Microsoft Windows XP je časovaná bomba!

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod enr!qo 13. 7. 2005 15:16

>:-[]
Tak to je môj príbeh s Windows XP HE OEM:

1 email: (Odpoveď na email, že prečo mi odmietli aktiváciu systému. Pridal som jednu ramku a dvd-rw mechaniku. Windowsi som kupoval so skrinkou Thermaltake tsunami+zdroj enermax 425ag - takže podľa licenčnej zmluvy, dodanej k windowsom sa oem viazala na tieto komponenty.)

Vážený pán *****,

aktiváciu produktov spoločnosti Microsoft je možné previesť cez internet iba raz. Ďalšie aktivácie je potrebne prevádzať po telefóne na Aktivačnej linke (0800 178 278, resp. 02/6729 6297). Počet aktivácii nie je obmedzený. Produkt je možné aktivovať podľa potreby, pokiaľ nedôjde k porušeniu ďalej uvedených licenčných podmienok.
    Pokiaľ ide o OEM softvér zakúpený pred 1.5.2004, platia tieto podmienky: OEM softvér sa viaže na počítač, na ktorý bol inštalovaný. Je možné upgradovať maximálne 50% počítača, aby licencia OEM nezanikla. Kompletný počítač je pre potreby licencie definovaný ako: základová doska, harddisk, procesor, pamäť a zdroj. Aby ste OEM licencia nezanikla, je možné upgradovať maximálne dva z uvedených komponentov.
    Od 1.5.2004 však došlo k úpravám licenčných podmienok ohľadom nadväznosti OEM softvéru a hardvéru. Softvér zakúpený po tomto dátume je viazaný na základovú dosku počítača. V prípade, že dôjde k výmene základovej dosky, vznikne tým novy počítač a bude potrebná nová licencia softvéru. Pokiaľ ide o výmenu základnej dosky po poškodení v záručnej lehote, spoločnosť Microsoft umožňuje ďalšiu aktiváciu na novom počítači na základe kópie dokladu o uznanej reklamácii. V inom prípade výmeny základnej dosky zaniká OEM licencia. Ostatne súčasti počítača môžu byt inovovane.
    Aktivačná linka pri dodržaní týchto podmienok aktivuje softvér.
    OEM softvér je viazaný na počítač (teda na hardvér), na ktorom je prvotne nainštalovaný a aktivovaný. To platí aj v prípade nákupu OEM operačného systému spolu s tzv. „neperiférnym“ komponentom.

Aktivácia produktov nezhromažďuje žiadne osobne identifikovateľné informácie. Princíp aktivácie je opišaný na stránke http://www.microsoft.com/office/edition ... ation.mspx .. V prípade opätovnej aktivácie OEM produktu nie sú odosielane údaje o konkrétom hardvéri, ale iba informácia o miere zmeny hardvéru od poslednej aktivácie. Na aktivačnom centre je iba porovnane číslo inštalácie (ktoré diktuje zákazník) pri minulej a terajšej aktivácii. Z tohto porovnania vyplýva iba informácia o tom, či bol hardvér zmenený viac, alebo menej, ako povoľujú licenčné podmienky.
    Okrem uvedenej informácie je aktivačnému centru známe Produkt ID a Produkt Key. Product ID obsahuje pri OEM produktoch tieto tri písmená (OEM). Aktivačné centrum teda nemusí iným spôsobom zisťovať spôsob nákupu. Product ID je dostupne v ponuke Start/Nastavenie/Ovladaci Panel/System, na karte „Všeobecné“.

atď... /už len odpovede na moje ďalšie otázky/

S pozdravom a prianím pekného dna

Joz**** Hrab****

ob]Môj email::/b]

Dobrý deň.

Kúpil som si OEM verziu WinXP HE Eng spolu s "hardware-om" (PC skrinka thermaltake a zdroj Enermax 375) za cenu spolu 11 858 Sk (čo je cena aj najlacnejších PC zostáv na trhu s týmto Windowsom).

Rozšíril som pc o +512MB a DVD-RW mechaniku - ani jedna z týchto súčiastok samozrejme nemala by byť viazaná na windows.

Aktivácia cez internet nefunguje - vypisuje mi, že vlastním nefunkčnú verziu (nefunkčné heslo). Spojil som sa aj telefonicky, kde mi povedali, že oem je viazaná na hardware, a keď zmením hardware tak si mám kúpiť druhý windows (veď čo je to za smiešnu sumu - 3500 Sk ;-). No ja druhý winxp nekúpim - hardware s ktorým som ho zaobstaral ešte vždy mám a dlho budem aj mať.

Chcel by som Vám pripomenúť, že v Licenčných podmienkach uvádzate, že tento produkt je viazaný na hardware, na vašom webe už je to skôr počítačová zostava: (z web ms: "Licencia zaobstaraná formou OEM zostává ale po celý čas používania produktu viazaná na počítač, s ktorým bola zaobstaraná." ďalej "Kupujete počítač a chcete zároveň zakúpiť aj softvér?

Zvoľte produkty OEM-Original Equipment Manufacture! Takto označované produkty spoločnosti Microsoft sú úplne plnohodnotné produkty predinštalované výrobcami počítačov na nových počítačoch a dodávané za cenovo veľmi zaujímavých podmienok. Produkty OEM teda nie je možné si zaobstarať samostatne bez súčasného nákupu hardvéru.")

/tu už boli len moje osobné dotazy/

PS na záver:

Legálny software od MS = brutálne naťahovačky, strata súkromia, + ďalší milión (či bilión) pre Bill G.

Ďakujem, a pozdravujte p. Billa. /i]

Čo chcel čert, totálne začala blbnúť mat. doska - msi kt880 a musel som meniť aj dosku na tú súčasnú asusku (aj tá trochu blbne :lol: ). Podotýkam, že už druhý mesiac som išiel na neaktivovanom windowsoh (dvakrát preinštalovaných - toto mi poradil aktivačný chlapík na tel. linke u ms Slovakia - proste makač a mudrc :evil: ).

Písal som emaily do nemoty a na tento email sa prelomil ľad:t/u]

Ďakujem za odpoveď, ale ....

1. Nedodržujete licenčné podmienky ktoré uvádzate v "Licenčná zmluva koncového používateľa":
    - jedná sa tu o dohodu ktorú vy práve porušujete,
    - základná doska, motherboard, matičná doska - v zmluve nie je uvedená,
    - nie je uvedená, že od 1. mája 2004 sa riadite podľa inej zmluvy.
    - presne je to tam uvedené: .....počítačového systému alebo jeho súčasti (ďalej len "HARDWÉR"), s ktorým (-ou) ste obdržali softvérový produkt.....
    /prosím Vás, veď z tejto vety samozrejme aj môj trojročný syn vie, že sa jedná matičnú dosku - však????????/
    - "Podmienky Licenčnej zmluvy v tlačenej forme, ktoré môžu byť priložené k SOFTVÉRU, majú prednosť pred podmienkami akejkoľvek Licenčnej zmluvy , ktorá sa zobrazí na obrazovke." - Tak aby "milý a ochotný" aktivačný zamestnanci neodkazovali na takú a takú web stránku, kde sú uvedené také a také nové podmienky,
    - keď budete z BSE či BSA spolu s kukláčmi stáť nado mnou, pravda je vo vašej licenčnej zmluve, kde neuvádzate, že hardware=mat.doska,
    - ďalšiu zmenu v pc som neplánoval a neplánujem ďalšie dva roky, chcel som byť užívateľom legálneho windows-u (aktivovaného u ms), takto budem mať len legálne windows ale z dôvodu porušenie "tlačenej" formy zmluvy z Vašej strany budem nútený ho preinštalovať každý 29-tý deň (prichádza na zváženie aj software od Warez&Pirates Corp. - nemajú síce žiadnu lic. zmluvu ale ani neporušujú ho).
    - uvítal by som ešte raz legálne aktivovať windows (anulovať vaše predchádzajúce záznamy o mojom hardwaru - ďalšiu zmenu v hardwaru = matičnej dosky nebudem mať.). V budúcnosti plánujem kupovať už len úplne nový počítač. Prípadne, že tá aktivácia bola možná tak ma prosím kontaktujte:

****@****.cz

090*4*****t/i]

Odpoveď::/b]

Vážený pán *****,

v zmluve EULA síce nie je priamo uvedená základová doska, v odstavci „Software ako súčasť Počítača – prevod“ však je popísaná nutnosť používať danú licenciu s konkrétnym počítačom. Pri výmene komponentov v počítači je možné postupovať podľa podmienok, uvedených v minulom e-maile. Zmena podmienok sa samozrejme netyká softvéru zakúpeného pred uvedeným dátumom – v takýchto prípadoch platia povodne podmienky – možnosť vymeniť maximálne 50% z 5 hardvérových komponentov.

V tomto konkrétnom prípade Vám spoločnosť Microsoft umožní ďalšiu aktiváciu. Pracovnici Aktivačného centra Vás budú kontaktovať. Takéto riešenie je však len výnimočné, a uvedené podmienky viazanosti OEM softvéru na počítač platia naďalej.

S pozdravom a prianím pekného dna

Joz*** Hrab*****
    u/i]

To len, aby ste sa nenechali. Treba otravovať a Vaša sťažnosť sa iste vyrieši, keď sa dostane do správnych rúk. Mal som šťastie, že sa môjho problému ujal pán JH od Microsoftu. Všade sa najdú ľudia, ktorý sú ešte ochotný sa postarať o klienta.

Na aktivačnej linke, na Slovensku som sa ale doteraz stretol len menej ochotnými ľuďmi, ktorí na informácie boli značne skúpi.

A to, čo mi odpísali, že len raz sa aktivuje win xp he cez internet je hlúposť, lebo ja som už asi 5- krát aktivoval cez net.

Používam už len free a legálny soft (windows, openoffice, corel, swishmax, .....atď.)
Athlon +1700 /1,4@2,0Ghz/166x12,
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Sparkle 6600GT 128MB AGP,
"TT" Tsunami + enermax EG425AX Noisetaker,
DVD-RW LG 4120B, CD-RW Teac 540E, 19"lcd vs vp191s,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod HarryFotter 13. 7. 2005 15:20

Objevil jsem dneska hezky odkaz pro všechny, kteří s Linuxem ještě váhají: http://proc.linux.cz/. Možná se jim bude hodit. Osobně microsoftu nevěřím a nikdy jsem nevěřil a počítám, že ani věřit nebudu .).
HarryFotter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cache 13. 7. 2005 16:46

enr!qo píše:[i]... Princíp aktivácie je eb]opišaný
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod HarryFotter 13. 7. 2005 21:49

cache píše:
enr!qo píše:[i]... Princíp aktivácie je eb]opišaný
HarryFotter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emily(smazano) 15. 7. 2005 11:46

Co se Windows XP a aktivací týče, hodně zde pomohl nový způsob. A to, že pokud nevyměním MB, tak aktivace projde v pořádku. A jak jinak, pokud jsem oprávněný uživatel tohoto operačního systému, tak přeci nemusím mít z nějaké aktivace strach. Výhodou je zakoupení té levnější verze a to OEM k nějaké té IT periferii. A pokud Windows zkolabují, jsem přeci uživatel, jak se má, protože si citelná data a nastavení programů průběžně zálohuji. A samotná reinstalace je pomocí vestavěného průvodce velice jednoduchá (za předpokladu, že umím číst)
Milly
Emily(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod Lemur 15. 7. 2005 17:07

cache píše:Btw toto je jeden z dovodov, preco si aj ludia vlastniaci originalne win, casto svoje originaly "crackuju".. :-/

Mne osobne to jako uzivatele Linuxu netrapi, ale z pravniho hlediska by me to docela zajimalo: Je vubec legalni cracknout legalne koupene Windowsy tak, aby se obesly bez aktivace. Take znam lidi, kteri ac maji legalne WinXP, tak je maj cracknute aby nemuseli resit aktivaci (nemaji pristup na Internet nebo nechteji davat informace Microsoftu).
Lemur
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod enr!qo 15. 7. 2005 20:04

2emily:

Ten nový spôsob (s matičnou doskou), ale nie je v licenčnej zmluve /len na internete - v licenčnej zmluve, dodanej s CD je uvedené:
"...Podmienky Licenčnej zmluvy v tlačenej forme, ktoré môžu byť priložené k SOFTVÉRU, majú prednosť pred podmienkami akejkoľvek Licenčnej zmluvy , ktorá sa zobrazí na obrazovke..../. Pri nákupe k IT periferií, ti po výmene dosky aj tak odmietnu aktiváciu (môžeš tvrdiť, že myšku si nepredala).

Mne ale na informačnej linke Microsoftu /na Slovensku/ povedali, že ani pri ne OEM verzií nemôžem meniť dosku kedy a koľkokrát chcem. Oni to proste nevedia posudiť, či sa nesnažíš nainštalovať na iné pc ten istý windows (a dokonca oba budú legálne).
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 15. 7. 2005 20:06

desku smis menit pouze v pripade, ze ti ji dodavatel vyreklamuje za novou. starou desku co ti shori oficialne upgradobvat nesmis.
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod enr!qo 15. 7. 2005 20:23

ICEBOSS píše:desku smis menit pouze v pripade, ze ti ji dodavatel vyreklamuje za novou. starou desku co ti shori oficialne upgradobvat nesmis.

Mám pred sebou Licenčnú zmluvu. Ani raz tam slová: matičná doska, motherboard a pod. nie je uvedené. Je tam len magické "hardware", ktorí ms nahradzuje s tým čo chce. Dosť pravdepodobné, že licenčnú zmluvu ste ani nečítal - a vaša horeuvedená veta tam zaručene nie je (alebo máte upravenú verziu zmluvy). Môj windows bol balený 01.2004 a kupoval som ho 09.2004.
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod Emily(smazano) 16. 7. 2005 08:34

Podle mého názoru, když ti zhoří MB a máš PC v záruční době a k této MB se vztahuje i samotná koupě OEM Windows, tak když ti prodejce uzná reklamaci(což by v tomto případě byl nucen), tak ti z výměnou MB bude muset poskytnout i vyřízení záležitosti ohledně Aktivace OEM Windows. Zde společnost Microsoft jasným způsobem odkazuje na ten fakt, že jakoukoliv technickou pomoc a poradenství je na prodejci OEM Windows. A to co napsal ICEBOSS je v naprostém pořádku. Jinak co se Aktivace týká zde je odkaz na ty nejčastější otázky : http://www.microsoft.com/cze/infolinka/ ... oduktu.asp
Milly
Emily(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod Emily(smazano) 16. 7. 2005 08:46

Jinak zde je odkaz na veškeré informace ohledně OEM Windows XP http://www.microsoft.com/cze/infolinka/ ... ce_oem.asp

http://www.microsoft.com/cze/licence/oem/default.mspx

myslím, že zde najdou všichni to co potřebují vědět.
Milly
Emily(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod enr!qo 16. 7. 2005 11:48

Už tretí krát uvádzam doslovný citát z Licenčnej zmluvy:

"...Podmienky Licenčnej zmluvy v tlačenej forme, ktoré môžu byť priložené k SOFTVÉRU, majú prednosť pred podmienkami akejkoľvek Licenčnej zmluvy , ktorá sa zobrazí na obrazovke..../.

To, že zarába MS miliardy dolkáčov a nevie si vytlačiť nové Licenčné zmluvy k svojmu tovaru, je ich vec. Keby mi odmietli aktivovať tak si ho cracknem - porušili by svoju zmluvu, tak by ani mňa neviazala.

Takže tie stránky si MS môže strčiť "tam".
Ja mám bloček a faktúru, že som kupoval OEM Windows XP HE SP1 spolu k skrinke Thermaltake Tsunami za 5500sk. Skrinka = hardware.

Ale tá aktivácia nie je len závislá na MB.
V súčasnom stave pc bez problémov si aktivujem cez internet. (Po čistej inštalácií windowsu).
ALE: vyberiem jednu ramku (ostane len 512MB) a odpojím jeden z diskov (prípadne zvukovku a pod.) - tak aktivácia neprebehne. Keď ale vypnem pc a vrátim všetko ako predtým - aktivácia prebehne v poriadku. Mám to odskúšané na 100%.
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod Emily(smazano) 16. 7. 2005 11:57

No a v čem vlastně vidíš problém? V tom, že ti nepůjde Windows Aktivovat? Já mám z tvého příspěvku dojem, že asi z Windowsama nejsi spokojen. Tak pokud ne, přejdi na některý z alternativních operačních systémů a zkus třeba tam hledat chyby. Ale samozřejmě nic ve zlém, nechci zde dávat nějaký podnět k potyčce.
Milly
Emily(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod Obyvatel 16. 7. 2005 12:22

Nebo si koupit plnou verzi Windows XP a na nejake OEM se vykaslat.
Obyvatel
Junior

Odeslat příspěvekod Emily(smazano) 16. 7. 2005 12:38

Já nevidím rozdíl mezi verzi OEM a verzi FULL. Snad jedině to, že OEM verze je levnější(o dost), na kterou ale společnost Microsoft neposkytuje technickou podporu, ta je na prodejci počítače s předinstalovaným OS nebo k počítači či periferii spolu s OEM OS. A co se týče OS tak jak verze FULL tak OEM mají naprosto shodné parametry.
Milly
Emily(smazano)
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka