Co říkáte na nově zavedené povinné ověřování legální kopie?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod enr!qo 31. 7. 2005 06:57

Master74 píše:Aktualizace Win jsou stejne k nicemu,staci dobra antivir. ochrana a OK


To je ako by si mal napríklad sifilis a neliečil by si sa, len používal gumu!
Athlon +1700 /1,4@2,0Ghz/166x12,
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Sparkle 6600GT 128MB AGP,
"TT" Tsunami + enermax EG425AX Noisetaker,
DVD-RW LG 4120B, CD-RW Teac 540E, 19"lcd vs vp191s,
Benq x730
enr!qo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod User(smazano) 1. 8. 2005 07:17

enr!qo píše:
Master74 píše:Aktualizace Win jsou stejne k nicemu,staci dobra antivir. ochrana a OK


To je ako by si mal napríklad sifilis a neliečil by si sa, len používal gumu!u/quote]


Neviem ako vy, ale ja tiež mám len antivir + MS antispyware (aktualizovaný) a záplaty vúbec neťahám ... a PC mám čisté
User(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 1. 8. 2005 07:40

to User... nenapadlo tě, že když mají okna díru tak ti antivir ani fw nepomůže? že skrze tu díru ti tam vleze ledacos? jinak čisté pc... to mi tvrdí každej druhej... škoda že mají nová wokna co dva měsíce...
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod User(smazano) 1. 8. 2005 10:34

Ja som inštaloval widle asi pred pol rokom. A nerobím si *****, vážne ich mám čisté. Mám AVG 7.0 + MS antispyware a je to v poho. Vyskúšaj ten antispyware, uvidíš, není zas tak zlý. Nespustí sa ti nič bez toho, aby si o tom nevedel. Takže ak ti to prejde cez zabezpečenie Windowsu, tak to zachytí antispyware. Dokonca je dost dobrý aj na adware. No a k tomu Kerio a je to v suchu. Ak ti pustí Win, kerio to zastaví.
User(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod schm20 1. 8. 2005 11:14

Zkrátka kdo má legální win nemá důvod se znepokojovat a zabývat se těmito věcmi protože tomu to půjde vše bez omezení proto kupte orig. a jste v pohodě. Jinak souhlasím kdo nemá legal win nemá právo si nic stahovat z jejich serveru včetně aktualizací
schm20
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod YoRk 1. 8. 2005 11:40

presne tak, me behem jednoho roku odesly dve desky, takze se to vyresilo nejakou corporate verzi. Jinak mam doma tri pocitace, na zadnym nevydelavam, tak by taky microsoft mohl zavest to ze pro domaci pouziti si to muzes naistalovat treba na 5 pocitacu.
YoRk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod User(smazano) 1. 8. 2005 11:58

Keby stál Win 1000,- a nie 4000,-, tak by si ho kúpilo oveľa viac ľudí. Ale kupovať Win za 4000,- domov, nie na komerčné účely, to je blbosť. Vo firme sa to človeku vráti, keď zarobí, ale doma to proste neoplatí, preto ho väčšina ľudí má ilegal.
User(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 1. 8. 2005 12:33

User píše:Keby stál Win 1000,- a nie 4000,-, tak by si ho kúpilo oveľa viac ľudí. Ale kupovať Win za 4000,- domov, nie na komerčné účely, to je blbosť. Vo firme sa to človeku vráti, keď zarobí, ale doma to proste neoplatí, preto ho väčšina ľudí má ilegal.i/quote]


Nezastavam se M.... ale takove argumenty miluju.

Jmenuj v domacnosti veci ktere stoji vic jak 4000 kc ... Co ty veci prinaseji ? X lidi si kupuje drahe TV DVD rekordery prehravace kvalitni audio delaji si stavebni upravy nove koupelny atd a to se castkam 4000 ani nepriblizuje. Taky ty veci nevydelavaji ...Investuji se penize na dovolene nebo do ruznych "vyhodnych bank" kdyz pak slysim jak nekdo prisel o cely meloun atd tak uz penize najednou jsou. Nemluve o novych autech.
Znam spoustu lidi co rikaji ze nemaji penize nebo to jsou studenti ale na benzin ktery je mimochodem levny ( kazdy jezdi jak na zavodech podle toho vypada i spotreba ) na cigarety a chlast se vzdy najde. Taky jsem byl student ale chudych bylo jen par jedincu. Na novou grafiku za 10 000 ma temer kazdy. Kde kdo se chlubi kolik utrati za elektroniku mobily PC atd za rok....
Tohle je otazka priority jestli si koupim radeji to ci ono nebo SW.
Lidi proste narovinu reknete ze ty 4000 ( nebo kolik ) problem nejsou ale jsou jine priority kde se penize "musi" davat v tom je jadro pudla ne ze ten ci onen nema ty 4 000. Ma a daleko vic penez ale radeji je pouzije nekde jinde a vysledek pro nej bude stejny.
Artificial Intelligence
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirin 1. 8. 2005 12:45

Jak to je s timhle overovanim, pokud ma nekdo illegal Winy, tak to zjistuje, jen pokud jede pres WinUpdate ne? Nebo na to muze prijit M$ i jinak?
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Junior

Odeslat příspěvekod pexxi 1. 8. 2005 12:48

froggy píše:ja ted stahuji Sun Solaris Express (prý měl mít 600MB, ve skutečnosti to má přes 2GB, tak jsem měl radši stýhnout Solaris 10), ale uvidím co z toho bude

na linux jsem taky hodne líný, napříkald by mě chyběl Office 2003, mě nikdo nepřekecá na OpenOffice, aneb starýho psa novým kouskům nenaučíš :)l/quote]


A na Solarise ti nebodaj MS Office 2k3 bezi, nie? ;-)
It's better to be wholly alone, than alone with ass-holes. ;-)
pexxi
Junior

Odeslat příspěvekod pexxi 1. 8. 2005 12:54

Artificial Intelligence píše:
User píše:Keby stál Win 1000,- a nie 4000,-, tak by si ho kúpilo oveľa viac ľudí. Ale kupovať Win za 4000,- domov, nie na komerčné účely, to je blbosť. Vo firme sa to človeku vráti, keď zarobí, ale doma to proste neoplatí, preto ho väčšina ľudí má ilegal.i/quote]

Nezastavam se M.... ale takove argumenty miluju.

Jmenuj v domacnosti veci ktere stoji vic jak 4000 kc ... Co ty veci prinaseji ? X lidi si kupuje drahe TV DVD rekordery prehravace kvalitni audio delaji si stavebni upravy nove koupelny atd a to se castkam 4000 ani nepriblizuje. Taky ty veci nevydelavaji ...Investuji se penize na dovolene nebo do ruznych "vyhodnych bank" kdyz pak slysim jak nekdo prisel o cely meloun atd tak uz penize najednou jsou. Nemluve o novych autech.
Znam spoustu lidi co rikaji ze nemaji penize nebo to jsou studenti ale na benzin ktery je mimochodem levny ( kazdy jezdi jak na zavodech podle toho vypada i spotreba ) na cigarety a chlast se vzdy najde. Taky jsem byl student ale chudych bylo jen par jedincu. Na novou grafiku za 10 000 ma temer kazdy. Kde kdo se chlubi kolik utrati za elektroniku mobily PC atd za rok....
Tohle je otazka priority jestli si koupim radeji to ci ono nebo SW.
Lidi proste narovinu reknete ze ty 4000 ( nebo kolik ) problem nejsou ale jsou jine priority kde se penize "musi" davat v tom je jadro pudla ne ze ten ci onen nema ty 4 000. Ma a daleko vic penez ale radeji je pouzije nekde jinde a vysledek pro nej bude stejny.


Ha, lenze kazdy clovek, ktory nezaraba miliony, si musi davat v minani penazi urcite priority... Elektronika, mobily, DVD prehravace, nove bytove jadro, dovolenka... To vsetko su veci, ktore mozes "chytit" do ruky, prip. si na nich riadne oddychnut a naprat novych sil... Ked nieco nefunguje das to do zaruky... Ale co soft? Co Windows XP? M$ za nic neruci, tento system si nemozes "chytit", nakaldy na vyrobu su jednorazove (nevravim, ze su nizke) a potom sa uz plati len za nosice, ich balenie a distribuciu... Cena za Windows XP Professional? Podla mna tak 3000 Sk - uplne idealne. Hned by si to viac ludi kupilo. Pripadne vyvinut verziu medzi XP Prof. a XP Home, lebo Home ma podla mna cenu asi tak 500 Sk. Isteze, vsetko zavisi aj od kupnej sily obyvatelstva a jeho miezd. Mne sa moze zdat 10000 za Windows vela, ale niekoho 250 Eur netrapi...
It's better to be wholly alone, than alone with ass-holes. ;-)
pexxi
Junior

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 1. 8. 2005 14:04

pexxi píše:
Ha, lenze kazdy clovek, ktory nezaraba miliony, si musi davat v minani penazi urcite priority... Elektronika, mobily, DVD prehravace, nove bytove jadro, dovolenka... To vsetko su veci, ktore mozes "chytit" do ruky, prip. si na nich riadne oddychnut a naprat novych sil... Ked nieco nefunguje das to do zaruky... Ale co soft? Co Windows XP? M$ za nic neruci, tento system si nemozes "chytit", nakaldy na vyrobu su jednorazove (nevravim, ze su nizke) a potom sa uz plati len za nosice, ich balenie a distribuciu... Cena za Windows XP Professional? Podla mna tak 3000 Sk - uplne idealne. Hned by si to viac ludi kupilo. Pripadne vyvinut verziu medzi XP Prof. a XP Home, lebo Home ma podla mna cenu asi tak 500 Sk. Isteze, vsetko zavisi aj od kupnej sily obyvatelstva a jeho miezd. Mne sa moze zdat 10000 za Windows vela, ale niekoho 250 Eur netrapi...


Ne to opravdu ne kazdy ma miliony. Taky pro lidi kteri si dobre vydelavaji neni problem 250 euro pro takoveho europoslalnce ktery ma res. bude mit 7000 euro mesicne plus vyhody To jiste je asi jako pro nekoho 250 kc a pak neni problem.
Kazdy mame stejne sance jaci ti europoslanci jsou vime snad vsichni je to jedno velke divadlo a ostatni muzou jen zavidet a je to kazdeho vec kolik si vydela.
Ma to i tu druhou stranu a to je OS pro normalni prumerneho cloveka v te ci one zemi. My jsme hodnoceni a vetsina lidi to tak chce jako "lepsi" ekonomicky stat nez nejake casti sveta. Proste pro nas neni problem tech x tisic vydelat. Nejaky africky stat je rad ze ma vodu a jidlo pokud vubec a o PC neni rec ( ne vsude ). Ceny jsou nastavene tak at si to muze koupit opravdu kazdy ( je to jen otazka priorit)

Normalne by ti rekl jake veci muzes mit a nemuzes si na ne sahnout.
Dam ti ale ukol....
Ty dostavas licenci na pouzivani pri koupi .. cili nic hmatatelneho krom kus papiru ktery ma temer nulovou hodnotu.
Napis "veci" ktere mas doma (nebo muzes si je poridit ) Treba jen papir za nulovou hodnotu ale ma cenu. Tak cekam na seznam "veci" a rekni jestli je normalni to ukrast i kdyz to vlastne nikomu chybet nebude max nejaky car papiru. ( u SW je to trema medium ktere stoji cca 20 kc cili zadna velka skoda)

Dalsi vec je tam ze kdyz na neco nemam viz tvuj budouci seznam ci hmotne veci tak na to proste nemam a privlastnovat si neco co vim ze mi nepatri je krazdez.

Vse to kupujes i ty nehmatatelne veci pro uspokojeni svych potreb vetsinou diky druhe osobe at je to firma ci jednotlivec a to ze te to uspokojuje si plnis tve potreby at je to dovolena at je to auto. Dnes se plati jiz za vse jen malo veci zustalo zdarma a to pak vetsinou ale nikdo nehce nebo je toho prebytek.

Navic te nikdo nenuti pouzivat OS od M nikdo te nenuti pouzivat PC vubec ale je to tve uspokojeni tvych potreb stejne tak jako kdyz ma nekdo konicka a chodi na ryby. Pokud je neco tak strasne a firma jeste horsi a jak firma tak produkt patri do kytek neznam cloveka ktery u teto firmy dale bude uspokojovat sve potreby ( spis naopak bude mit nervy).
Cili rikat ze to ci ono je ***** a presto to pouzivat tak to muze jen blazen nebo mas nejaky priklad kde at uz v tom seznamu co budes psat nebo treba budes kupovat spatne mleko a porad na neho nadavat? Tak to tomu clovekovi bud vyhovuje a jen keca nebo je blazen uzivat neco po cem mu je jen spatne.

Jinak jsem cekal ze nekdo bude reagovat na SW nerovna se vec.
Ted uz vim co mi nekdo rekne .. chcete to vedet?
Jak si muze student ktery potrebuje pouzivat napr Autocad neco takoveho koupit kde veme tech 100 ? pak u nekterych jedincu po teto vete jsou napsane neslusne vyrazy :wink:

PS : nekupujete si SW ( ten se vetsinou koupit neda ) ale kupujete si licenci na pouzivani SW takze nic nevlastnite a tim padem nejde nic reklamovat. Tak jako ziskavate vstup nejaky pozemek jeste neznamena ze vam neco takoveho patri a tak nemuzete reklamovat.
PS1: kdyz si nechate udelat SW na zakazku ( zalezi na smlouve atd) pak si kupujete ten SW jako takovy a nikoli jen pouzivani a pak uz mate neco v ruce i kdyz porad si na to sahnout nemuzete ale uz to jde reklamovat jako mi to menu tam .....

Cekam na ten seznam. :wink:

Kdyz nekdo rekne mam prioritu jinde a proto si SW nekupuju tak to beru ale lhat tim ze na neho nema je smesne. Na kazdem se da neco najit nejaky studentik jedzi v medvedovi do skoly ma posledni model tel prekracujici 10 tis hranici notas taky nevypada spatne a o prazdinach mizi na kanary. Nekdo zase by neprizil kdyby nevesel do draheho obchodu s oblecenim a nekoupil by jsi boty na leto za 3 000 . Proste kazdy mame priority nekde jinde. Penize tady nehrajou takovou roli jen miri do jineho prasatka nez do prasatka oznacena jako muj OS.
Artificial Intelligence
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Fisco 1. 8. 2005 15:00

No lze to i jednoduseji.
OEM je mozno koupit s jakymkoliv perifernim HW, napr. s jiz zminovanou mysi. Pri vymene zakladni desky, ktera byla reklamovana, ma zakaznik (uzivatel) OEM licence pravo na znovuaktivaci produktu. Pokud vsak vymenujete desku nebo rovnou cele PC s duvodem upgradu, tak pravo na znovu aktivaci a uzivani WIndows OEM konci s vymenou desky. Avsak zkuste zavolat na polskou linku aktivace a trochu te pani zalichotit a myslim, ze to zase nebude az takovy problem aktivovat i vymenenou desku :) Nezarucuji Vam to, ale uz mi to nekolikrat vyslo. Jeste existuje nekolik asi nelegalnich moznosti, ale to tady nebudu zverejnovat :)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis obsahující nepovolenou reklamu.
Fisco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enr!qo 1. 8. 2005 16:15

.... a XP Home, lebo Home ma podla mna cenu asi tak 500 Sk....


Ja winxp home pohode používam na zarábanie a v ničom ma neobmedzuje. A tých 3000sk nebolo až tak hrozné vysoliť. Dokonca som mal s toho dobrý pocit a kúpil som 3 ďalšie programy (za 15k).

Ja by som na miesto MS dokonca bol tvrdší na warezákov a zároveň ústretovejší k svojim zákazníkom.
Athlon +1700 /1,4@2,0Ghz/166x12,
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Sparkle 6600GT 128MB AGP,
"TT" Tsunami + enermax EG425AX Noisetaker,
DVD-RW LG 4120B, CD-RW Teac 540E, 19"lcd vs vp191s,
Benq x730
enr!qo
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků