Prenos Win XP na novy disk

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Noclaf 21. 11. 2005 18:56

Toz chalani a mareny. :)
Nastin situace - mam Win XP na 120GB IDE disku, ktery ma partion C (pouze XP, cca 4GB), D (nainstalovane veci, cca 50GB), E (skladiste, cca 65GB). Vse FAT32.
Ted jsem si koupil novy 250GB SATA disk a potreboval bych toto - prenest kompletni XPcka a nainstalovane programy na novy disk. Tz abych nemusel system kompletne reinstalovat vcetne vsech programu. Nevite jak na to? Prosim o nejaky help, nechci stravit bezesne noci za svitu BSODu. :)

Napadlo me pouzit Ghosta, prenest image C a D (na E nejsou zadne instalace - lze zkopirovat) na novy disk a zkusit nabootovat. Ale pokud by nekdo mel s timhle nejake zkusenosti, bylo by to lepsi.

PS:Inst CD mam, vcetne klice, zadna crackla verze.

// Howard - upraven nazev
Noclaf
Junior

Odeslat příspěvekod JanFiala 21. 11. 2005 20:16

Pokud preneses Image a zachovas pismena oddilu, nebudes mit zadne problemy
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod Abox 21. 11. 2005 20:50

Nejsem si jisty, ale co to udela pri prenosu z IDE na SATA??
Nebude mu chybet drajvr pro ten SATA?
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JanFiala 21. 11. 2005 22:41

Abox píše:Nejsem si jisty, ale co to udela pri prenosu z IDE na SATA??
Nebude mu chybet drajvr pro ten SATA?

To je mozne, ale pak to opravis tim, ze spustis instalaci, pri ni pridas SATA driver a pak instalaci ukoncis, v nejhorsim pripade provedes opravu existujici instalace
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod Bejbe01 21. 11. 2005 22:46

acronis true image

dokaze ti naklonovat disk
Bejbe01
Junior

Odeslat příspěvekod winchester 21. 11. 2005 23:12

Jo. Nebo Norton Ghost. Komerční, ale kvalitní řešení, umí klonovat a třeba i po síti.
winchester
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Noclaf 22. 11. 2005 07:47

...dik za rady, jde se na to. Zkusim ten Acronis, protoze jeden Nortoni produkt (Partition Magic 8) mi tvrdi, ze vsechny partition mam spatne a nic mi nechtel zkopirovat. Tak zkusime jinyho vyrobce. Drzte mi mysi. :)
Noclaf
Junior

Odeslat příspěvekod Noclaf 22. 11. 2005 10:24

...tak hotovo jest. :)
Acronis vsechno bez problemu naklonoval (ani narozdil od toho Partition Magicu netvrdil nic o chybach). System bezpro nabootoval. Programy jsem jeste moc nezkousel, ale nic zatim neprotestoval a hlavne ze jede OS.
Old disk na primary PATA jsem zatim v BIOSu "schoval", kdyby se neco pod*lalo, tak abych mel funkcni stroj. :) Jeste resiznu dve z tech tri partic.

Postup, pokud by to nekdo chtel zopakovat:
Start :
pri IDE - old disk
sec IDE - CD/DVD mech
pri SATA - new disk
BIOS - PATA only, ale povolit k nemu i SATA - PATA ch budou primary a secondary IDE, SATA bude third IDE

Nabootovat z old disku.
Overit si, jestli OS nasel drivery pro novy hardware (tz ten SATA HDD)
Necim (napr Acronis True Image) naklonovat old disk na new

reboot

BIOS - SATA only, povolit k nemu !jen secondary! PATA channel - tim zustane pro pripad zachrany nezmeneny old disk, ale budou k dispozici mechaniky.
Nabootovat z new disku.
Overit si, jestli je vse OK.
BIOS - pripojit both PATA, tz primary IDE bude SATA, secondary nebude nic, third bude old disk, fourth budou mechaniky.

A JE TO! :wink:

Diky ti Bille za to, ze ve win jednou konecne neco fungovalo tak, jak bylo napsano v manualech. :P

--------edited----------
Tak jsem juchal moc brzo :oops: :roll:

Nabootovalo to OK ze SATA, mechaniky byly videt, ale nebyl videt ten stary disk...
V BIOSu jsem zkousel menit poruznu nastaveni, ale podarilo mi docilit jen nektereho z techto stavu :
a)SATA + mechaniky
b)SATA bez niceho
Ten stary disk se mi proste v XP neobjevi.
Pritom ve vsech pripadech BIOS mechaniky i disk pri bootovani spravne "vidi". Takze to bude spis zalezitost XPcek, protoze tam se (podle varianty) neobjevujou dana zarize ani ve Spravci hardwaru.

Nevite nekdo plz, co s tim? :-/
Noclaf
Junior

Odeslat příspěvekod Noclaf 22. 11. 2005 14:35

Povedlo se mi to az v Legacy SATA modu.
a)ma to nejaky vliv na vykonnost?
b)jde to nejak v ton Native modu?
Noclaf
Junior