Co říkáte na nově zavedené povinné ověřování legální kopie?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Stibi 27. 7. 2005 17:20

Zdrawim ...tak co říkáte na noě zavedené povinné ověřování legální kopie okýnek při downloadu aktualozací ?? Myslím že hodně se hodně lidem ztratí úsměv ze tváře :) Mě třeba taky :) Ale jak vidím,tohle byl od Microsoftu dobrý krok ..uvažuju o koupi okýnek...Kolik stojí nejlevnější profi XP ??Hmm ?

// Howard - upraven nazev
Konec jihoamerickým telenovelám !!!
Stibi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod killerGBU 27. 7. 2005 17:45

OEM kolem 4400.- krabicová potom 10 328,-.- :)
Naposledy upravil killerGBU dne 27. 7. 2005 17:49, celkově upraveno 1
killerGBU
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zorg 27. 7. 2005 17:45

Pokud si vystačíš s bezpečtnostníma aktualizacema, tak stačí mít zapnutou ve Windows automatickou aktualizaci, na ně se povinné ověřování nevztahuje.
Spíš už déle uvažuju o Linuxu na desktop i doma, ale pořád jsem moc líný :-) OEM WinXP stojí asi 4,5tis, vcelku bez problémů ti to prodají třeba s myší.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod Stibi 27. 7. 2005 17:49

Já jsem taky hodně uvažoval o linuxu ...ale mě se ve windows líbí a taky jsem asi trochu líný jít do linuxu ...
Konec jihoamerickým telenovelám !!!
Stibi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod froggy 27. 7. 2005 21:27

ja ted stahuji Sun Solaris Express (prý měl mít 600MB, ve skutečnosti to má přes 2GB, tak jsem měl radši stýhnout Solaris 10), ale uvidím co z toho bude

na linux jsem taky hodne líný, napříkald by mě chyběl Office 2003, mě nikdo nepřekecá na OpenOffice, aneb starýho psa novým kouskům nenaučíš :)
Je to malé, zelené a strašně nebezpečné. Co je to? Žabička s rootovskými právy.
froggy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 27. 7. 2005 21:34

Mně veškeré aktualizace dotáhne kámoš na CD.
V životě jsem na stránkách Microsoft.com nebyl.

Pro mě se vůbec nic nemění. :-)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blaster(smazano) 27. 7. 2005 21:36

Ja mam WIN XP prof. bez updatov, bez virusov, bez spyware > a som spokojny 8)
Blaster(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shrek 27. 7. 2005 21:45

zorg: S mysi XP sice koupis, ale pokud vymenis zakladni desku, mas po licenci. Takze to az takove terno zase neni, obzvlaste pokud clovek mini treba za rok upgradovat.
shrek
Junior

Odeslat příspěvekod enr!qo 27. 7. 2005 21:46

Mne sa páči. Mali by dokonca aj bezpečnostné záplaty obmedziť! Dokonca by som prial, aby nelegálny windows už len po pokuse sa aktualizovať rovno zablokoval a nedal by sa už spustiť. SP2 bola blbosť, že ho rozdali aj lupičom.

U nás stojí oem winxp he 3300sk s dph. Tak nak ide každý do ...., keď na 40000 - ové pc má a na ten jeden základný soft nie!
Athlon +1700 /1,4@2,0Ghz/166x12,
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Sparkle 6600GT 128MB AGP,
"TT" Tsunami + enermax EG425AX Noisetaker,
DVD-RW LG 4120B, CD-RW Teac 540E, 19"lcd vs vp191s,
Benq x730
enr!qo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 27. 7. 2005 21:47

Zorg píše: OEM WinXP stojí asi 4,5tis, vcelku bez problémů ti to prodají třeba s myší.m/quote]

Akorát už si nevyměníš fošnu :P

O důvod víc, proč si místo legálních OEMů home nainstalit XP Pro v jedné jisté neověřovací variantě :D (teda, pokud to ještě funguje). Pokud ne, tak se holt ty flastry dají nasosat třeba na celou síť z jediného počítače s OEM houmama (sosat flastry z P2P, to je přece jen bezpečnostní riziko).

Dejte lidem nadoma widle za pětikilo, a ověřování nebude třeba :). Nebo aspoň pro začátek za cenu, za kterou je mohou mít chudáci amíci.. A jestli se chce někdo hájit náklady za lokalizaci, dejte mi za tu cenu anglický :?
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enr!qo 27. 7. 2005 21:49

shrek píše:zorg: S mysi XP sice koupis, ale pokud vymenis zakladni desku, mas po licenci. Takze to az takove terno zase neni, obzvlaste pokud clovek mini treba za rok upgradovat.


Keď má niekto na každoročný upgrade, tak si treba najsť aj na soft. S tou doskou som mal aj ja podobné problémy, ale nakoniec som dostal zelenú na výmenu dosky.
Athlon +1700 /1,4@2,0Ghz/166x12,
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Sparkle 6600GT 128MB AGP,
"TT" Tsunami + enermax EG425AX Noisetaker,
DVD-RW LG 4120B, CD-RW Teac 540E, 19"lcd vs vp191s,
Benq x730
enr!qo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shrek 27. 7. 2005 22:28

enr!qo: Ja jsem nic nepsal o kazdorocnim upgrade. Predstav si, ze ma nekdo desku starou nekolik let a za pul roku az za rok planuje koupit novou. To se pak ty OEM XP docela prodrazi. Nemluve o tom, ze se ta deska muze kdykoliv podelat a o licenci prijdes taky. Ta zelena znamenala, ze jsi nejakou slecnu na pobocce MS uprosil, aby to s tou licenci neco udelala?
shrek
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 27. 7. 2005 23:13

OEM licence je vázaná na konkrétní HW, tzn. jediný problém je, že jí musíte používat s tou koupenou myší (trochu komedie, odpojíte myš a jste pirát). Pokud vyměníte desku, tak asi budete mít problém při aktivaci přes net, ale to je všechno, aktivují vám ji po telefonu. Tohle se týká jenom desktopových Windows, OEM Office nebo OEM serverové Windows musí být s celým počítačem.
Hlavní rozdíl mezi těma licencema je, že k OEM vám posktytuje podporu prodejce HW se kterým jste si jí koupili, ke krabicové přímo Microsoft.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod Gentle Giant 27. 7. 2005 23:20

froggy píše:ja ted stahuji Sun Solaris Express (prý měl mít 600MB, ve skutečnosti to má přes 2GB, tak jsem měl radši stýhnout Solaris 10), ale uvidím co z toho bude

na linux jsem taky hodne líný, napříkald by mě chyběl Office 2003, mě nikdo nepřekecá na OpenOffice, aneb starýho psa novým kouskům nenaučíš :)l/quote]
Jsem laik, ale jak chceš provozovat ten Sun Solaris, to je snad jen pro Opteron ??
Gentle Giant
Junior

Odeslat příspěvekod enr!qo 28. 7. 2005 06:12

2shrek:
1. prečítaj si: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=5094&start=15
2. keď sa ti doska pokazí mali by ti aktivovať win po výmene dosky,
3. prosenie, to nebolo. Trochu tvrdšie emaily a telefonáty a za mesiac som mal po zmene dosky zase aktivovaný windows. Keď si prečítaš ten odkaz čo je hore, tak zistíš, že som mal právo na zmenu dosky. A má právo na to aj iný, kým nebude v licenčnej zmluve uvedené, že OEM verzia windowsu je závislá na MB. Hardware je veľmi všeobecný pojem.

Zorg: Nemáš pravdu. Samozrejme v licenčnej zmluve nie je písaná, výslovná závislosť systému na matičnej doske. Je tam uvedený len hardware, ale oni interne sa rozhodli, že bude to matičná doska - predsa len najčastejšie menená súčiastka v pc.
Athlon +1700 /1,4@2,0Ghz/166x12,
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Sparkle 6600GT 128MB AGP,
"TT" Tsunami + enermax EG425AX Noisetaker,
DVD-RW LG 4120B, CD-RW Teac 540E, 19"lcd vs vp191s,
Benq x730
enr!qo
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků