USB myš detekována jako HID zařízení a nefunguje

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Machi 29. 4. 2005 13:00

zdar, zapojoval jsem kabel na mobil a musel jsem vypojit mys, dal jsem tak ten kabel a mys zpet, jenomze Wincky ji detekovaly jako zarizeni HID a tudiz nejde, nevite co s tim? Je to MS Wheel Mouse Optical USB...
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 29. 4. 2005 13:04

Mys si dal tam, kde byla? Nepomuze restart?

btw editoval jsem ti nazev
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machi 29. 4. 2005 13:08

Restert nic, odinstalace a instalace nic :( mela by byt, tam kde byla, ale nefunguje to v zadnem usb...
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 29. 4. 2005 13:17

HID by malo byt ok, ved to znamena "Human Interface Device".. skus vypojit a zapojit.. Pripadne skus v inom compe, ci sa nejako neodpalila.
Ale ja mam taky problem, ze obcas sa mi mys vypne, a musim ju vytiahnut a vsunut.. A neviem co s tym..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machi 29. 4. 2005 13:20

Ona prave funguje asi 3 sec, kdyz ji zapojim a pak pridam, az potom se preradi na HID a nejde, ale sviti... btw mam WinXP
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ujxpb 29. 4. 2005 13:31

Instaloval jsi kabel USB data cable, který vytvoří virtuální COM port? Pak to zkus odebrat ve zprávce zařízení -> Portz COM a LPT, je ale divné, že myš nefunguje ani na jednom USB.

Já mám USB myš pod "Myši a jiná polohovací zař." i pod "Zařízení stadnadru HID". Případně na ní zkus kliknout a dát aktualizovat ovladač.
ujxpb
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machi 29. 4. 2005 13:36

Tak v těch portech mám jenom Com 1 a 2 a LPT 1 :sad:
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ujxpb 29. 4. 2005 13:42

Zastrč zpátky kabel a pak to teprve uvidíš.
ujxpb
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machi 30. 4. 2005 18:51

ujxpb: tý jo, to mě fakt nenapadlo....
No, já to vyřešil tak, že jsem si k tomu pořídil redukci z PS/2 na USB a tím to hasne, nebudu se štvát s tím polofunkčním VIE chipsetem... a když už na to přijde, poradíte nějaký dobrý USB řadiš (vše kromě VIA) do PCI min. 4 USB a dobrá cena? díkes
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 30. 4. 2005 19:23

no to nevím co máš za problém... funguje to normálně.. i s tou myší... problém je jinde než v hw...
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ujxpb 30. 4. 2005 19:57

Jestli se ten problém objevil až po instalaci nějakých ovladačů, způsobují ho jasně ty ovladače a ne chipset. Pokud je ze systému neodstraníš tak se toho nezbavíš. A tím že myš připneš na PS/2 tak se toho nezbavíš, až příště budeš potřebovat něco píchnout na USB budeš to mít znova.

Já používám oficiální kabel od SIEMENSU s přiloženými ovladači a je to bez problémů.
ujxpb
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patrix 15. 12. 2005 12:44

To se mi stalo vcera a po chvili se vypl comp a nesel zapnout. Bylo plno prachu v konektorech tak jsem to vycistil (hlavne u zdroje kde je 12cm fan). Mys ale stale nefungovala, az cca po 2 minutach hybani s mysi se zprovoznili vsechny USB zarizeni. Divne ale uz to funguje aspon na nakou dobu :(
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andreas 15. 12. 2005 13:14

zajimavy problem. Hodne driveru ti takzvane pose.e kompletni USB drivery, kter jsou funkcni. Universalni neexistuje, protoze si kazde zarizeni instaluije svuj. Nejlepsi je uplne odebrat USB drivery, ony se nainstaluji, pak tam nacpes mys a pojedes zase vpoho. A neinstaluj tam to, co ti to rozbilo... Bohuzel nic neni dokonale, takze vse, co jsi mel na USB nainstalovane se bude instalovat znovu :)
Andreas
Junior

Odeslat příspěvekod khihihi 15. 12. 2005 15:29

Machi píše:.. Je to MS Wheel Mouse Optical USB...

vyskusaj intellipoint drivery (na stiahnutie niekde na microsoft.com), resp. update na HID driver operacneho systemu.. s wheel mouse optical som sa s problemamy nikdy nestretol..
Moderátor diskusného fóra Živě.cz ve výslužbě
khihihi
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vortex 15. 12. 2005 15:44

to že jí někdy musim vypojit a zapojit se mi taky stává, u mě je to kvůli tomu že občas vypadne proud....
Moře bez vln nevychová zkušené námořníky.
Vortex
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků