Jak opravit legální XP Home po vymene desky

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod songokhu 31. 5. 2005 14:38

Chtěl bych se optat mám legaální OEM verzi Xp home po výměně desky jsem chtěl provést pouze jen opravu systému ale ta volba tam není jde jen nová instalace, pučil sem si tedy coroporate verzi xp pro a take pouze volba jen oprava přes konzolu, přitom sem to jednou už dělal a ta oprava systému tam byla, neví někdo jak ji tam dostat nebo opravit systém bez přeinstalace a nutnosti instalovat všechen software znovu, deska mi totiž vyhořela, jedná se o p4 2GHz, deska msi 865 pe neo2 schořelá p4pb ultra ovšem 2 měsíce po reklamaci bu

// Howard - upraven nazev
songokhu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snoopy 31. 5. 2005 15:12

S tamtim nevim, vzdycky jsem system instaloval nacisto. Ale obavam se, ze tu bude i jiny problem. Po vymene desky prestava platit OEM licence. To je od kvetna minuleho roku asi jediny kus HW, ktery se v pocitaci nesmi menit. Takze i kdyz by se ti to podarilo nainstalovat jako opravu, urcite se wokna budou chtit aktivovat a asi to neprojde. Potom je jedina sance zavolat na podporu a pokusit se je premluvit, ze jsi mel poruchu a ze tamta deska se uz neda koupit. Je to muj dohad, treba to projde. Tak jen upozornuju :-)

btw. co ty wokna nechat nabootovat at se s novou deskou poperou? mne se to jednou zadarilo, byla to deska v ramci chipsetu stejneho vyrobce... uz nevim, zda intel nebo VIA. Ale celkem to wokna prestaly. Pak jsem projistotu preinstaloval ovladace k desce a slapalo to dal. Ale stale je tu ten problem s aktivaci.
Naposledy upravil Snoopy dne 31. 5. 2005 15:16, celkově upraveno 1
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod songokhu 31. 5. 2005 15:15

to sem skusil at se stim poperou jenže problem je v tom že ta jedna deska chipset via a tahle intel jednou sem to dělal a prošlo to jnže sem tam měl verzi corporate, a le ted co tam mám ty legalni home tak ani kulový
songokhu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snoopy 31. 5. 2005 15:17

Aaaaha. A kdyz teda das nabootovat z CD, tak tam ta oprava neni, jo?
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod songokhu 31. 5. 2005 15:25

pouze jen oprava z konzole oprava po odsouhlasení licence ta tam již není ani u home verze tak i corporate jen se mi trochu zdá že mám jiné originální cd home než mám mít, to jediný co mě napadá proč tam nemám tu r-opravu,
songokhu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snoopy 31. 5. 2005 15:26

Tak jsem zkusil nabootovat z XP Pro OEM a je tam jen instalace a Konzola pro zotaveni. Kdyz se CDcko pusti z Windows, tak je tam Inovace nebo Nova instalace.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 31. 5. 2005 15:27

Aha... no ale mne to ukazuje R pro spusteni Konzole zotaveni.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod m11 31. 5. 2005 16:24

To ze tam tu moznost po nabootovani z CD nemas neznamena ze mas spatne CD. Ja bych ale jeste skusil nabootovat do nouzovyho rezimu a tam ruco odstranit ze spravce zarizeni veskere radice a systemova zarizeni (i kdyz to bude hlasit ze to nejde a je potrebny restart). Mne se to jednou povedlo ale jednou to ty Win uz nerozdejchaly... Otazka je, jestli se vubec do nouzovyho rezimu dostanes jelikoz ja sem to porad delal pred vymenou desky...
Muppets is not death! God save the Muppets!
m11
Junior

Odeslat příspěvekod songokhu 1. 6. 2005 07:10

když sem to jednou dělal s funkčníma deskama tak sem nabutoval xp do nouzovýho r. odebral co se dalo u nový desky sem potom zakázal všechny integrovaný věci a dal sem tam jen GK a disk a chytlo se to problem je v tom že ted deska shořela a nouz. rež. nejde najet taky takže asi přeinstal přitom ale vim že i oem verze xp home má tu možnost opravy ale kam zmizela mi není jasný, i vtuhle chvíli mi je image disku na hovnak, někdy i zalohovat je na ho...
songokhu
Kolemjdoucí