MS-DOS a 1GB RAM

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod acin 31. 10. 2005 08:25

Dobrý den, pomůžete prosím?
Budu na svůj stroj dávat 1GB RAM. Zatím tam mám 512MB.
Ve winXP, win2000, Linuxech není problém.
Ve win98 je problem, ale řešení jsem našel, pokud to někomu pomůže, tak zde:
http://support.microsoft.com/default.as ... ;cs;836247

Ale jak se bude chovat MSDOS. Tedy nemyslím DOS spuštěný nebo emulovaný pod Windows, ale DOS nabootovaný! z bootovací diskety vytvořené ve win98, nebo bootovaný z HD v rámci startovací nabídky win98?
Nemáte nějaké poznatky nebo odkazy?
Děkuji
acin
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 31. 10. 2005 08:42

Mnohokrat jsem do DOSu bootoval z instalacniho CD WinME, treba kvuli flashovani BIOSu, nebo DR-DOS kvuli diskove utilitce a vse bez potizi.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod Iol 31. 10. 2005 08:55

Boot kvuli flashi BIOSu s 1GB RAMky bez problemu.
Go go, google...
Iol
Junior

Odeslat příspěvekod Calhoun 31. 10. 2005 08:56

acin píše:Ale jak se bude chovat MSDOS. Tedy nemyslím DOS spuštěný nebo emulovaný pod Windows, ale DOS nabootovaný! z bootovací diskety vytvořené ve win98, nebo bootovaný z HD v rámci startovací nabídky win98?
Nemáte nějaké poznatky nebo odkazy?
Děkujio/quote]

Samotna "hola" DOS 6.22 by mela fungovat naprosto bez problemu. Uz na 512MB RAM se mi ale objevovaly problemy pri pouziti ovladacu rozsirene pameti himem.sys a emm386.exe, nektere aplikace (v mem pripade hlavne hry) nefungovaly. Bude potreba to vyzkouset...
Calhoun
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JanFiala 31. 10. 2005 09:21

V MSDos muzes pomoci ovladacu pameti EMM386 apod. Omezit velikost dostupne pameti. Je zbytecne pro dos programy strankovat vic jak nejakych 128MB
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod root 31. 10. 2005 09:46

Hm, autor bud rad joukuje na forech nebo je to strasny debil, nechapu jak nekoho muze zajimat takova bezpredmetna vec jako 1GB ram na MS-DOS :P
root
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 31. 10. 2005 10:39

root píše:Hm, autor bud rad joukuje na forech nebo je to strasny debil, nechapu jak nekoho muze zajimat takova bezpredmetna vec jako 1GB ram na MS-DOS :P

No pokud to nechapes, tak je celkem zbytecne se k tomu vyjadrovat. Rozhodne jsi sem nicim podstatnym neprispel.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 31. 10. 2005 10:44

Takova bezpredmetna vec muze byt velmi predmetna, az ti winy nenajedou a budes nucen zachranovat/obnovovat a pod. data napr. nejakym SW na urovni dosu (treba).
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod GeorgeJohnFish 31. 10. 2005 10:56

Zdar, DOSu to bude celkem jedno, ale Win98 ti budou dělat problém. Úprava souboru (řešení od Microsoft) mi nepomohla, ale neoficiální SP pro Win 98SE (ne pro první vydání !!!) mi fungoval v pohodě a ještě se mi zrychlili Windows.
GeorgeJohnFish
Junior

Odeslat příspěvekod root 1. 11. 2005 18:24

Abox píše:Takova bezpredmetna vec muze byt velmi predmetna, az ti winy nenajedou a budes nucen zachranovat/obnovovat a pod. data napr. nejakym SW na urovni dosu (treba).

Jaky winy? Myslis, ze jsem na stejne urovni jako ty? Ne, nemam doma kradene XPcka, pouzivam Linuxovou distribuci s nazvem Gentoo :P
root
Junior