Jak zapnout PC pres LAN

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jet 13. 7. 2005 15:14

existuje nejaky prikaz nebo jednoduchy soft ve win xp kterym by se dal spusti PC na mistni siti? a co mam nastavit v biosu na tom spoustenem PC kdyz tam nemam zadnou polozku WoL, je tam jen neco jako BOOT LAN (ale deska je to nova, s754 - gigabyte, takze by to melaa umet) obe pc jsou spojeny krizenym utp kablem

a dalsi vec, kdyz pouziju prikaz shutdown -m \\user tak to nefunguje ale kdyz totez udelam pres gui (shutdown -i) a rucne pridam usera a dam ok tak to funguje... (pry chybi nejaka sluzba directory service, co to je a kde to povolit?)
jet
Junior

Odeslat příspěvekod cache 13. 7. 2005 16:54

WoL nezavisi len od dosky, ale aj od sietovky! Ak nemas onboard sietovku, musela by byt moznost prepojenia zakladnej dosky a sietovky (specialnym kablikom) a to vacsina lacnych nedokaze.
Ak je to onboard sietovka, a to nastavenie v biose nemas, tak ti nepomoze nic. Ziaden software na to neexistuje (rozmyslaj trocha) :roll:

Jo a ak to mas na krizenom kabli, tak by som ti to neodporucal. Ked sme to na takom skusali (rok, dva dozadu), tak vzdy ked sa jeden z compov zapol, tak "zahucal" do siete a zapol sa aj druhy.. Cize realne to nefungovalo tak, ze az ked sa na neho pristupuje - tak to fungovalo ked sa dal medzi tie compy switch.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jet 13. 7. 2005 18:58

integrovanou sitovku to ma a fungovat to prece musi kdyz to umela i moje staricka kt266 s realtekem, tahle gigabyte je s nforce3 chipsetem, a v biosu je spousta polozek pojmenovanych nejak divne oproti standartum, tak jsem myslel ze pani od gigabytu prejmenovali i to WoL...
a to s tim zapinam dalsich kompu nehrozi pac mam v te podsiti jen dva kompy, pricemz jednim bych zapinal druhy a zapnuty pocitac asi nepujde zapnout znova...
...cim jste teda ty kompy zapinali?
jet
Junior

Odeslat příspěvekod David Fridrich 13. 7. 2005 19:58

Existuje na to program wol.exe s CUI, popřípadě wolcmd.exe pro commandlajnu, syntaxe je wolcmd.exe MACadresa Ip port, funguje mi to doma i na desce ECS k7s5a(dej jí pánbůh věčnou sílu) a nejlevnější síťovce Realtek 8139, která tuto funkci ani oficiálně nepodporuje:) pokud byste to nemohl sehnat, mohu vám to poslat na mail, dyžtak napište: d.fridrich@volny.cz
David Fridrich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cache 13. 7. 2005 20:03

Ved ako pisem, len co sa jeden comp zapol, tak vyslal signal (na krizenom kabli) a hned to zaplo druhy comp.. Vtedy sme switch nemali, takze to sme nerozbehali a vzdali to, ale co som cital, tak na switchi to slape tak, ze ked napriklad pingnes ip, a switch vie ze to nieje ziaden z beziacich, tak sa to posle postupne na hluche a ono ich to pozapina :)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dondrusco 13. 7. 2005 20:11

je potrebne poslat broadcast packet + 16x MAC adresu kompu.
Detaily
http://www.youngzsoft.net/cc-get-mac-address/wol.htm
2x Quad core AMD Opteron 2350
ASUS L1N64-SLI WS - upgraded to WS/B
Palit GTX 460 Platinum 1GB
500GB HDD
8 GB RAM
dondrusco
Junior

Odeslat příspěvekod jet 13. 7. 2005 20:18

cache píše:Ved ako pisem, len co sa jeden comp zapol, tak vyslal signal (na krizenom kabli) a hned to zaplo druhy comp.. Vtedy sme switch nemali, takze to sme nerozbehali a vzdali to, ale co som cital, tak na switchi to slape tak, ze ked napriklad pingnes ip, a switch vie ze to nieje ziaden z beziacich, tak sa to posle postupne na hluche a ono ich to pozapina :)


jo tak.. spatne jsem to pochopil

jinak diky vsem za rady!
jet
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků