Win XP nLite a problem s cestinou

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BeNiSh 7. 8. 2005 13:43

pouzil sem instalacku Win XP SP2 CZ od PiSO a osekal sem ji nLite1.0b5i.exe (ale i jinejma verzema) a v nekterejch programech mam neustale problem s ceskejma znakama (ř č í atd.) ve kterejch v normalni XPfull verzi problem nebyl 8)
cestina je vsude jinak OK ... ale v programech jako Kerio Firewall, PSPad ci Photoshop 7 CE se misto tech ceskejch znaku zobrazujou ty nesmysly jako prumer, prazdny obdelniky atd.
zkousel sem odebirat/neodebirat uz spoustu veci v ruznejch kombinacich, hlavne jazyky a extra fonty ... ale neustale bez efektu ...

Obrázek Obrázek

nevite nekdo v cem je problem nemate s tim nejaky zkusenosti?? uz zacinam bejt opravdu bezradnej :cry:

pro uplnost dodavam konfiguracni INI osekani :arrow: INI :!:
Naposledy upravil BeNiSh dne 7. 8. 2005 14:02, celkově upraveno 1
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod Panamon 7. 8. 2005 13:56

Zkontroluj si, jestli mas v ovladacich panelech-mistni jazykove nastaveni vsude nastavenu cestinu popr. Ceskou republiku.
Stavalo se mi totez, "nejak" jsem musel nLitem nastavit, ze nejsem z CZ a nechci cestinu jako vychozi jazyk. Ani znovu nastaveni cestiny a Ceske republiky v ovladacich panelech nezarucilo 100% spokojenost. Proto jsem prestal do jazykovych nastaveni v nLite zasahovat a problem uz nemam. A pokud chces pouzivat jinou klavesnici jak ceskou, po instalaci si jiste uz vcelku rychle nastavis tu svou oblibenou. :wink:
Panamon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeNiSh 7. 8. 2005 14:08

Panamon píše:... Proto jsem prestal do jazykovych nastaveni v nLite zasahovat a problem uz nemam. A pokud chces pouzivat jinou klavesnici jak ceskou, po instalaci si jiste uz vcelku rychle nastavis tu svou oblibenou. :wink:

jenze kdes zasahoval do jazykovejch nastaveni v nLite? myslis to v casti samoobsluzny instalace? jak se tam vybira jazyk? tam sem nic taky uz nevyplnoval ... mam vybrany jen casovy pasmo ...

nemohl bys mi poslat INI toho tvyho odlehceni:?: :oops:

zatim zkusit odstranit to pasmo :-/ :cry:
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod Panamon 7. 8. 2005 17:41

Prave ze nezasahoval vubec nikde. Jen nastavil casovy pasmo, ale to nema s jazykovym nastavenim nic spolecnyho. Ty ostatni jazyky nezabiraji mnoho mista, takze jsem je radsi ponechal a cestina vali jak v plnych winech.
Panamon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sokol xxx 8. 8. 2005 08:50

Zkus neodebírat Barevná schémata (volba operačního systému)
sokol xxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeNiSh 8. 8. 2005 09:12

sokol xxx píše:Zkus neodebírat Barevná schémata (volba operačního systému)t/quote]

fakt? :shock: to by jako melo pomoct?? :shock: :)
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod Panamon 8. 8. 2005 11:09

Uz ses dival na to .ini ? :)
Btw: pripravujes se na reinstalaci? pac jinak se problemu nejspis nezbavis... :-/
Panamon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Madagio 8. 8. 2005 11:41

Jojo, tohle jsme s kámošem před nějakou dobou řešili několik dní, ale nepřišli jsme na to, která volba to rozhození jazyka přesně zbůsobuje. Ale tip na ty schémata je docela dobrej, myslím, že to s tím taky souvisí. Ale kdyby byl někdo konkrétnější, bylo by to fajn. Neměl jsem trpělivost sestavovat tu instalaci po jednotlivejch možnostech a pak vždycky čekat, jak to dopadne. Zkoušel jsem tu instalaci porovnat i s dobrou instalací, ale fonty a jejich nastavení v registrech bylo stejný. Teď mi ale běží XP už 4 měsíce a pořád jsou v ideálním stavu, tak nemám důvod dělat reinstall. A nLite je od tý doby už taky v úplně jiným stádiu vývoje...
Madagio
Junior

Odeslat příspěvekod BeNiSh 8. 8. 2005 12:10

Panamon píše:Uz ses dival na to .ini ? :)
Btw: pripravujes se na reinstalaci? pac jinak se problemu nejspis nezbavis... :-/

jj, od rana jedu na verzi udelany podle toho tvyho INI ... efekt 0 :cry: ted zkusim ty schemata :roll: je fakt, ze tys je neodebiral, ale ja vzdycky, tak snad to uz bude konecne ono :lol:

12te kompilaci zdrar - nazdar :lol: :D
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod BeNiSh 8. 8. 2005 15:19

:cry: tak tematama to nebylo, ty sem neodebiral a stejne sem utrel nos >:-[] beeeeeeeee :( :cry:
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod BeNiSh 8. 8. 2005 17:55

Panamon píše:Uz ses dival na to .ini ? :)

tak u me nezabral ani ten tvuj INI beze zmen :|
uz bych to nejradsi rozkopal :x :) ty si integroval nejaky hotfixy?? :|
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod danny1691 8. 8. 2005 18:09

Já to dělal dle tohoto návodu http://www.craftcom.net/08_upravujeme/upravujeme.htm a nemám problém
danny1691
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krija 8. 8. 2005 18:18

http://www.craftcom.net/index.htm
tu nájdeš, čo môžeš v nLite vypustiť a ktomu pekne česky.
krija
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeNiSh 8. 8. 2005 20:56

si myslite, ze sem zadny navody nezkouknul?? :D a po tech vsech kompilacich a kombinovani silne pochybuju o tom, ze sem se zrovna trefil a odebral zrovna to, co dela problem s cestinou (zatim 12 kompilaci a 12x problem s CJ)

zvlast kdyz od tech, co mi tvrdi, ze nemaj s CJ problem si stahnu jejich INI a nakonec z toho vyleze to samy ... XP nLite s blbnouci cestinou ... jen schvalne zkuste primo ty programy viz vyse, estli to mate vazne bez problemu, protoze ja (zatim) v jinejch aplikacich taky problem nemam :wink:

po tech vsech navodech, radach a spouste INI souboru zacinam tusit zadrhel ... ze by to bylo integraci hotfixu :?: mam takovou teorii, ze tim ze nLite nebude mit plne v poho ceskou podporu, tak estli kdyz zakomponovava hotfixy do win, tak estli tim nejak nerozhodi kodovani - zrovna to ktery pouzivaj vyse zmineny aplikace :idea: no uvidim ... vyzkousim a zas dam vedet :P 8)

necht zije 13ta kompilace :D :lol:
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod danny1691 8. 8. 2005 21:31

Člověče já jsem si dělal verzi http://www.craftcom.net/08_upravujeme/upravujeme.htm A+B. Nejdřív jsem dal SP2 a pak dostupné záplaty. Potom začlo osekávání.
Zajímavý je to, že při instalaci Office jsem musel dát originál neosekaný Win.Jinak instalace nebyla dokončena.A mám pocit, že po vyhození WMP Classic mě nejde nainstalovat WinDVD.
Jinak používám verzi 1.0 beta 4
//kam ti mám dát obrázky?
Kerio OK
danny1691
Kolemjdoucí

Další stránka