Optimální nastavení virtuální paměti

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tom-cz 29. 5. 2005 15:28

Jak ji nastavit? Mám 1GB RAMky a virtuální paměť se nastaví 1,5GB, kolik bych jí měl nastavit? 1,5GB se mi zdá moc, dal bych 500MB. Poraďte.
tom-cz
Junior

Odeslat příspěvekod cache 29. 5. 2005 15:31

no ja mam 512MB ram, virtualnu som si uz niekolko krat znizoval na 512MB z 786, ale aj tak si ten parchant sam nastavi zachvilu 786 a obcas az 1.5GB co vobec nechapem..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod christian 29. 5. 2005 19:32

Ja jsem nekde cetl, ze to ma byt 2 - 2,5 nasobek operacni pameti.. (Nevim to jiste)
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod PrceK_P 29. 5. 2005 20:03

Já myslím, že by to mělo být asi 2 krát (nebo možná dokonce 3krát) tolik, než kolik je v počítači RAMky. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud mám 256MB RAM, tak při nastavení virutální paměti na cca 1GB počítač "přestává být použitelný" (dá se na něm pracovat, ale je to hooooodně pomalé).
PrceK_P
Junior

Odeslat příspěvekod MaxMan 29. 5. 2005 20:14

S tym 2-2,5x RAM mate pravdu, ale to platilo kedysi. Dnes pri 1GB RAM je to nepouzitelne. Preto sa pozrite sem:
http://www.pctuning.cz/titulnistrana/la ... rtId=20940
Ja to mam podla toho spravene a pohodicka. Slape na tom vsetko.
Len sa treba s tym pohrat.
MaxMan
Junior

Odeslat příspěvekod tattko 1. 6. 2005 10:44

urob si novy logicky disk, najlepsie na inom fyzickom disku ako je xp. staci aby bol velky 2 gb. potom nastav virtualnu pamat napevno na tento disk, teda min.2gb, max 2gb, a xp podu rycheljsie. ono aj keby si mal 10 gb ram tak windows si vytvori swapovaci priesto aj tak.
tento postup funguje, a aj xp su ryxlejsie
tattko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amoondre 1. 6. 2005 11:38

s 1GB SWAP vypni uplne! Ak teda nepouzivas casto programy ktore kontroluju ci mas SWAP zapnuty ;)
amoondre
Kolemjdoucí