Win XP nLite a problem s cestinou

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BeNiSh 7. 8. 2005 13:43

pouzil sem instalacku Win XP SP2 CZ od PiSO a osekal sem ji nLite1.0b5i.exe (ale i jinejma verzema) a v nekterejch programech mam neustale problem s ceskejma znakama (ř č í atd.) ve kterejch v normalni XPfull verzi problem nebyl 8)
cestina je vsude jinak OK ... ale v programech jako Kerio Firewall, PSPad ci Photoshop 7 CE se misto tech ceskejch znaku zobrazujou ty nesmysly jako prumer, prazdny obdelniky atd.
zkousel sem odebirat/neodebirat uz spoustu veci v ruznejch kombinacich, hlavne jazyky a extra fonty ... ale neustale bez efektu ...

Obrázek Obrázek

nevite nekdo v cem je problem nemate s tim nejaky zkusenosti?? uz zacinam bejt opravdu bezradnej :cry:

pro uplnost dodavam konfiguracni INI osekani :arrow: INI :!:
Naposledy upravil BeNiSh dne 7. 8. 2005 14:02, celkově upraveno 1
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod Panamon 7. 8. 2005 13:56

Zkontroluj si, jestli mas v ovladacich panelech-mistni jazykove nastaveni vsude nastavenu cestinu popr. Ceskou republiku.
Stavalo se mi totez, "nejak" jsem musel nLitem nastavit, ze nejsem z CZ a nechci cestinu jako vychozi jazyk. Ani znovu nastaveni cestiny a Ceske republiky v ovladacich panelech nezarucilo 100% spokojenost. Proto jsem prestal do jazykovych nastaveni v nLite zasahovat a problem uz nemam. A pokud chces pouzivat jinou klavesnici jak ceskou, po instalaci si jiste uz vcelku rychle nastavis tu svou oblibenou. :wink:
Panamon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeNiSh 7. 8. 2005 14:08

Panamon píše:... Proto jsem prestal do jazykovych nastaveni v nLite zasahovat a problem uz nemam. A pokud chces pouzivat jinou klavesnici jak ceskou, po instalaci si jiste uz vcelku rychle nastavis tu svou oblibenou. :wink:

jenze kdes zasahoval do jazykovejch nastaveni v nLite? myslis to v casti samoobsluzny instalace? jak se tam vybira jazyk? tam sem nic taky uz nevyplnoval ... mam vybrany jen casovy pasmo ...

nemohl bys mi poslat INI toho tvyho odlehceni:?: :oops:

zatim zkusit odstranit to pasmo :-/ :cry:
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod Panamon 7. 8. 2005 17:41

Prave ze nezasahoval vubec nikde. Jen nastavil casovy pasmo, ale to nema s jazykovym nastavenim nic spolecnyho. Ty ostatni jazyky nezabiraji mnoho mista, takze jsem je radsi ponechal a cestina vali jak v plnych winech.
Panamon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sokol xxx 8. 8. 2005 08:50

Zkus neodebírat Barevná schémata (volba operačního systému)
sokol xxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeNiSh 8. 8. 2005 09:12

sokol xxx píše:Zkus neodebírat Barevná schémata (volba operačního systému)t/quote]

fakt? :shock: to by jako melo pomoct?? :shock: :)
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod Panamon 8. 8. 2005 11:09

Uz ses dival na to .ini ? :)
Btw: pripravujes se na reinstalaci? pac jinak se problemu nejspis nezbavis... :-/
Panamon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Madagio 8. 8. 2005 11:41

Jojo, tohle jsme s kámošem před nějakou dobou řešili několik dní, ale nepřišli jsme na to, která volba to rozhození jazyka přesně zbůsobuje. Ale tip na ty schémata je docela dobrej, myslím, že to s tím taky souvisí. Ale kdyby byl někdo konkrétnější, bylo by to fajn. Neměl jsem trpělivost sestavovat tu instalaci po jednotlivejch možnostech a pak vždycky čekat, jak to dopadne. Zkoušel jsem tu instalaci porovnat i s dobrou instalací, ale fonty a jejich nastavení v registrech bylo stejný. Teď mi ale běží XP už 4 měsíce a pořád jsou v ideálním stavu, tak nemám důvod dělat reinstall. A nLite je od tý doby už taky v úplně jiným stádiu vývoje...
Madagio
Junior

Odeslat příspěvekod BeNiSh 8. 8. 2005 12:10

Panamon píše:Uz ses dival na to .ini ? :)
Btw: pripravujes se na reinstalaci? pac jinak se problemu nejspis nezbavis... :-/

jj, od rana jedu na verzi udelany podle toho tvyho INI ... efekt 0 :cry: ted zkusim ty schemata :roll: je fakt, ze tys je neodebiral, ale ja vzdycky, tak snad to uz bude konecne ono :lol:

12te kompilaci zdrar - nazdar :lol: :D
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod BeNiSh 8. 8. 2005 15:19

:cry: tak tematama to nebylo, ty sem neodebiral a stejne sem utrel nos >:-[] beeeeeeeee :( :cry:
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod BeNiSh 8. 8. 2005 17:55

Panamon píše:Uz ses dival na to .ini ? :)

tak u me nezabral ani ten tvuj INI beze zmen :|
uz bych to nejradsi rozkopal :x :) ty si integroval nejaky hotfixy?? :|
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod danny1691 8. 8. 2005 18:09

Já to dělal dle tohoto návodu http://www.craftcom.net/08_upravujeme/upravujeme.htm a nemám problém
danny1691
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krija 8. 8. 2005 18:18

http://www.craftcom.net/index.htm
tu nájdeš, čo môžeš v nLite vypustiť a ktomu pekne česky.
krija
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeNiSh 8. 8. 2005 20:56

si myslite, ze sem zadny navody nezkouknul?? :D a po tech vsech kompilacich a kombinovani silne pochybuju o tom, ze sem se zrovna trefil a odebral zrovna to, co dela problem s cestinou (zatim 12 kompilaci a 12x problem s CJ)

zvlast kdyz od tech, co mi tvrdi, ze nemaj s CJ problem si stahnu jejich INI a nakonec z toho vyleze to samy ... XP nLite s blbnouci cestinou ... jen schvalne zkuste primo ty programy viz vyse, estli to mate vazne bez problemu, protoze ja (zatim) v jinejch aplikacich taky problem nemam :wink:

po tech vsech navodech, radach a spouste INI souboru zacinam tusit zadrhel ... ze by to bylo integraci hotfixu :?: mam takovou teorii, ze tim ze nLite nebude mit plne v poho ceskou podporu, tak estli kdyz zakomponovava hotfixy do win, tak estli tim nejak nerozhodi kodovani - zrovna to ktery pouzivaj vyse zmineny aplikace :idea: no uvidim ... vyzkousim a zas dam vedet :P 8)

necht zije 13ta kompilace :D :lol:
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod danny1691 8. 8. 2005 21:31

Člověče já jsem si dělal verzi http://www.craftcom.net/08_upravujeme/upravujeme.htm A+B. Nejdřív jsem dal SP2 a pak dostupné záplaty. Potom začlo osekávání.
Zajímavý je to, že při instalaci Office jsem musel dát originál neosekaný Win.Jinak instalace nebyla dokončena.A mám pocit, že po vyhození WMP Classic mě nejde nainstalovat WinDVD.
Jinak používám verzi 1.0 beta 4
//kam ti mám dát obrázky?
Kerio OK
danny1691
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeNiSh 8. 8. 2005 21:38

obrazky netreba .. proste ti verim ...
zajimavy taky je ... ze snad vsichni vychazite z XP bez SP2 ... kdezto ja osekavam uz zaSPdvojkovany XPka :wink: estli to nebude to ono ... k cemu mi sou nejaky navody, ja si vyhodim, co ja uznam za vhodny .... ty zadsadni prvky sem si prekotroloval pres navody a nevidim nic, co by melo delat neplechu :)
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod danny1691 8. 8. 2005 21:44

Možná v tom bude zakopanej pes.Mrkni na fórum http://www.pctunig.cz tam to je celkem solidně rozebráno+ nějaký linky

Odeslat příspěvekod Petr75 (novy) 9. 8. 2005 10:53

Také mám problém s českými znaky u nějakých programů. Např. Alcohol 120%. Napřed jsem integroval SP2 do Win XP s SP1. Teprve pak jsem upravoval Win pomocí nLite. Žádné hotfixi jsem neintegroval.
Petr75 (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Surfiik 9. 8. 2005 11:10

ze se na to nevykaslete, protoze ja jsem pak s tim mel vzdycky nejaky problemy a nezdalo by se mi ze by mi windows jely rychleji - ba naopak !!!! takze z meho pohledu nemam jediny duvod pouzivat n-lite - tedy zrovna pokud nemate 487 ze?
Surfiik
Junior

Odeslat příspěvekod danny1691 9. 8. 2005 11:13

Tak teda nevím co jsi s tím prováděl, ale mě Win nabíhají rozhodně rychleji. Dokonce na Athlonu XP 2200
Až na výše uvedené drobné problémy jsem opravdu spokojen.
danny1691
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Surfiik 9. 8. 2005 11:54

Me nabíhají win se vsím vsudy .... to znamena - disk uz nehrabe a u mysi neni presypatko za 18 sec.
Surfiik
Junior

Odeslat příspěvekod BeNiSh 9. 8. 2005 16:05

danny1691 píše:Tak teda nevím co jsi s tím prováděl, ale mě Win nabíhají rozhodně rychleji. Dokonce na Athlonu XP 2200
Až na výše uvedené drobné problémy jsem opravdu spokojen.a/quote]

presne tak... nebejt problemu s cestinou, nemel bych proti nLite jedinou vytku :-B sou bezvadny a bez ohledu na to jakej bych mel kdy hardware (jako ze ted nemam na dnesni pomery nic mo) tak bych uz nikdy full win nenainstaloval :mrgreen:

:twisted: nLite rulezZzZ :twisted:
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod danny1691 9. 8. 2005 17:19

2BeNiSh a máš šanci se dostat k WinXP bez jakýhokoliv SP?Pohrát si s tím a potvrdit jestlije je zakopanej pes v tvých nebo i jiných XP?
danny1691
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeNiSh 9. 8. 2005 17:28

danny1691 píše:2BeNiSh a máš šanci se dostat k WinXP bez jakýhokoliv SP?Pohrát si s tím a potvrdit jestlije je zakopanej pes v tvých nebo i jiných XP?
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod danny1691 9. 8. 2005 17:36

nj tak bojuj a průběžně reportuj.Hlavně neodebírej IE a WMP Classic.Hodně štěstí
danny1691
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeNiSh 9. 8. 2005 17:37

danny1691 píše:nj tak bojuj a průběžně reportuj.Hlavně neodebírej IE a WMP Classic.Hodně štěstí /quote]

jasne ... IE a klasickej WMP tu jasnacka nechavam - viz muj INI vyse :wink: :lol:
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod danny1691 9. 8. 2005 17:45

Jsem zapoměl dodat, že u volby jazyky jsem ponechal pouze Central Europe a Western Europe and United States
danny1691
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanFiala 9. 8. 2005 18:58

Existuji programy, ktere podporuji UNICODE v ovladacich prvcich a ty problemy nemaji. Pak existuji programy, ktere maji normalni ovladaci prvky, nepodporujici UNICODE a u tech zalezi na nastaveni v ovladacich panelech / Mistni nastaveni
na posledni zalozce musi byt nastavena Cestina !!!
To nastaveni zpusobi nahrazeni systemovych fontu ceskymi.

Nevim, jak se k tomu chova nLite, ale pokud nebudou v systemu ceske fonty (vetsina ovladacich prvku pouziva MS Sans Serif), tak budo tyto problemy mit problem s cestinou.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod BeNiSh 9. 8. 2005 19:45

JanFiala píše:nastaveni v ovladacich panelech / Mistni nastaveni na posledni zalozce musi byt nastavena Cestina !!!
To nastaveni zpusobi nahrazeni systemovych fontu ceskymi.

nejhorsi na tom je, ze vsude nastavena cestina je i fonty ... ale i presto v nekterejch programech ta cestina proste nejde :-/ a uz opravdu nevim, co jinyho s tim delat? asi vazne zkusim WinXP bez SP a servispacky dointegruju .... ale estli nepomuze ani to, tak uz vazne netusim, kam sahnout, co prenastavit ...

spoustu lidi sem uz presvedcil o tom, ze jim cestina vazne nejde ... dokud sem jim nerek, at si pusti PSPad nebo kerio, mi tvrdili, ze to maj OK ... ovsem po tom :mrgreen: :lol: takze to vazne neni jen muj problem :-B
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod Madagio 10. 8. 2005 08:35

Service Pack 2 na to nemá vliv. Měl jsem ty problémy s češtinou jako ty, už jsem to tu psal, ale teď jedu na WinXP SP2 upravené nLitem a čeština je OK. Ale bohužel nevím, co všechno jsem v nLite změnil a navíc je to už dost dlouho, tak nemám na hdd ani ten INI soubor.
Jen bych dodal, že SP2 jsem integroval ještě před použitím nLite.
Madagio
Junior

Odeslat příspěvekod BeNiSh 10. 8. 2005 08:51

Madagio píše:Jen bych dodal, že SP2 jsem integroval ještě před použitím nLite.n/quote]

a cim nebo jak si to integroval :?: :shock:

skoda ze nemas ten INI :(
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod Madagio 10. 8. 2005 10:01

BeNiSh píše:a cim nebo jak si to integroval :?: :shock:

To je celkem jednoduchý, dělá se to takhle:

c:\XPsp2.exe /integrate:c:\winxp_cd

XPsp2.exe je instalační balík service packu (asi 260MB) a ve složce c:\winxp_cd je zkopírovaný obsah instalačního cd, ale to je asi jasný. Získáš tak obsah instalačního cd s Win XP SP2. Ty jsi integroval ten Service pack při každý kompilaci nLite? Pane jo, to sis pěkně užil :D Tímhle způsobem jde ale integrovat jen Service Pack, hotfixy nee
Madagio
Junior

Odeslat příspěvekod Madagio 10. 8. 2005 20:56

Tak jsem si udělal pár kompilací instalačního cd a podle mě ten problém s češtinou způsobují volby Klasické menu start a Klasický motiv v Bezobslužné instalaci. Když jsem je zaškrtnul, písmo bylo blbý. Když jsem je nechal nezaškrtnutý, tak je písmo po instalaci ok...
Madagio
Junior

Odeslat příspěvekod BeNiSh 10. 8. 2005 22:18

Madagio píše:Ty jsi integroval ten Service pack při každý kompilaci nLite?t/quote]

nee... jen pri asi 3 kompilacich, kde sem jako zakladni win pouzil Win XP bez SP :wink: pak sem to dointegroval pres ten nLite :lol:
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod sokol xxx 11. 8. 2005 15:45

Na kartě Zobrazení -Motivy použij Aktuální motiv nebo motiv Windows XP potom by měla bejt čeština OK.
sokol xxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeNiSh 12. 8. 2005 20:10

sokol xxx píše:Na kartě Zobrazení -Motivy použij Aktuální motiv nebo motiv Windows XP potom by měla bejt čeština OK.t/quote]

ty jooo .. ono to vazne zabralo :lol: :D :idea:
sem ti neskutecne vdecnej :wink: az budes neco potrebovat, tak si to kup :twisted: :lol: neee.... vazne ti diky moc, ja hledal chybu v nLitech a ono zabere todle :lol:

evidentne, kdyz zaskrtnu volbu Klasicky motiv v nLite, tak on nastavi fonty s anglickou znakovou strankou, coz pro cz neni nejvhodnejsi :mrgreen:
BeNiSh
Junior

Odeslat příspěvekod Madagio 13. 8. 2005 08:49

Vida, tak jsem měl pravdu s tím, že to způsobuje v nLite volba Klasický motiv. Ale tohle řešení by mě ani ve snu nenapadlo. :shock:
Je to opravdu rychlejší, než vytvářet celý instalační CD znovu. :D
Díky!
Madagio
Junior

Odeslat příspěvekod Xfiler 2. 6. 2007 20:14

sokol xxx píše:Na kartě Zobrazení -Motivy použij Aktuální motiv nebo motiv Windows XP potom by měla bejt čeština OK.t/quote]

taky moc dik, mel sem ten samej problem

ale napr. soubor "hosts" je furt ve spatnym kodovani

c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\
Xfiler
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeNiSh 3. 6. 2007 13:10

s hosts sem teda nikdy problem nemel, ale je pravda, ze v poslednich verzich to pomoci skriptu po instalaci kopiruju vlastni hosts :wink:
BeNiSh
Junior