Problém se sdílením mezi win98 a winXP

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Saker 14. 1. 2006 14:09

V pohode, to sa da nastavit, neviem teda, ale urcite da. Ja som mal Kerio Personal Firewall a tam sa to dalo.

Staci ked sa pozries ak ti to dava nejaky vypis blokovanych spojeni, co to blokuje a to skusis natrvalo povolit, ak to pojde, ok, ak nie, tak to vypnes a skusis dalsie v poradi. ;-)
Saker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 14. 1. 2006 14:24

2Man píše:Už mi to maká , ale vážně jen tehdy když na tom s xp je uťatej firewall :-( , ale neva . Jo a je to dost nepraktický pokud chceš ty soubory mněnit rovnou . Nejdou totiž spustit ( prostě FTP :-) ) /quote]


START-nastaveni-ovladaci panely-sitova pripojeni

prave tlacitko mysi na ikonu sitovky a "vlastnosti"

karta "upresnit", tlacitko "nastaveni" cimz se dostanes na nastaveni okenniho firewallu, zrus "nepovolovat vyjimky", klikni na zalozku "vyjimky" a tam povol vyjimku pro "sdileni souboru a tiskaren".
Calhoun
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Man 14. 1. 2006 14:28

To: Calhoun :Už to jede i se zaplim firewallem , dík moc kámo. Máš to u mně:-)
Co je to Hardware ?
1)Ta část počítače, do které můžete kopnout, když přestane fungovat software.
2)Vše, co nejde ukrást po síti...
S pozdravem 2Man
2Man
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 14. 1. 2006 14:37

x-father píše:
JendaLinda píše:Aby fungovalo sdílení mezi XP a 98, tak musí být na obou PC nastaveny IP adrssy.s/quote]...vis my uz sme mezitim dosli trochu dal.... neuskodilo by to nejdriv precist...

Omluvám se. Já jsem při letmém pohledu nic o IP nenašel, a tak jsem chtěl tuto variantu vyloučit. Když jsem na svých PC nenastavil IP, tak taky nešlo přistupovat na síťové disky.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Man 14. 1. 2006 14:50

To neva , taky rada , ne třeba pro mně ale pro někoho jiného :-)
Co je to Hardware ?
1)Ta část počítače, do které můžete kopnout, když přestane fungovat software.
2)Vše, co nejde ukrást po síti...
S pozdravem 2Man
2Man
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal_x 14. 1. 2006 17:07

Čau,

Mám 2 pc (notebook a stolní pc) ,propojené routrem kvůli netu, a tento týden jsm si nainstaloval malou domáci síť, abych nemusel furt přetahovat kabel od tikárny. Postupoval jsem dle průvodce a ten mi ohlásil, že síť je nastavená. Avšak po restartu obou pc jsem zjistil, že v síti vidím toto:

z notebooku => notebook a nic víc
ze stolního pc => notebook

Nevíte čím to může být že z notebooku nevidím stolního pc :?:

Ještě jsem zapoměl říct, že na stolního pc mám win 98 a na notebooku win Xp :cry:
Michal_x
Junior

Odeslat příspěvekod 2Man 14. 1. 2006 17:26

Čau ,
Jestli můžu radit , tak se koukni jestli máš u obou kompů nastavenou stejnou pracovní skupinu, mam pocit že záleží i na V m písmenu .
Co je to Hardware ?
1)Ta část počítače, do které můžete kopnout, když přestane fungovat software.
2)Vše, co nejde ukrást po síti...
S pozdravem 2Man
2Man
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal_x 14. 1. 2006 18:12

Jj, skupiny mám stejné.
Michal_x
Junior

Odeslat příspěvekod Michal_x 14. 1. 2006 18:49

Je to zajímavé, ale už to jede. Sice mám v místní síti 2 pracovní skupiny ale to je jedno... :-B
Michal_x
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 14. 1. 2006 18:55

JendaLinda píše:
x-father píše:
JendaLinda píše:Aby fungovalo sdílení mezi XP a 98, tak musí být na obou PC nastaveny IP adrssy.s/quote]...vis my uz sme mezitim dosli trochu dal.... neuskodilo by to nejdriv precist...

Omluvám se. Já jsem při letmém pohledu nic o IP nenašel, a tak jsem chtěl tuto variantu vyloučit. Když jsem na svých PC nenastavil IP, tak taky nešlo přistupovat na síťové disky.
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Man 16. 1. 2006 17:52

S těma IP mam problém , když je nemá nastavený tak se nemůže přihlásit ani na net , není to tak ?
Co je to Hardware ?
1)Ta část počítače, do které můžete kopnout, když přestane fungovat software.
2)Vše, co nejde ukrást po síti...
S pozdravem 2Man
2Man
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 27. 7. 2006 22:06

Mam ted stejny problem jako 2Man, vyzkousel jsem vsechny rady co tu jsou, ale nic nepomohlo, nevi este nekdo neco prosim?

PS: Mam winXPpro a win98se
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 28. 7. 2006 11:22

Pujde aspon sdilene pripojeni k internetu, kdyz poradne nefunguje sdileni souboru?
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jo_Do 28. 7. 2006 15:29

Nevím přesně co jsi už vyzkoušel a co ne, tak to shrnu.

1. Na Windows XP musí být u účtu heslo, jinak to nejede.
2. Windows 98 musí mít vytvořen účet se stejným jménem a heslem jako ve Windows XP.
3. V obou systémech musí být něco nasdíleného, systémové sdílené složky nestačí.
Jo_Do
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 29. 7. 2006 10:53

Dekuju za pomoc, uz to jede, nemel sem tam dane ty hesla, ale nelibi se mi ze se musi zadavat pri spousteni, celkem to otravuje >:-[] , no ale bez toho to asi nepujde...
Asi to necham tak, jak sem to mel a na 98 vsechno nasdilim s uplnym pristupem a bude. :|
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků