Co říkáte na nově zavedené povinné ověřování legální kopie?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Stibi 27. 7. 2005 17:20

Zdrawim ...tak co říkáte na noě zavedené povinné ověřování legální kopie okýnek při downloadu aktualozací ?? Myslím že hodně se hodně lidem ztratí úsměv ze tváře :) Mě třeba taky :) Ale jak vidím,tohle byl od Microsoftu dobrý krok ..uvažuju o koupi okýnek...Kolik stojí nejlevnější profi XP ??Hmm ?

// Howard - upraven nazev
Konec jihoamerickým telenovelám !!!
Stibi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod killerGBU 27. 7. 2005 17:45

OEM kolem 4400.- krabicová potom 10 328,-.- :)
Naposledy upravil killerGBU dne 27. 7. 2005 17:49, celkově upraveno 1
killerGBU
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 27. 7. 2005 17:45

Pokud si vystačíš s bezpečtnostníma aktualizacema, tak stačí mít zapnutou ve Windows automatickou aktualizaci, na ně se povinné ověřování nevztahuje.
Spíš už déle uvažuju o Linuxu na desktop i doma, ale pořád jsem moc líný :-) OEM WinXP stojí asi 4,5tis, vcelku bez problémů ti to prodají třeba s myší.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod Stibi 27. 7. 2005 17:49

Já jsem taky hodně uvažoval o linuxu ...ale mě se ve windows líbí a taky jsem asi trochu líný jít do linuxu ...
Stibi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod froggy 27. 7. 2005 21:27

ja ted stahuji Sun Solaris Express (prý měl mít 600MB, ve skutečnosti to má přes 2GB, tak jsem měl radši stýhnout Solaris 10), ale uvidím co z toho bude

na linux jsem taky hodne líný, napříkald by mě chyběl Office 2003, mě nikdo nepřekecá na OpenOffice, aneb starýho psa novým kouskům nenaučíš :)
Je to malé, zelené a strašně nebezpečné. Co je to? Žabička s rootovskými právy.
froggy
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 27. 7. 2005 21:34

Mně veškeré aktualizace dotáhne kámoš na CD.
V životě jsem na stránkách Microsoft.com nebyl.

Pro mě se vůbec nic nemění. :-)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod Blaster(smazano) 27. 7. 2005 21:36

Ja mam WIN XP prof. bez updatov, bez virusov, bez spyware > a som spokojny 8)
Blaster(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod shrek 27. 7. 2005 21:45

zorg: S mysi XP sice koupis, ale pokud vymenis zakladni desku, mas po licenci. Takze to az takove terno zase neni, obzvlaste pokud clovek mini treba za rok upgradovat.
shrek
Junior

Odeslat příspěvekod enr!qo 27. 7. 2005 21:46

Mne sa páči. Mali by dokonca aj bezpečnostné záplaty obmedziť! Dokonca by som prial, aby nelegálny windows už len po pokuse sa aktualizovať rovno zablokoval a nedal by sa už spustiť. SP2 bola blbosť, že ho rozdali aj lupičom.

U nás stojí oem winxp he 3300sk s dph. Tak nak ide každý do ...., keď na 40000 - ové pc má a na ten jeden základný soft nie!
Athlon +1700 /1,4@2,0Ghz/166x12,
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Sparkle 6600GT 128MB AGP,
"TT" Tsunami + enermax EG425AX Noisetaker,
DVD-RW LG 4120B, CD-RW Teac 540E, 19"lcd vs vp191s,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod adams 27. 7. 2005 21:47

Zorg píše: OEM WinXP stojí asi 4,5tis, vcelku bez problémů ti to prodají třeba s myší.m/quote]

Akorát už si nevyměníš fošnu :P

O důvod víc, proč si místo legálních OEMů home nainstalit XP Pro v jedné jisté neověřovací variantě :D (teda, pokud to ještě funguje). Pokud ne, tak se holt ty flastry dají nasosat třeba na celou síť z jediného počítače s OEM houmama (sosat flastry z P2P, to je přece jen bezpečnostní riziko).

Dejte lidem nadoma widle za pětikilo, a ověřování nebude třeba :). Nebo aspoň pro začátek za cenu, za kterou je mohou mít chudáci amíci.. A jestli se chce někdo hájit náklady za lokalizaci, dejte mi za tu cenu anglický :?
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod enr!qo 27. 7. 2005 21:49

shrek píše:zorg: S mysi XP sice koupis, ale pokud vymenis zakladni desku, mas po licenci. Takze to az takove terno zase neni, obzvlaste pokud clovek mini treba za rok upgradovat.

Keď má niekto na každoročný upgrade, tak si treba najsť aj na soft. S tou doskou som mal aj ja podobné problémy, ale nakoniec som dostal zelenú na výmenu dosky.
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod shrek 27. 7. 2005 22:28

enr!qo: Ja jsem nic nepsal o kazdorocnim upgrade. Predstav si, ze ma nekdo desku starou nekolik let a za pul roku az za rok planuje koupit novou. To se pak ty OEM XP docela prodrazi. Nemluve o tom, ze se ta deska muze kdykoliv podelat a o licenci prijdes taky. Ta zelena znamenala, ze jsi nejakou slecnu na pobocce MS uprosil, aby to s tou licenci neco udelala?
shrek
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 27. 7. 2005 23:13

OEM licence je vázaná na konkrétní HW, tzn. jediný problém je, že jí musíte používat s tou koupenou myší (trochu komedie, odpojíte myš a jste pirát). Pokud vyměníte desku, tak asi budete mít problém při aktivaci přes net, ale to je všechno, aktivují vám ji po telefonu. Tohle se týká jenom desktopových Windows, OEM Office nebo OEM serverové Windows musí být s celým počítačem.
Hlavní rozdíl mezi těma licencema je, že k OEM vám posktytuje podporu prodejce HW se kterým jste si jí koupili, ke krabicové přímo Microsoft.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod Gentle Giant 27. 7. 2005 23:20

froggy píše:ja ted stahuji Sun Solaris Express (prý měl mít 600MB, ve skutečnosti to má přes 2GB, tak jsem měl radši stýhnout Solaris 10), ale uvidím co z toho bude

na linux jsem taky hodne líný, napříkald by mě chyběl Office 2003, mě nikdo nepřekecá na OpenOffice, aneb starýho psa novým kouskům nenaučíš :)l/quote]
Jsem laik, ale jak chceš provozovat ten Sun Solaris, to je snad jen pro Opteron ??
Gentle Giant
Junior

Odeslat příspěvekod enr!qo 28. 7. 2005 06:12

2shrek:
1. prečítaj si: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=5094&start=15
2. keď sa ti doska pokazí mali by ti aktivovať win po výmene dosky,
3. prosenie, to nebolo. Trochu tvrdšie emaily a telefonáty a za mesiac som mal po zmene dosky zase aktivovaný windows. Keď si prečítaš ten odkaz čo je hore, tak zistíš, že som mal právo na zmenu dosky. A má právo na to aj iný, kým nebude v licenčnej zmluve uvedené, že OEM verzia windowsu je závislá na MB. Hardware je veľmi všeobecný pojem.

Zorg: Nemáš pravdu. Samozrejme v licenčnej zmluve nie je písaná, výslovná závislosť systému na matičnej doske. Je tam uvedený len hardware, ale oni interne sa rozhodli, že bude to matičná doska - predsa len najčastejšie menená súčiastka v pc.
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod Bigduck 28. 7. 2005 06:37

adams píše:
Zorg píše: OEM WinXP stojí asi 4,5tis, vcelku bez problémů ti to prodají třeba s myší.m/quote]
Akorát už si nevyměníš fošnu :P

O důvod víc, proč si místo legálních OEMů home nainstalit XP Pro v jedné jisté neověřovací variantě :D (teda, pokud to ještě funguje). Pokud ne, tak se holt ty flastry dají nasosat třeba na celou síť z jediného počítače s OEM houmama (sosat flastry z P2P, to je přece jen bezpečnostní riziko).

Dejte lidem nadoma widle za pětikilo, a ověřování nebude třeba :). Nebo aspoň pro začátek za cenu, za kterou je mohou mít chudáci amíci.. A jestli se chce někdo hájit náklady za lokalizaci, dejte mi za tu cenu anglický :?e/quote]

hmm tak ta jista neoverovaci varianta tez prestala fungovat :D
ale overeni se tyka pouza woken, ostatni produkty to zvladne v pohode
jinak na V4 fungujou updaty dale bez overovani :wink:
Bigduck
Junior

Odeslat příspěvekod Marsuk 28. 7. 2005 08:25

Ja si pockam na nove okna.
Marsuk
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 28. 7. 2005 12:17

enr!qo píše:Zorg: Nemáš pravdu. Samozrejme v licenčnej zmluve nie je písaná, výslovná závislosť systému na matičnej doske. Je tam uvedený len hardware, ale oni interne sa rozhodli, že bude to matičná doska - predsa len najčastejšie menená súčiastka v pc.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod buBba 28. 7. 2005 13:46

povinny overovani mi ani nevadi protoze na download.microsoft.com najdu co potrebuju a pak uz si vygooglim bez overeni... :wink:
buBba
Junior

Odeslat příspěvekod Stibi 30. 7. 2005 16:11

Lidičky tak tohle je fakt mazec..včera jsem četl že už povinné ověřování crackli ...tak jsem to vyzkoušel a fakt to funguje ...huustýýý :))
Stibi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Patrix 30. 7. 2005 16:26

Ja nic nestahuju, cas od casu sosnu z nakeho cd nebo z jineho mirroru aktualizaci ve ktere je tech mensich zahrnuto vic.
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod a 30. 7. 2005 16:28

aky je rozdiel medzi aktualizaciami na legal a ilegal windowsoch?
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stibi 30. 7. 2005 16:49

no jediný rozdíl je že na ilegal windows nešly žádné kromě bezpečnostních stáhnout ...teď už to zase jde ..i když kdo ví jak dlouho ...
Stibi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JanFiala 30. 7. 2005 19:18

Zorg píše:
enr!qo píše:Zorg: Nemáš pravdu. Samozrejme v licenčnej zmluve nie je písaná, výslovná závislosť systému na matičnej doske. Je tam uvedený len hardware, ale oni interne sa rozhodli, že bude to matičná doska - predsa len najčastejšie menená súčiastka v pc.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod enr!qo 30. 7. 2005 21:04

Tak tvoje prirovnanie je trochu blbé. Nie je jedno kúpiť windows za 3000 alebo za 13000! To je ako keby som kúpil Fábiu a pri výmene pneumatík by som tam dal namiesto Continental iba Dunlopy a tým by mi odmietli záručný servis prípade poruchy nápravy alebo tlmičov.

OEM verzií samozrejme sa veľkým oblúkom už vyhnem! Upravujú pravidlá tak ako sa im zapáči!
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod JanFiala 30. 7. 2005 23:59

enr!qo píše:Tak tvoje prirovnanie je trochu blbé. Nie je jedno kúpiť windows za 3000 alebo za 13000! To je ako keby som kúpil Fábiu a pri výmene pneumatík by som tam dal namiesto Continental iba Dunlopy a tým by mi odmietli záručný servis prípade poruchy nápravy alebo tlmičov.

OEM verzií samozrejme sa veľkým oblúkom už vyhnem! Upravujú pravidlá tak ako sa im zapáči!t/quote]

Proc je to prirovnani blbe ?
Koupil jsi Fabii, takze s ni nemuzes jezdit ve velkem terenu. Pokud bys koupil Jeep s nahonem na vsechny 4, nic ti nebrani.

Tys tu OEM verzi kupoval s tim, ze je zavisla na zakladni desce. Pokud sis neprecetl licenci, je to stejne, jako kdyz si koupis tu FABII a nezajimas se o to, jestli v terenu pojede nebo ne.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod adams 31. 7. 2005 00:10

U OEMu mě s***, že vám nikdo neřekne, když to kupujete, že se to pověsí na fošnu. Nemám pocit, že by to bylo někde na "krabičce" napsáno, i když jsem ji tak podrobně nestudoval. A nemyslím, že by v EULA bylo výslovně uvedeno "naváže se na mobo", hledat ji nebudu (českou mutaci OEM EULY tady teda nemám, ale asi to tam je).
Běžně se člověk k EULA dostane stejně až v okamžiku, kdy je nakoupeno, zaplaceno, odjeto, rozbaleno a rozinstalováno.

Například mě zaráži, že EULA jako taková snad ani není zvěřejněna na webu MS. Vysvětlí mi někdo, proč u nich není k nalezení tak, aby si to každý přečetl předtím, než vyrazí do obchodu pro objednanou placku?
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Master74 31. 7. 2005 00:33

Aktualizace Win jsou stejne k nicemu,staci dobra antivir. ochrana a OK
Směj se, svět se bude smát s tebou.Plač a budeš plakat sám.
Laugh and the world Laughs with you.Weep and you weep alone.
Useora, onsesangi neowa hamkke useul keosida.Ureora, neo honja ul keosida.
Master74
Junior

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 31. 7. 2005 06:43

Master74 píše:Aktualizace Win jsou stejne k nicemu,staci dobra antivir. ochrana a OK

ha! promluvil master. :lol: :D :) :| :-/ :? :( :x :evil: :twisted: >:-[]
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod enr!qo 31. 7. 2005 06:56

Tu každý kecá o neprečítanej licenčnej zmluve k OEM win, ale asi tí ktorý to tvrdia, že je tam napísané tak v ani v ruke nedržali tu zmluvu. Tam ani jediné slovo o MB nie je.
Ja som vyskúšal: vymenil som gr. kartu a odobral jednu 512ram a aktualizácia neprebehla (a telefonický ma odkázali do obchodu na nákup novej win). Po vrátení do pôvodného stavu aktivácia prešla cez internet bez všetkého. Základ, že sa sťažujú na 90% nelegálnosť používaných windowsov a tý ktorý majú aspoň OEM tak robia z nich opice! Ja som OEM verziu nekupoval s tým, že je závislá na MB!!! Nikto na to ma neupozornil, v lic. zmluve nie je, eula neobsahuje. Predajca sa tešil, že predal niečo (kupoval som OEM windows s hardwarom za 10000 litrov, ale nie s doskou).

A porovnanie fabia - oem win: OEM windows a neOEM sú úplne rovnaké, len na tú aktiváciu!
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod enr!qo 31. 7. 2005 06:57

Master74 píše:Aktualizace Win jsou stejne k nicemu,staci dobra antivir. ochrana a OK

To je ako by si mal napríklad sifilis a neliečil by si sa, len používal gumu!
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod User(smazano) 1. 8. 2005 07:17

enr!qo píše:

To je ako by si mal napríklad sifilis a neliečil by si sa, len používal gumu!u/quote]

Neviem ako vy, ale ja tiež mám len antivir + MS antispyware (aktualizovaný) a záplaty vúbec neťahám ... a PC mám čisté
User(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 1. 8. 2005 07:40

to User... nenapadlo tě, že když mají okna díru tak ti antivir ani fw nepomůže? že skrze tu díru ti tam vleze ledacos? jinak čisté pc... to mi tvrdí každej druhej... škoda že mají nová wokna co dva měsíce...
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod User(smazano) 1. 8. 2005 10:34

Ja som inštaloval widle asi pred pol rokom. A nerobím si *****, vážne ich mám čisté. Mám AVG 7.0 + MS antispyware a je to v poho. Vyskúšaj ten antispyware, uvidíš, není zas tak zlý. Nespustí sa ti nič bez toho, aby si o tom nevedel. Takže ak ti to prejde cez zabezpečenie Windowsu, tak to zachytí antispyware. Dokonca je dost dobrý aj na adware. No a k tomu Kerio a je to v suchu. Ak ti pustí Win, kerio to zastaví.
User(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod schm20 1. 8. 2005 11:14

Zkrátka kdo má legální win nemá důvod se znepokojovat a zabývat se těmito věcmi protože tomu to půjde vše bez omezení proto kupte orig. a jste v pohodě. Jinak souhlasím kdo nemá legal win nemá právo si nic stahovat z jejich serveru včetně aktualizací
schm20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod YoRk 1. 8. 2005 11:40

presne tak, me behem jednoho roku odesly dve desky, takze se to vyresilo nejakou corporate verzi. Jinak mam doma tri pocitace, na zadnym nevydelavam, tak by taky microsoft mohl zavest to ze pro domaci pouziti si to muzes naistalovat treba na 5 pocitacu.
YoRk
Junior

Odeslat příspěvekod User(smazano) 1. 8. 2005 11:58

Keby stál Win 1000,- a nie 4000,-, tak by si ho kúpilo oveľa viac ľudí. Ale kupovať Win za 4000,- domov, nie na komerčné účely, to je blbosť. Vo firme sa to človeku vráti, keď zarobí, ale doma to proste neoplatí, preto ho väčšina ľudí má ilegal.
User(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 1. 8. 2005 12:33

User píše:Keby stál Win 1000,- a nie 4000,-, tak by si ho kúpilo oveľa viac ľudí. Ale kupovať Win za 4000,- domov, nie na komerčné účely, to je blbosť. Vo firme sa to človeku vráti, keď zarobí, ale doma to proste neoplatí, preto ho väčšina ľudí má ilegal.i/quote]

Nezastavam se M.... ale takove argumenty miluju.

Jmenuj v domacnosti veci ktere stoji vic jak 4000 kc ... Co ty veci prinaseji ? X lidi si kupuje drahe TV DVD rekordery prehravace kvalitni audio delaji si stavebni upravy nove koupelny atd a to se castkam 4000 ani nepriblizuje. Taky ty veci nevydelavaji ...Investuji se penize na dovolene nebo do ruznych "vyhodnych bank" kdyz pak slysim jak nekdo prisel o cely meloun atd tak uz penize najednou jsou. Nemluve o novych autech.
Znam spoustu lidi co rikaji ze nemaji penize nebo to jsou studenti ale na benzin ktery je mimochodem levny ( kazdy jezdi jak na zavodech podle toho vypada i spotreba ) na cigarety a chlast se vzdy najde. Taky jsem byl student ale chudych bylo jen par jedincu. Na novou grafiku za 10 000 ma temer kazdy. Kde kdo se chlubi kolik utrati za elektroniku mobily PC atd za rok....
Tohle je otazka priority jestli si koupim radeji to ci ono nebo SW.
Lidi proste narovinu reknete ze ty 4000 ( nebo kolik ) problem nejsou ale jsou jine priority kde se penize "musi" davat v tom je jadro pudla ne ze ten ci onen nema ty 4 000. Ma a daleko vic penez ale radeji je pouzije nekde jinde a vysledek pro nej bude stejny.
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod jirin 1. 8. 2005 12:45

Jak to je s timhle overovanim, pokud ma nekdo illegal Winy, tak to zjistuje, jen pokud jede pres WinUpdate ne? Nebo na to muze prijit M$ i jinak?
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Junior

Odeslat příspěvekod pexxi 1. 8. 2005 12:48

froggy píše:ja ted stahuji Sun Solaris Express (prý měl mít 600MB, ve skutečnosti to má přes 2GB, tak jsem měl radši stýhnout Solaris 10), ale uvidím co z toho bude

na linux jsem taky hodne líný, napříkald by mě chyběl Office 2003, mě nikdo nepřekecá na OpenOffice, aneb starýho psa novým kouskům nenaučíš :)l/quote]

A na Solarise ti nebodaj MS Office 2k3 bezi, nie? ;-)
It's better to be wholly alone, than alone with ass-holes. ;-)
pexxi
Junior

Odeslat příspěvekod pexxi 1. 8. 2005 12:54

Artificial Intelligence píše:
User píše:Keby stál Win 1000,- a nie 4000,-, tak by si ho kúpilo oveľa viac ľudí. Ale kupovať Win za 4000,- domov, nie na komerčné účely, to je blbosť. Vo firme sa to človeku vráti, keď zarobí, ale doma to proste neoplatí, preto ho väčšina ľudí má ilegal.i/quote]

Nezastavam se M.... ale takove argumenty miluju.

Jmenuj v domacnosti veci ktere stoji vic jak 4000 kc ... Co ty veci prinaseji ? X lidi si kupuje drahe TV DVD rekordery prehravace kvalitni audio delaji si stavebni upravy nove koupelny atd a to se castkam 4000 ani nepriblizuje. Taky ty veci nevydelavaji ...Investuji se penize na dovolene nebo do ruznych "vyhodnych bank" kdyz pak slysim jak nekdo prisel o cely meloun atd tak uz penize najednou jsou. Nemluve o novych autech.
Znam spoustu lidi co rikaji ze nemaji penize nebo to jsou studenti ale na benzin ktery je mimochodem levny ( kazdy jezdi jak na zavodech podle toho vypada i spotreba ) na cigarety a chlast se vzdy najde. Taky jsem byl student ale chudych bylo jen par jedincu. Na novou grafiku za 10 000 ma temer kazdy. Kde kdo se chlubi kolik utrati za elektroniku mobily PC atd za rok....
Tohle je otazka priority jestli si koupim radeji to ci ono nebo SW.
Lidi proste narovinu reknete ze ty 4000 ( nebo kolik ) problem nejsou ale jsou jine priority kde se penize "musi" davat v tom je jadro pudla ne ze ten ci onen nema ty 4 000. Ma a daleko vic penez ale radeji je pouzije nekde jinde a vysledek pro nej bude stejny.

Ha, lenze kazdy clovek, ktory nezaraba miliony, si musi davat v minani penazi urcite priority... Elektronika, mobily, DVD prehravace, nove bytove jadro, dovolenka... To vsetko su veci, ktore mozes "chytit" do ruky, prip. si na nich riadne oddychnut a naprat novych sil... Ked nieco nefunguje das to do zaruky... Ale co soft? Co Windows XP? M$ za nic neruci, tento system si nemozes "chytit", nakaldy na vyrobu su jednorazove (nevravim, ze su nizke) a potom sa uz plati len za nosice, ich balenie a distribuciu... Cena za Windows XP Professional? Podla mna tak 3000 Sk - uplne idealne. Hned by si to viac ludi kupilo. Pripadne vyvinut verziu medzi XP Prof. a XP Home, lebo Home ma podla mna cenu asi tak 500 Sk. Isteze, vsetko zavisi aj od kupnej sily obyvatelstva a jeho miezd. Mne sa moze zdat 10000 za Windows vela, ale niekoho 250 Eur netrapi...
It's better to be wholly alone, than alone with ass-holes. ;-)
pexxi
Junior

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 1. 8. 2005 14:04

pexxi píše:
Ha, lenze kazdy clovek, ktory nezaraba miliony, si musi davat v minani penazi urcite priority... Elektronika, mobily, DVD prehravace, nove bytove jadro, dovolenka... To vsetko su veci, ktore mozes "chytit" do ruky, prip. si na nich riadne oddychnut a naprat novych sil... Ked nieco nefunguje das to do zaruky... Ale co soft? Co Windows XP? M$ za nic neruci, tento system si nemozes "chytit", nakaldy na vyrobu su jednorazove (nevravim, ze su nizke) a potom sa uz plati len za nosice, ich balenie a distribuciu... Cena za Windows XP Professional? Podla mna tak 3000 Sk - uplne idealne. Hned by si to viac ludi kupilo. Pripadne vyvinut verziu medzi XP Prof. a XP Home, lebo Home ma podla mna cenu asi tak 500 Sk. Isteze, vsetko zavisi aj od kupnej sily obyvatelstva a jeho miezd. Mne sa moze zdat 10000 za Windows vela, ale niekoho 250 Eur netrapi...

Ne to opravdu ne kazdy ma miliony. Taky pro lidi kteri si dobre vydelavaji neni problem 250 euro pro takoveho europoslalnce ktery ma res. bude mit 7000 euro mesicne plus vyhody To jiste je asi jako pro nekoho 250 kc a pak neni problem.
Kazdy mame stejne sance jaci ti europoslanci jsou vime snad vsichni je to jedno velke divadlo a ostatni muzou jen zavidet a je to kazdeho vec kolik si vydela.
Ma to i tu druhou stranu a to je OS pro normalni prumerneho cloveka v te ci one zemi. My jsme hodnoceni a vetsina lidi to tak chce jako "lepsi" ekonomicky stat nez nejake casti sveta. Proste pro nas neni problem tech x tisic vydelat. Nejaky africky stat je rad ze ma vodu a jidlo pokud vubec a o PC neni rec ( ne vsude ). Ceny jsou nastavene tak at si to muze koupit opravdu kazdy ( je to jen otazka priorit)

Normalne by ti rekl jake veci muzes mit a nemuzes si na ne sahnout.
Dam ti ale ukol....
Ty dostavas licenci na pouzivani pri koupi .. cili nic hmatatelneho krom kus papiru ktery ma temer nulovou hodnotu.
Napis "veci" ktere mas doma (nebo muzes si je poridit ) Treba jen papir za nulovou hodnotu ale ma cenu. Tak cekam na seznam "veci" a rekni jestli je normalni to ukrast i kdyz to vlastne nikomu chybet nebude max nejaky car papiru. ( u SW je to trema medium ktere stoji cca 20 kc cili zadna velka skoda)

Dalsi vec je tam ze kdyz na neco nemam viz tvuj budouci seznam ci hmotne veci tak na to proste nemam a privlastnovat si neco co vim ze mi nepatri je krazdez.

Vse to kupujes i ty nehmatatelne veci pro uspokojeni svych potreb vetsinou diky druhe osobe at je to firma ci jednotlivec a to ze te to uspokojuje si plnis tve potreby at je to dovolena at je to auto. Dnes se plati jiz za vse jen malo veci zustalo zdarma a to pak vetsinou ale nikdo nehce nebo je toho prebytek.

Navic te nikdo nenuti pouzivat OS od M nikdo te nenuti pouzivat PC vubec ale je to tve uspokojeni tvych potreb stejne tak jako kdyz ma nekdo konicka a chodi na ryby. Pokud je neco tak strasne a firma jeste horsi a jak firma tak produkt patri do kytek neznam cloveka ktery u teto firmy dale bude uspokojovat sve potreby ( spis naopak bude mit nervy).
Cili rikat ze to ci ono je ***** a presto to pouzivat tak to muze jen blazen nebo mas nejaky priklad kde at uz v tom seznamu co budes psat nebo treba budes kupovat spatne mleko a porad na neho nadavat? Tak to tomu clovekovi bud vyhovuje a jen keca nebo je blazen uzivat neco po cem mu je jen spatne.

Jinak jsem cekal ze nekdo bude reagovat na SW nerovna se vec.
Ted uz vim co mi nekdo rekne .. chcete to vedet?
Jak si muze student ktery potrebuje pouzivat napr Autocad neco takoveho koupit kde veme tech 100 ? pak u nekterych jedincu po teto vete jsou napsane neslusne vyrazy :wink:

PS : nekupujete si SW ( ten se vetsinou koupit neda ) ale kupujete si licenci na pouzivani SW takze nic nevlastnite a tim padem nejde nic reklamovat. Tak jako ziskavate vstup nejaky pozemek jeste neznamena ze vam neco takoveho patri a tak nemuzete reklamovat.
PS1: kdyz si nechate udelat SW na zakazku ( zalezi na smlouve atd) pak si kupujete ten SW jako takovy a nikoli jen pouzivani a pak uz mate neco v ruce i kdyz porad si na to sahnout nemuzete ale uz to jde reklamovat jako mi to menu tam .....

Cekam na ten seznam. :wink:

Kdyz nekdo rekne mam prioritu jinde a proto si SW nekupuju tak to beru ale lhat tim ze na neho nema je smesne. Na kazdem se da neco najit nejaky studentik jedzi v medvedovi do skoly ma posledni model tel prekracujici 10 tis hranici notas taky nevypada spatne a o prazdinach mizi na kanary. Nekdo zase by neprizil kdyby nevesel do draheho obchodu s oblecenim a nekoupil by jsi boty na leto za 3 000 . Proste kazdy mame priority nekde jinde. Penize tady nehrajou takovou roli jen miri do jineho prasatka nez do prasatka oznacena jako muj OS.
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod Fisco 1. 8. 2005 15:00

No lze to i jednoduseji.
OEM je mozno koupit s jakymkoliv perifernim HW, napr. s jiz zminovanou mysi. Pri vymene zakladni desky, ktera byla reklamovana, ma zakaznik (uzivatel) OEM licence pravo na znovuaktivaci produktu. Pokud vsak vymenujete desku nebo rovnou cele PC s duvodem upgradu, tak pravo na znovu aktivaci a uzivani WIndows OEM konci s vymenou desky. Avsak zkuste zavolat na polskou linku aktivace a trochu te pani zalichotit a myslim, ze to zase nebude az takovy problem aktivovat i vymenenou desku :) Nezarucuji Vam to, ale uz mi to nekolikrat vyslo. Jeste existuje nekolik asi nelegalnich moznosti, ale to tady nebudu zverejnovat :)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis obsahující nepovolenou reklamu.
Fisco
Junior

Odeslat příspěvekod enr!qo 1. 8. 2005 16:15

.... a XP Home, lebo Home ma podla mna cenu asi tak 500 Sk....

Ja winxp home pohode používam na zarábanie a v ničom ma neobmedzuje. A tých 3000sk nebolo až tak hrozné vysoliť. Dokonca som mal s toho dobrý pocit a kúpil som 3 ďalšie programy (za 15k).

Ja by som na miesto MS dokonca bol tvrdší na warezákov a zároveň ústretovejší k svojim zákazníkom.
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod hojmen 1. 8. 2005 21:19

Nevím jakou mám verzi Win,ale pořád mi Update funguje a zrovna legalní Win nemám :D
hojmen
Junior

Odeslat příspěvekod Fisco 2. 8. 2005 07:58

hojmen píše:Nevím jakou mám verzi Win,ale pořád mi Update funguje a zrovna legalní Win nemám :D:/quote]

Jedna vec jsou kriticke aktualizace a druha ostatni zaplaty a vylepseni Windows a jeho soucasti...
Pozdeji vsak budou blokovany i kriticke aktualizace a pry je v planu dokonce blokovat nelegalni kopie na temer znehodnocujici verzi...
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis obsahující nepovolenou reklamu.
Fisco
Junior

Odeslat příspěvekod schm20 2. 8. 2005 08:09

vše v pořádku já jsem pro zničení nelegálních kopií
schm20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jolly.sk 2. 8. 2005 23:00

Ono by to asi sedelo takto viac: Kúpiš Fábiu, po záruke sa ti posere motor, vymeníš a už nikdy nenaštartuješ. Tak kúpiš novú Fábiu, po záruke sa ti posere motor.... A ž sa jedného dňa prebudíš a v garáži samé Fábie s *****ým motorom :D :D :D :D
jolly.sk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 3. 8. 2005 19:13

jolly.sk píše:Ono by to asi sedelo takto viac: Kúpiš Fábiu, po záruke sa ti posere motor, vymeníš a už nikdy nenaštartuješ. Tak kúpiš novú Fábiu, po záruke sa ti posere motor.... A ž sa jedného dňa prebudíš a v garáži samé Fábie s *****ým motorom :D :D :D :Dr/quote]

No to by bylo ..
az na to ze Windows si koupit nemuzes
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod BubaK.CZ 5. 8. 2005 17:15

z ms je mě čím dál tím víc na blití . jaký hry jedou na linuxu?
BubaK.CZ
Junior

Odeslat příspěvekod jirka47 5. 8. 2005 20:24

Je to všechno otázka peněz a priorit. V práci máme chlápka, který si koupil auto za 300 tisíc (a každýmu zdůrazňuje kolik na koupi ušetřil). Ten samý člověk si každý den přelévá 3 sodovky do lahve, kterou si nosí domů. Dělá to aby rodina ušetřila. Než něco koupí tak dlouho s každým polemizuje, jestli by to nešlo levněji a pak, pokud se mu zdá, že málo ušetří, tak to prostě nekoupí. Takový člověk by si nekoupil Windows i kdyby stály 1Kč, když by měl možnost je získat zadarmo. Ušetřil by totiž jednu korunu. A přitom si koupí auto, stereo video ...

Podle mě jsou lidi, kteří si Windows koupí, protože je to pro ně samozřejnost.
Jsou taky lidi, kteří v sámošce nekradou, i když se zrovna nikdo nekouká, protože jsou tak vychovaný a taky by se hanbou propadli.
Ale na druhou stranu jsou lidé, kteří vidí příležitost, tak ji prostě využijí. A je jedno, jesli jsou to cikáni, kterým se nechce dělat, nebo mediální hvězdy, či bohatí podnikatelé.
Někdo je poctivý a někdo hrabe. A je jedno jestli má miliony. Je ale samozřejmné, že nedostatek peněz svádí k vyšší motivaci.
jirka47
Junior

Odeslat příspěvekod Stibi 5. 8. 2005 20:32

jirka47 píše:Je to všechno otázka peněz a priorit. V práci máme chlápka, který si koupil auto za 300 tisíc (a každýmu zdůrazňuje kolik na koupi ušetřil). Ten samý člověk si každý den přelévá 3 sodovky do lahve, kterou si nosí domů. Dělá to aby rodina ušetřila. Než něco koupí tak dlouho s každým polemizuje, jestli by to nešlo levněji a pak, pokud se mu zdá, že málo ušetří, tak to prostě nekoupí. Takový člověk by si nekoupil Windows i kdyby stály 1Kč, když by měl možnost je získat zadarmo. Ušetřil by totiž jednu korunu. A přitom si koupí auto, stereo video ...

Podle mě jsou lidi, kteří si Windows koupí, protože je to pro ně samozřejnost.
Jsou taky lidi, kteří v sámošce nekradou, i když se zrovna nikdo nekouká, protože jsou tak vychovaný a taky by se hanbou propadli.
Ale na druhou stranu jsou lidé, kteří vidí příležitost, tak ji prostě využijí. A je jedno, jesli jsou to cikáni, kterým se nechce dělat, nebo mediální hvězdy, či bohatí podnikatelé.
Někdo je poctivý a někdo hrabe. A je jedno jestli má miliony. Je ale samozřejmné, že nedostatek peněz svádí k vyšší motivaci. /quote]

Myslím že toto je skvěle řečeno ...vše je otázkou priorit a peněz
Stibi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yarik 5. 8. 2005 20:44

Taky souhlasím s jirkou47 :lol:
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod rmk 5. 8. 2005 21:11

No ja som za. Ale...
Raz za rok vymením dosku, HDD a niečo iné, musím vymeniť aj Windows. Dosť to predraží investíciu? Preto radšej Windows nekupovať!
rmk
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 8. 2005 22:30

jirka47 píše:Ten samý člověk si každý den přelévá 3 sodovky do lahve, kterou si nosí domů.s/quote]

No jo, některý lidi jsou strašně šetrný. Pracoval jsem s chlapíkem, kterej si vařil kafe z nějaký strašný směsi (sklenice 100 gramů stála někdy v r. 1986 1,30 Kčs) a povídá: "To se po tom zase poseru...". Tak mu říkám "A proč si to vaříte, když víte, že pak máte takovýhle problémy?". A on na to "Přece to nevyhodím, když už jsem si to koupil...".
BTW ty ušetřený peníze mu manželka prošustrovala s milencem :twisted: .
Tomáš Marný
Junior

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 6. 8. 2005 09:36

Presne tak je o te te priorite nekdo rekne ze nema penize na Windows ale koupi si pouze pro pohodli veci jako garazove vrata ve kterych v konecnem souctu zaplati treba 100 000 ale bude rikat ze nema penize ostatne to jsem psal v predeslem prispevku. Penize mezi lidmi jsou i PC si mohou dovolit treba za 100 000 ale maji jinou prioritu nez si kupovat pro ne takove zbytecnosti.

Jo tyhle ty setrilky zname. Jen by mu rekl ze ted to auto za 300 000 koupi kdyby pockal za 250 000 jeste navic s ... No proste ti lidi stejne neusetri.
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 9. 8. 2005 14:39

Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Byte 9. 8. 2005 15:05

Ochrany MS byly prolomeny vzdycky a prolomeny vzdycky budou, nad timhle Bill nikdy nevyhraje.
Byte
Junior

Odeslat příspěvekod rudidlo 9. 8. 2005 15:14

Marsuk píše:Ja si pockam na nove okna.
No ale v těch budeš potřebovat jeden počítač na OS a druhý na zbytek :)
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Junior

Odeslat příspěvekod rudidlo 9. 8. 2005 15:16

Tomáš Marný"o[quote="jirka47 píše:Ten samý člověk si každý den přelévá 3 sodovky do lahve, kterou si nosí domů.s/quote]
No jo, některý lidi jsou strašně šetrný. Pracoval jsem s chlapíkem, kterej si vařil kafe z nějaký strašný směsi (sklenice 100 gramů stála někdy v r. 1986 1,30 Kčs) a povídá: "To se po tom zase poseru...". Tak mu říkám "A proč si to vaříte, když víte, že pak máte takovýhle problémy?". A on na to "Přece to nevyhodím, když už jsem si to koupil...".
BTW ty ušetřený peníze mu manželka prošustrovala s milencem :twisted: .l/quote]
...se taky budu muset zeptat ženy, kde ty prachy mizí. :)
No nic, jdu si udělat nový kafe :)
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Junior

Odeslat příspěvekod Eross 9. 8. 2005 15:35

-je mi to ukradnute...
-pokial aktualizuje som spokojny,horsie by bolo keby mi origos XP neaktualizoval :-)
-ale neviem isto aj keby sa zverejnilo moje SN na listine ciernych kopii,tak MS by mi mal dat new SN...to vsetko pod podmienkou ze mam Origos operacny system....
-zaver je taky ze tato otazka je premna neopodstatnena :-)
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PPK 20. 8. 2005 18:29

Udajne kdyz to overeni zjisti ze ma clovek piratsky wokna tak to nabidne koupi Windows se slevou, respektive za cenu zhruba odpovidajici OEM verzi. Vi o tom nekdo vic :?: Mi to pripada jako dobrej zpusob jak prijit "levne" k woknum pro druhej komp ale jen za predpokladu ze to pak neni jako OEM (ktery povazuju za vyhozene penize) vazano na urcity hardware :roll: Prave tahle dulezita informace se nejak nikde nevyskytuje, a nebo sem slepej jak patrona :?
PPK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mapper (novy) 21. 8. 2005 10:10

ja som si kupil OEM WIN XP professional CZ cez http://www.onetwosold.sk aj s dokladom a nalepkou - tusim VDmobil.sk predaval za cca 3500SK co je podla mna skvela cena...

teraz mam novy notas aj s XP nalepkou a novym cislom tak som zvedavy ci sa mi hi podari aktivovat, ak nie skusim ten druhy zo stareho notasu... uz sa tesim - aktivacia cez inet je vzdy zabava :(
mapper (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod SystemSecurity 21. 8. 2005 17:56

vše v pořádku já jsem pro zničení nelegálních kopiíc/quote]

Firefox - surfujte bezpečně vykašlete se na IE /quote]

Tak voco tady jde?
This world(war) sucks! :-)
SystemSecurity
Junior