Přehrávání DVD na Windows XP Home Edition

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gandalf 1. 12. 2005 12:09

Prosím o radu, mám nainstalovány Windows XP Home Edition SP2, vč. Windows Media Playeru ver. 10. Při pokusu o přehrátí DVD se objeví hláška "Program Windows Media Player nemůže přehrát tento disk DVD, protože došlo k problému s ochranou autorských práv". Chyba má označení "0xC00D1167: Došlo k potížím s ochranou autorských práv". Dále je zde uvedeno, že DVD lze přehrávat pouze v některých verzích operačního systému Windows XP. Je tedy možné, že verze Windows XP Home Edition CZ, ver. 2002, SP2 přehrávání DVD neumožňuje, nebo může být problém ještě někde jinde?
gandalf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fatman 1. 12. 2005 12:35

Zřejmě se s tím WMP 10 nebo při nějaké aktualizaci nainstaloval i DRM.
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod Alnag 1. 12. 2005 13:06

Mám přesně tuhle konfiguraci Win i media player 10 a u mně není problém s přehráváním DVD ani kdečeho jiného... ale vyloučit se nedá nic.
In nomine Ordinis!
Alnag
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 1. 12. 2005 13:28

fatman píše:Zřejmě se s tím WMP 10 nebo při nějaké aktualizaci nainstaloval i DRM.i/quote]
Co je to DRM?
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JendaLinda 1. 12. 2005 17:33

Na přehrávání DVD musíš mít nainstalovaný kodek. Máš správně nastavený region?
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kroxigor 1. 12. 2005 17:48

Windows neobsahují kodek pro přehrávání DVD musí se tam doinstalovat
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod tomko 1. 12. 2005 17:58

Zkus nějaký program na přehrávání DVD např. PowerDVD. Mediaplayer je .... no comment.
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fatman 1. 12. 2005 20:03

krtenek píše:
fatman píše:Zřejmě se s tím WMP 10 nebo při nějaké aktualizaci nainstaloval i DRM.i/quote] Co je to DRM?

Digital Rights Management.
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 2. 12. 2005 14:43

Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod frost 2. 12. 2005 20:55

tomko píše:Zkus nějaký program na přehrávání DVD např. PowerDVD. Mediaplayer je .... no comment.o/quote]

Pokud znas neco lepsiho nez je Mediaplayer a je free tak to napis a pokud chces porovnavat free a komercni programy tak to nevim nevim. :lol:
Kdyz uz teda mluvis o komercnim programu tak rozhodne PowerDVD neni zdaleka nejlepsi.
openSuSE 11.0, Nokia 6600, MSI Bluetooth MS-6967, Pce
frost
Junior

Odeslat příspěvekod tomko 3. 12. 2005 09:14

frost píše:Pokud znas neco lepsiho nez je Mediaplayer a je free tak to napis a pokud chces porovnavat free a komercni programy tak to nevim nevim. :lol:
Kdyz uz teda mluvis o komercnim programu tak rozhodne PowerDVD neni zdaleka nejlepsi.

Froste, to opravdu nevíš nevíš. Nikde nebylo psáno, že to a) má být free b) Mediaplayer free není, to že ho můžeš stáhnout zadáčo z MS je druhá věc c) je to ***** jako blázen, žere CPU 2x tolik jako jiný programy a přitom kvalita je spíš horší.

A když už PowerDVD není tak super, proč jsi sem tedy nenapsal, co je lepší, když jsi tak chytrej?
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod frost 3. 12. 2005 09:36

Takze nevim jakej media player myslis "predpokladam ze jsi znalej veci" takze myslis media player classik s vlastnim dekoderem kterej je zdarma.
Jestli myslis media player z win. tak ten DVD neprehraje "nema dekoder"
Pokud teda vychvalujes PowerDVD jak je dobrej a jakej ma suprovej obraz tak ver ze Windows media player na tvem pocitaci pouziva ten stejnej dekoder z PowerDVD protoze ho prevezme.
Za spicku v komercnich programech se povazuje WinDVD ktere je nedostiznej hlavne v kvalite obrazu.
frost
Junior

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 3. 12. 2005 23:13

Media Player Classic sice DVD přehraje ,ale zase bez zvuku.Proč?Free verze je asi bez zvuku,mýlím se?
Petr.kkk
Junior

Odeslat příspěvekod frost 4. 12. 2005 12:12

Petr.kkk píše:Media Player Classic sice DVD přehraje ,ale zase bez zvuku.Proč?Free verze je asi bez zvuku,mýlím se? /quote]

O zadne placene verzi Media Playeru Classic nevim a co vim tak je to ciste freewarovy projekt.
Proc ti nejde zvuk tak to mi je zahadou samozrejme ze i dekodery na zvuk obsahuje a snad dokonce i DTS zvuk by mel prehrat " nemam odzkouseno"
Zkus stahnout nejnovejsi verzi:
:arrow: http://www.free-codecs.com/Media_Player ... wnload.htm
Ja osobne pouzivam verzi s QuickTime kodekem coz by nemelo mit vliv na zvuk.
:arrow: http://www.free-codecs.com/download/Qui ... native.htm
Jestli stale nepujde pohrabej se v nastaveni prehravace: View - Options... - Audio Decoders
frost
Junior

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 5. 12. 2005 16:47

http://www.free-codecs.com/Media_Player ... wnload.htm Dík už to jde i se zvukem.Chyba je u mě,jsem typický uživatel,počítač je pouze věc co má sloužit.Také už mi je 37 a počítače nebyly nikdy můj koníček.Díky.Mám si to nechat pouze na ploše,nebo to někde uložit?
Petr.kkk
Junior

Další stránka