alespon to tak bylo, XP neznám) a pak použiješ plnou a LEGÁLNĚ zakoupenou verzi programu : http://lastbit.com/vitas/pwltool.asp
a jedeš...
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
AZOR
Junior

Odeslat příspěvekod gofry 20. 4. 2005 17:24

26 (male pismena) + 26 (velke pismena) + 10 (cislice) + ~15 (ine znaky ako napr. bodka, podtrzitko, ...) = 77 pouzitelnych znakov. Na 30 poziciach mas moznost dat lubovolny z nich = 77^30 =~ 4e56 moznych hesiel. Ak dokazes za sekundu vyskusat 1e12 (bilion) moznosti, tak ti to bude trvat v najhorsom pripade 4e44 sekund =~ 1,26e37 rokov.
To len tak na okraj aby si mal predstavu, ako velmi si sa sekol s "par stovek let" :)
gofry
Junior

Odeslat příspěvekod AZOR 20. 4. 2005 17:27

gofry píše:26 (male pismena) + 26 (velke pismena) + 10 (cislice) + ~15 (ine znaky ako napr. bodka, podtrzitko, ...) = 77 pouzitelnych znakov. Na 30 poziciach mas moznost dat lubovolny z nich = 77^30 =~ 4e56 moznych hesiel. Ak dokazes za sekundu vyskusat 1e12 (bilion) moznosti, tak ti to bude trvat v najhorsom pripade 4e44 sekund =~ 1,26e37 rokov.
To len tak na okraj aby si mal predstavu, ako velmi si sa sekol s "par stovek let" :)

39 : já jen aby jsi měl představu kolik je písmenek :D
a znaků mužeš použít cca 245 (myslim vynechat tabulátor, enter, apod..)
AZOR
Junior

Odeslat příspěvekod Profik123 20. 4. 2005 18:36

Jo a co chceš prolamovat, když ani nemáš hashe těch hesel? :D
Profik123
Junior

Odeslat příspěvekod AZOR 20. 4. 2005 18:39

administrator.pwl
AZOR
Junior

Odeslat příspěvekod ironmaN. 20. 4. 2005 19:10

Dobry den,
spise nez protlomeni hesla z windows, coz je pri pouziti silnych hesel takmer nemozne, bych videl jako mnohem vetsi potencialni riziko prolomeni se do systemu z DOSu. Pomoci programu ktery se sputi pod dosem se da (udajne) zmenit administratorske heslo(nikoli zjistit). Pouziti NTFS tabulky se riziko zmensuje, ale i pod dosem se da disk zformatovany NTFS zviditelnit. Slysel to tomto zpusobu prolomeni se do systemu nekdo? Da se proti tomu nejak branit?
ironmaN.
Kolemjdoucí

Další stránka