Reinstalace/oprava WinXP - nedetekuje existujici system

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hawran 18. 8. 2005 18:44

mam cz winXP sp1 nainstalovane na primarnim disku, ntfs filesystem. podarilo se mi (neptejte se jak) smazat asi dvacet souboru v system32 directory, v dusledku cehoz XP nechteji startovat a hlasi, ze tento problem vyresim pomoci "R" pri bootovani z CD.

OK, jenze "R" me hodi do recovery console, kde si muzu tak akorat hryzat nehty a pak dat exit

Resenim by tedy byla reinstalace, tedy pretazeni noveho systemu pres aktualni, pri zachovani soucasnych nastaveni. proste pure reinstall. Jenze:
instalacni program mi tuto volbu (cer vi proc) nechce nabidnout, nabizi jenom

1)Instalaci noveho systemu
2)recovery konzoli
3)exit z instalace

intuitivni volba 1) pak vede k vyberu jestli chci svou partition sformatovat rychle nebo pomalu.

Proc instalator nenadetekuje muj existujici system na disku a nenabidne mi Opravu/reinstalaci stavajiciho systemu??
hawran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hawran 18. 8. 2005 19:36

Mám dojem, že problém souvisí s MBR.

Při pokusu o boot se totiž dostanu do stavu kdy mam na obrazovce blikající kurzor a nic se neděje. Jednak by měl naběhnout linuxový zavaděč Grub - což se nestane a pak bych taky cekal ze budou chtit bootovat windows... coz se bohuzel taky nestane.

Má někdo zkušenosti s příkazy FIXMBR a FIXBOOT v recovery console?
hawran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decried 18. 8. 2005 19:38

Pouzi FIXBOOT a FIXMBR. Pomoc a parametre prikazu vyvolas takto: FIXBOOT /?
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hawran 18. 8. 2005 19:45

decried: a po použití těchto příkazů už bude instalátor detekovat můj existující systém?
hawran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decried 18. 8. 2005 19:46

Ano a v lepsom pripade aj nabootuje.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hawran 18. 8. 2005 19:51

decried: řekl bych, že v tomto případě nenabootuje, protože mu zřejmě chybí nějaké soubory v system32. Nicméně bude bohatě stačit když instalátor ty existující vidle přizná a nebude si se mnou hrát na schovávanou.
hawran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decried 18. 8. 2005 19:53

Dalo by sa to riesit nakopirovanim tych suborov naspet. Samozrejme iba ked sa obnovi bootsektor a zavadzac OS.

//EDIT: Zavazdzac OS je vlastne v boot sektore disku, takze prikazom FIXBOOT sa obnovi oboje. Prikazom FIXMBR sa obnovi Master Boot Record. MBR je oblast disku kde sa nachadza rozdelovacia tabulka disku (partition table).
Naposledy upravil decried dne 18. 8. 2005 23:46, celkově upraveno 2
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hawran 18. 8. 2005 20:01

decried: jo, o tehle moznosti vím a hodlám ji vyzkoušet.

pak mě ještě napadlo, že ten instalátor nedetekuje tu stávající instalaci možná proto, že mu zkouším dát jiné instalační CD, jiný build...
Jsou ty buildy vzájemně kompatibilní? rozpoznají se jiné verze instalací mezi sebou?
hawran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decried 18. 8. 2005 20:05

Nemam vyskusane ale imho ano.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Heady 18. 8. 2005 23:20

hawran: sak vyskusaj ten prikaz co ti poradil decried. mozno, te ten prikaz prikaze aj nakopirovat chybajuce subory...

potom sa mi nezda, ze instalator neponuka moznost: "neformatovat a instalovat dalej"

skus vyhladat v helpe microsoftu alebo v tej konzole (napisanim napr prikazu "help" alebo tak nejako - nemam vyskusane !!) nejake ine prikazy, ci ti naaahodou nebude nejaky povedomi - ze by vypisalo ako mozny prikaz napriklad "reinstall"

nevies si predstavit ako chces obnovit boot sektor a zavadzac OS, ak vies, nauc ma to :)

k tym buildom: mno, preto si ja vzdy robim zalohy a niekedy aj zalohy zaloh, ale imho su hlasim s decriedom, hoci tiez nemam vyskusane

Heady
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Junior

Odeslat příspěvekod decried 18. 8. 2005 23:32

Master Boot Record prikazom FIXMBR \Device\HardDisk0
Boot Sector prikazom FIXBOOT bez parametrov, ak chces obnovit boot sektor na inej partici pouzi FIXBOOT D: alebo E: atd.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Heady 18. 8. 2005 23:37

no ca sa tu ja vsetko nanaucim... :) diky
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Junior

Odeslat příspěvekod hawran 19. 8. 2005 04:23

Tak jsem udělal FIXMBR, poté FIXBOOT C:

jediné co se změnilo: už boot nekončí na černé obrazovce, ale svítí tam

Kód: Vybrat vše
NTLDR is missing

když dohraju NTLDR tak tam sviti

Kód: Vybrat vše
Bad partition table

a reinstall ten instalator nenabizi.

Mám teď už v provozu další (řekněme záložní počítač) kam můžu vrazit inkriminovaný disk, to jsem udělal: v souborovem manažeru nejde načíst, Správce Disků říká, že je prázdný a nabízí formátování, Partition Magic nabízí totéž. Zkoušel jsem ještě pár dalších softů které jsem našel

Partition Recovery ten disk nezobrazí, jako by o něm nevěděl.
Partition Doctor dělá, že hledá, ale nenajde.

Co jsem udělal špatně? fixmbr a fixboot jsou snad příkazy, které by tomu měly pomoct a ne to pos*at ještě víc než to je...ne?
Momentálně jsem v mrtvém bodě a zatím nemám plán jak pokračovat... potřebuju radu[/code]
hawran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hawran 19. 8. 2005 06:12

Na muj problem existuji dve reseni:

1. Obnova MBR a partition table
Toto by bylo ideální řešení, nicméně mě v tuto chvíli naprosto nenapadá jakým způsobem MBR a partition table.
zjevně tomu nepomůže ani příkaz FIXMBR ani FIXBOOT

2. Zkopirovani dat na jiny disk pomoci recovery toolů.
http://downloads-zdnet.com.com/Partitio ... 62189.html
http://www.runtime.org/gdb.htm

Máte nějaký tip pro bod 1?
hawran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hribe 19. 8. 2005 06:50

Kdysy se mi stalo neco podobnyho. Povedlo se mi to obnovit v Partition Magicu, bohuzel uz si nevzpominam jak jsem to delal. Jen vim ze ve verzi 8 to neslo, ale v 7 se to obnovilo v pohode...
hribe
Kolemjdoucí

Další stránka