WinXP na dvou HDD soucasne

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod B0biN 1. 11. 2005 15:17

Zdravim lidicky, mam takovy problem:

Mam 2x HDD: 1x S-ATA 120GB (namontovam v case) a 1x U-UTA 40GB (suplik).

Potreboval jsem na oba HDD nainstalovat WinXP. Pri instalaci v nabidce kde urcuji na jaky HDD disk chci system nainstalovat jsem zvolil prvni moznost (S-ATA 120GB), ale system zahlasil, ze je potreba zavadeci partition vyuzit na tom druhem disku coz docela chapu, respektivne si myslim ze je to vec BIOSu. Tak prvni system jsem nainstaloval na ten S-ATA disk ale zavadi se z toho druheho a dryhy system jsem nainstaloval na ten U-ATA disk. Po nabootovani se mi zobrazi na vyber dve moznosti, kazda bootuje z jineho disku. V pripade ze vytahnu ten U-ATA disk na kterem je ntload tak nemuzu nabootovat z toho S-ATA, je tedy nejaka realna moznost jak bootovat z toho S-ATA v pripade ze tam ten U-ATA neni a zaroven bootovat z obou dvou.

Pro gurmany. Zkousel jsem instalaci prvniho HDD uplne zvlast, potom druheho HDD uplne zvlast a neprejte si vedet co se stalo kdy jsem s nima nabootoval dohromady, WinXP si ten jeden HDD oznacilo jako disk E: a tim skoncil :o(
B0biN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod B0biN 2. 11. 2005 08:31

hm ze by nikdo nevedel? :cry:
B0biN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kucf3r 2. 11. 2005 09:11

No jak jsem to pochopil, tak jsi si nainstaloval primarni system na U-ATA disk. zkus se podivat do boot.ini a prepnout hodnotu pro rdisk z 0 na 1. Jestli nevis jak tak sem dopis obsah boot.ini :) Hlavne by boot.ini mel byt jenom na tom SATA disku.
kucf3r
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod B0biN 2. 11. 2005 11:40

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition - Marketa" /fastdetect /NoExecute=OptIn
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition - Martin"=optin /fastdetect


Problem je v tom ze pokud vytahnu ten U-ATA tak z toho S-ATA nenabootuji ...
B0biN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod B0biN 2. 11. 2005 11:43

Ještě mě napadlo zkusit ten U-ATA dat na sec. IDE jako slave, ale vysledek bude asi stejný.
B0biN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod B0biN 3. 11. 2005 14:27

Takže vyřešeno v BIOSu bylo potřeba zapnout SATA řadič do režimu RAID a při bootovani instalace WinXP nahrát drivery přes F6. Jen mě zmátlo, že ty drivery nebyly součástí asusu ale VIA chipsetu (instalačního balíku pro via chipset).
B0biN
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků