zasekava se instalace windows

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ori3 1. 5. 2005 08:52

chtel jsem nainstalovat windows na kamosuv stroj /duron 800,hercules karta,40gbhd/
Pomoci Fdisk jsem rozdelil hd na 4 dily,naformatoval vsechny dily.

Spustil jsem Win xp Prof /ale delalo mi to i s Home/
vse probihalo ok a po 3 min instalace kdy se to seklo pri nacitani nejakych raid ovladacu.../pralo nacitam ovladace raid...... cekal jsem asi 20 min a bylo to na stejnem miste.../

tak jsem zkusil nainstalovat Win98 i ME ale 98 mi pisou na zacatku asi po 2 minutach instalace nejakou chybu Kernel nebo co a zas nic nejde...

Tak jsem vyndal HD a hodil do jineho pc a nainstaloval win 98,hd vratil spet do onoho stroje a po spusteni mi to po chvili napise neco o ochrane systemu a zase nic...

cim to muze byt
co delam spatne
nebo co bych mohl vyzkouset aby to slo
Preinstaloval jsem uz stovky pc ale tohle fakt nevim.

Dik za kazdou radu

// zmenen priserny nazev tematu. Howard
ori3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 1. 5. 2005 08:57

Tak to mas asi vadny HW. Zkus MEMTEST pripadne otestuj jednotlive komponenty v jinem PC.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod droopy 1. 5. 2005 09:02

To vyzera na zly hardware, ale moze to byt aj malou particiou pre system.

Skusil by som resetnut BIOS alebo nastavit pamate trocha pomalsie. Tiez by som skusil vyhadzat vsetky PCI karty. Mozno podtaktovat procesor...

Tie win98 ked prehadzujes do ineho kompu, tak ich najprv spusti v SAFE rezime a vymaz odtial vsetky drajvre s Device Manageru. Potom to restartni a malo by to slapat.
droopy
Junior

Odeslat příspěvekod ori3 1. 5. 2005 09:20

vynda jsem jeden ram modul a zatim to vypada ze to jde
diky vam
ori3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majsner 1. 5. 2005 09:22

ori3 píše:Preinstaloval jsem uz stovky pc ale tohle fakt nevim.

LOL, tak stovky PC, jo? Dle toho, co pises, jsi preinstaloval prakrat to svoje a hnedka jsi profik. :-)

To je sranda, takhle po ranu. :lol:
Majsner
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 1. 5. 2005 09:23

Otestuj tu RAMKU v metestu a otestoval bych i tu druhou kterou nechal v PC uz se me stalo ze odesli dve najednou
kromec
Pokročilý