Jak efektivne osekat WinXP

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Fenix 19. 7. 2005 15:48

Potrebuju preinstalit WinXP na starsim stroji (Duron 750MHz). Protoze je to pomalejsi masina, vyplatilo by se je nejak osekat. Kazdy druhy thread tu pise "vyhazej to nepotrebne" - ale co to je?

Na pocitaci rozhodne musi zustat firewall (Kerio - nebo znate nejaky lepsi legalne zdarma na domaci pouziti?) a antivir - je trvale v internetu a obcas u nej sedavaji lecjake lamy. Pokud jde ale o systemove sluzby, urcite jich jde rada povypinat. Jen nevim, ktere to jsou a kde.

Plz poradte
Fenix
Junior

Odeslat příspěvekod Byte 19. 7. 2005 15:54

To záleží co se tim osekanim myslí. Samotnou instalaci muzes upravit pomoci nLite kterej ji umi zbavit vsech zbytecnosti. napr. prislusenstvi. Teoreticky se da odstranit i explorer.
Byte
Junior

Odeslat příspěvekod homomorfismus 19. 7. 2005 16:00

jestli si tykáš s angličtinou, mrkni sem: http://dhost.info/kyeu/mirror/blackvipe ... icecfg.htm . já jsem podle toho kleštil xp na stejnym procesoru (hlavně kvůli nedostatku RAM) a s úspěchem jsem toho oštípal docela dost :D
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 19. 7. 2005 16:10

Někde na http://hulan.cz byl docela dobrý článek věnovaný nLite a co se z toho dá osekat. Bohužel nemohu dát přesnější link, protože mám ten článek stažený a přesné umístění už neznám.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Abc 19. 7. 2005 16:18

Abc
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 19. 7. 2005 17:36

Zde je take par informaci.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Radek Matuška 19. 7. 2005 18:31

Ale šel bych do "staršího" Keria já mám 2.1.4 nežere tolik paměti a mnohem lépe se konfiguruje.... Jinak skutečně nLite toho mnoho vyžedne, ale také může přibrat SP2 a drivery rozhodně doporučuji...
Radek Matuška
Junior

Odeslat příspěvekod Ivan Uzin 19. 7. 2005 18:38

Docela by me zajimalo, jak osekat Win XP, aby sly provozovat na Celeron 433 MHZ s 160 MB RAM. Predem diky za tip.
Ivan Uzin
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 19. 7. 2005 18:56

Já myslím, že to osekání je zeleninově nezávislé.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 19. 7. 2005 20:41

Nainstaluj to, vypni vsechny barevne blbinky a nainstaluj jen nutne veci :)
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Junior

Odeslat příspěvekod (CZ)Online 23. 7. 2005 14:43

Docela dobrej navod na nLite najdes zde: http://www.craftcom.net/
(CZ)Online
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 23. 7. 2005 14:52

když už se tu rozdávají linky na profi-tunning, tak by neměl chybět ten, kterej je opravdu fundovanej a komplexní... :)
http://unattended.msfn.org/
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod enr!qo 23. 7. 2005 14:54

nLite je beta soft a aj bude beta, ja som už skúsil dvacať verzií. Ale ten blbý soft vždy zmaže aj niečo čo odrazu chýba. Nespustíš nijaký soft, film, hru a pod. Keď ale máš, čas tak sa s tým hraj, ale na celeron 433 nečakaj zázraky a svižnosť win95!
Athlon +1700 /1,4@2,0Ghz/166x12,
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Sparkle 6600GT 128MB AGP,
"TT" Tsunami + enermax EG425AX Noisetaker,
DVD-RW LG 4120B, CD-RW Teac 540E, 19"lcd vs vp191s,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod Byte 23. 7. 2005 15:13

Tak si máš nekde najit co si muzes dovilit smazat a co ne. To ze to neumis ty neznamena ze to je "blbý".
Byte
Junior

Odeslat příspěvekod Pandulak 23. 7. 2005 15:14

enr!qo píše:nLite je beta soft a aj bude beta, ja som už skúsil dvacať verzií. Ale ten blbý soft vždy zmaže aj niečo čo odrazu chýba. Nespustíš nijaký soft, film, hru a pod. Keď ale máš, čas tak sa s tým hraj, ale na celeron 433 nečakaj zázraky a svižnosť win95!k/quote]

tak si asi lamka a s nlitem neumis! moje wxp+sp2 maji jako instalacka 170mb, po instalaci 470 a bezi mi vse na co si vzpomenu! je pravda ze mi nesly streamovany radia z netu ale to sem poresil instalaci wmp10.
Pandulak
Junior

Další stránka