Vypínání PC!

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lucky 19. 8. 2005 00:02

Caute lidi.Potreboval bych poradit s problemem vypinani meho PC.Je to celer v desce MSI 6309.Kdyz dam ve Windowsech XP vypnout,tak nekdy proste zhasne obrazovka a něco cvakne(asi disc) a jinak vsechno porad bezi.V cem to muze byt.Neni to pravidelne.Moc dekuji za rady.Lukas
Lucky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mbing 19. 8. 2005 00:14

Nerychtuje si ještě disk?
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Xicht 19. 8. 2005 00:25

Mel jsem podobny problem, myslel sem ze je vadny disk ale rekli mi je s nim nic neni :-/ tak sem mu udelal prostor nasmeroval na nej 2 vetraky aby chladil a je klid ale jestli je to doopravdy tim, to netusim.
Palm Tungsten E + Motorola mpx200 + 2x128 SD
Xicht
Junior

Odeslat příspěvekod Honzat 19. 8. 2005 07:27

Tohle mi taky dělalo, většinou ale na starších deskách, nepřišel jsem na nic, spravila to až nová instalace Windows, ale určitě je i jiné řešení.
Taky se zkus podívat do Biosu, jestli máš všechny věcičky u Power managament dobře nastavený
X100? E700? problémy s firmware, jiný softwareový problém? V tom případě mi napište PM
Honzat
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 19. 8. 2005 08:13

Občas (velmi často) to bývá vadný zdroj. A pokud ano, tak bych neváhal s výměnou, může taky odpravit desku (většinou to sice neudělá, ale už se párkrát stalo).
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rayman 19. 8. 2005 08:20

Ja mam taky isty problem... A kupoval som novy zdroj kvoli grafike a ani to tomu nepomohlo...
Rayman
Junior

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 19. 8. 2005 09:14

Lucky píše:Caute lidi.Potreboval bych poradit s problemem vypinani meho PC.Je to celer v desce MSI 6309.Kdyz dam ve Windowsech XP vypnout,tak nekdy proste zhasne obrazovka a něco cvakne(asi disc) a jinak vsechno porad bezi.V cem to muze byt.Neni to pravidelne.Moc dekuji za rady.Lukass/quote]

Tento problem se casto projevuje v souvislosti s nespravnym nastavenim power managementu v BIOSu systemu. Bohuzel, pokud se nemylim, vetsinou je treba i po spravnem nataveni BIOSu (vetsinou default)wxp znovu nainstalovat, aby se tim zacaly ridit.
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod Lemur 19. 8. 2005 17:57

Na jednom pocitaci se mi podobny problem podarilo vyresit tim, ze jsem ve Spravci zarizeni odinstaloval vsecho co melo neco spolecneho s ACPI. Po restartu si to Windows nainstalovaly znovu a tentokrat spravne.

Bohuzel to neni univerzalni reseni, protze u jineho astroje onen postup totalne odrovnal Windows - nebyly schopne najet ani do nouzoveho rezimu, vzdycky se sekly nekde po startovni obrazovce. Pomohla az reinstalace.
Lemur
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lucky 20. 8. 2005 22:59

Vsechny zdravim.Moc dekuju za odpovedi.Uz jsem to vyresil.Byl to problem se zapnutim APM.V BIOSu jsem to mel zaple,ale Windows XP se mi na to nejak vykaslali.Takze jsem to zapnul a uz to fici v pohode.Mejte se a diky
Lucky
Kolemjdoucí