USB flash disk v WinXP.SP2 - pripoji se, ale neni videt

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RudlikM 16. 11. 2005 11:34

Pripojim USB flash disk k WinXP, dokazu ho najit, ze zarizeni je pripojeno (detekuje se v liste ikonka na bezpecne odpojeni), ale na ten disk neni pristup, nikde se neobjevi nove pismeno s novym diskem...
Kdyz ve spravci disku, pro ten pripojeny novy disk pridam pismeno, tak se na nej dostanu (novy pismeno s diskem se objevi), ale jakmile disk odpojim (bezpecne) a pak ho zas zasunu, to pridany pismeno je uz neaktivni....

Driv to nedelalo...
Mam pocit, ze se neco poondilo s pokusem o pridani novych DaemonTools4, ktery se mi nepovedlo nainstalit, tak jsem nechal starsi verzi 3.47.
Ale tu uz zas nejdou na jejich defaultnim bus-u d347bus / driver.miniportu d347prt, musel jsem jim to zmenit...
Je mozny ze tenhle port/bus ze staryho Daemona nejak posejril to USB...?

Setkal se s tim nekdo? Pomozte, prosim...
RudlikM
Junior

Odeslat příspěvekod mbiba 16. 11. 2005 12:19

no je taky možný, že Ti prostě ta fleška chcípla, to oni totiž dělají hodně moc rádi :-( a bez zjevných souvislostí
Hloupé telefony SE>>HTC Touch Diamond>>Nokia 5230>>A zpět k hloupému Sony Ericssonu j108i Cedar (aka poslední mohykán A200)
mbiba
Junior

Odeslat příspěvekod JanFiala 16. 11. 2005 12:23

Prirad mu pismenko mimo rozsah DaemonTool virtualnich disku, klidne treba K:
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod Howard 16. 11. 2005 12:24

Ja jsem prisel na podobnou chybu Windows.

Kdyz mate napriklad disky C:, D:, E:, udelate si substituci nejakeho adresare na F: a pripojite flashku, dojde k tomu, ze on se snazi najit prvni volne pismeno, ale nevim proc ignoruje substituovany pismena disku, takze se snazi flashku priradit jako F:, ale jelikoz je pismeno obsazeno, flashka se tvari, ze je pripojena, vsechno ok, jenom na F: je neco jineho, nez na flashce.

Podle meho nazoru je toto BUG Windows stejne jako to, ze kdyz flashku pripojite do jineho usb, je ji prirazeno zase prvni volne pismeno, nikoliv to nastavene. Coz o to, to bych jeste dokazal pochopit. Ale kdyz vlozite flashku do usb,do ktereho jste ji vzdycky davali a meli jste ve spravci disku nastaveno napr. M:, tak on to zapomene a najde zase prvni volne pismeno.

Doufam, ze v nasledujicich Windows to bude opraveno, nebo by to mohl opravovat SP3, kdovi. Nebo taky vubec, proste mame dalsi bug, ze ktereho se stala vlastnost.

Mam pocit, ze tvuj problem bude podobny.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Korenius 16. 11. 2005 12:31

Tak to mas nejaky divny, protoze ja mam disky C: D: a mechaniky E: F: a ve spravci disku jsem svojemu flashi priradil I: a Windows si to pamatujou. Kdyz tam pripojim flash, ktery system nezna dostane pismeno G: ale jakmile ho zmenim tak si nove pismeno system porad pamatuje i po zasunuti do jineho USB. Mam Windows XP Service Pack 1.
I'm happy user of Kořenius Server. Find it in Google.
Korenius
Junior

Odeslat příspěvekod RudlikM 16. 11. 2005 12:38

mbiba píše:no je taky možný, že Ti prostě ta fleška chcípla, to oni totiž dělají hodně moc rádi :-( a bez zjevných souvislostí /quote]

fleshka neodesla... zkousel jsem to asi se 4ma ruznejma modelama a vsecky delaji to stejny, fyzicky je pripojim, system je najde, ale nejsou dostupny, dokud jim nepriradim pismeno, ale jakmile maji prirazeny pismeno, odpojim je a zas zapojim, jsou zas mimo....

a kdyz pripojim flashku, ktera v tom systemu jeste nikdy nebyla, provede to tu pseudoinstalaci ovladacu, napise vsecko OK, ale furt proste neni nikde zadny novy pismeno...
RudlikM
Junior

Odeslat příspěvekod RudlikM 16. 11. 2005 12:40

Howard píše:Ale kdyz vlozite flashku do usb,do ktereho jste ji vzdycky davali a meli jste ve spravci disku nastaveno napr. M:, tak on to zapomene a najde zase prvni volne pismeno.

... jenze me to zadny pismeno proste nehleda, pripoji to, ale zadny pimseno nepriradi, at uz bylo nejaky nastaveny nebo nebylo...
RudlikM
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 16. 11. 2005 12:43

Korenius píše:Tak to mas nejaky divny, protoze ja mam disky C: D: a mechaniky E: F: a ve spravci disku jsem svojemu flashi priradil I: a Windows si to pamatujou. Kdyz tam pripojim flash, ktery system nezna dostane pismeno G: ale jakmile ho zmenim tak si nove pismeno system porad pamatuje i po zasunuti do jineho USB. Mam Windows XP Service Pack 1.

Muzete tohle nekdo potvrdit?

Protoze ja 100% vim, ze s moji flashkou to dela na 8 ruznych pocitacich. Proste priradim mu v jednom usb pismeno, strcim to do jineho usb a zase ma prvni volne pismeno a v tom puvodnim usb potom uz taky.

2 RudlikM:
Zkus odinstalovat D-tools a promazat ve spravci zarizeni ty jeho mechaniky, mohlo by to pomoct.
Ja mam totiz pocit, ze to souvisi s tim jevem, co popisuju.
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod RudlikM 16. 11. 2005 12:47

Howard píše:2 RudlikM:
Zkus odinstalovat D-tools a promazat ve spravci zarizeni ty jeho mechaniky, mohlo by to pomoct.
Ja mam totiz pocit, ze to souvisi s tim jevem, co popisuju.

D-Tools jsem zkousel odinstalovat a odmazat mechaniky (vcetne skrytych), promazat registr od veci, co by mohly patrit k D-Tools a nic :-(
RudlikM
Junior

Odeslat příspěvekod vikuk 16. 11. 2005 13:08

skus ho sformatovat a ptom priradit pismenko, raz sa mi to takto spravalo a pomohlo to.
vikuk
Junior

Odeslat příspěvekod RudlikM 16. 11. 2005 13:15

vikuk píše:skus ho sformatovat a ptom priradit pismenko, raz sa mi to takto spravalo a pomohlo to.

zkouseno... bez vysledku...
RudlikM
Junior

Odeslat příspěvekod mbiba 16. 11. 2005 13:22

win reinstall :-(
Hloupé telefony SE>>HTC Touch Diamond>>Nokia 5230>>A zpět k hloupému Sony Ericssonu j108i Cedar (aka poslední mohykán A200)
mbiba
Junior

Odeslat příspěvekod Mývalice 16. 11. 2005 13:23

Howarde, já ti to potrvdím :) .. ale ne do posledního písmenka. Mám jen jednu mechaniku. :mrgreen:

Mám flešce přiřazeno L a vždy je rozpoznána jako L. Pokaždé ji dávám do stejného USB.

Schválně jsem ji připojila do jiného USB. Proběhlo rozpoznávání HW a nabídnuta akce .. fleška vyfasovala H, čili nejbližší volné písmenko. Proč vám to nefunguje, to teda nevím. :-/

P.S.: WinXP Pro + SP2
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Howard 16. 11. 2005 13:32

Zkus jeste jednu vec. Udelej si nakej prazdnej adresar a prirad ty flashce ten adresar. Tzn. mel bys videt v adresari obsah flashky (je to neco jakou mount v linuxu). Pak ji zkus vyndat a zandat, jestli to vydrzi nastaveny do toho adresare.

EDIT:
zagooglil sem

http://www.techspot.com/vb/archive/index/t-6762.html

Anarchi popisuje to, co ja. Nicmene zkus to procist.
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jofe (novy) 16. 11. 2005 13:52

Computer management - disk management, priradiť
písmeno disku.
USB vždy dostane prvé voľné písmeno. V prípade virtual diskov a net diskov keď sú mapované dostanú taktiež najbližšie písmeno, ale USB je fyzické zariadenie a tak dostane prednosť. Ak bol mapovaný sieťový disk napr na E:\, a potom pripojíš USB dostane písmeno E:
Jofe
Jofe (novy)
Kolemjdoucí

Další stránka