WINXP - NTFS nebo FAT32?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dodger 19. 1. 2006 22:04

Zdravím. Potřeboval bych nějaké pádné argumenty, abych dokázal kámošovi, že NTFS je lepší pro XPčka než FAT32.
dodger
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 19. 1. 2006 22:06

http://www.ntfs.com/ntfs_vs_fat.htm

tohle téma to už bylo několikrát propíráno...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod dodger 19. 1. 2006 22:13

kernel_panic [passed] píše:http://www.ntfs.com/ntfs_vs_fat.htm

dodger
Junior

Odeslat příspěvekod dta 19. 1. 2006 22:17

tak to neřeš. když si myslí že je fat32 lepší, tak ať si ho tam dá. tvůj problém to neni.
dta
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 19. 1. 2006 22:19

tak ho u toho nech...proč tě trápí jeho pojetí a zvládnutí systému ? :)

ale v kostce...

NTFS má šifrování, komprimaci, prakticky neomezenej limit počtu souborů na oddíl, neomezenou maximální velikost souboru a podstatně vyšší výkon na velkých oddílech (což je dneska nutnost, nechtěl bych se přistihnout na >120GB disku s FAT filesysem)...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod hrochy 19. 1. 2006 22:22

dodger píše:

hrochy
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 1. 2006 22:28

dodger píše:

oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JayBee 19. 1. 2006 22:29

Myslím že hlavní nedostatek FAT32 je nemožnost používat soubory větší než 4GB, takže třeba na nějaké ISO image DVD her může zapomenout. Ale jeslti mu to nevadí, tak proč ne... :-)
Toto není konec. Není to ani začátek konce. Ale je to snad konec začátku...
JayBee
Junior

Odeslat příspěvekod dodger 19. 1. 2006 22:30

kernel_panic [passed] píše:tak ho u toho nech...proč tě trápí jeho pojetí a zvládnutí systému ? :)

ale v kostce...

NTFS má šifrování, komprimaci, prakticky neomezenej limit počtu souborů na oddíl, neomezenou maximální velikost souboru a podstatně vyšší výkon na velkých oddílech (což je dneska nutnost, nechtěl bych se přistihnout na >120GB disku s FAT filesysem)...B/quote]

Já bych mu rád poradil. On totiž měl celý život pouze nějakou 486 a P2 a teďka dostal novej komp a hned se chlubí. Jenže tomu vůbec nerozumí, protože uteklo hodně let a on neví nic o světě hardwaru a softwaru, protože nikdy neměl doma net, nemá ho ani teď. A proto mu to chci vysvětlit. Přece ho nebudu nechávat, aby si myslel nějaké bludy...
dodger
Junior

Odeslat příspěvekod mbing 19. 1. 2006 22:31

Přístup do NTFS ze staršího DOSu je složitější.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod danoxxl 19. 1. 2006 22:35

Mala prihoda. V jednej lekarni som instaloval DOSacky program na XPcka. malo sa to zdielat pre ostatne stanice. Cele to bolo neskutocne pomale a nevedel som preco. Ptehodol som to cele na svoj notebook, ktory mal byt vyrazne pomalsi ako velke PC a na tom notebooku to makalo jedna radost. Az vtedy som si vsimol ze tam mal FAT32 na diskoch. Ked som mu to prekonvertoval na NTFS, tak to zacalo makat rychlo. Skratka dos program na NTFS je ovela rychlejsi ako na FAT32, samozrejme pod XPckami.
danoxxl
Junior

Odeslat příspěvekod dodger 19. 1. 2006 22:36

JayBee píše:Myslím že hlavní nedostatek FAT32 je nemožnost používat soubory větší než 4GB, takže třeba na nějaké ISO image DVD her může zapomenout. Ale jeslti mu to nevadí, tak proč ne... :-)e/quote]

No, tohle je zajímavá věc... Asi na to časem přijde, protože si shání nové hry. To bych mu mohl jedno takový iso dohodit, aby mu to došlo :D
dodger
Junior

Odeslat příspěvekod u17 19. 1. 2006 23:33

pest v xichtu je dost padny argument ne?
u17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Donar 20. 1. 2006 00:01

hehe asi me ukamenujete ale mam 200g disk ve fat32ce :)

to je ale co :D

mno nevim proc ale omylem jsem ho tak formatnul a nevsim si toho.. po dobe (100gb dat na disku) zjistim ze soubory cca vetsi nez 2 giga nebo kolik se mi rozdeliju :D sem zjistil ze mam fat32 tak jsem sehnal partition magic, ale vono ho*no, nejde to prerozdelit ted abych shanel takovejch DVDcek na zalohu ze se z toho p*se*u :D
Gorinus Donarus ex Horad.R.I.M.
Donar
Junior

Odeslat příspěvekod dan1 20. 1. 2006 00:03

na tohle neexistuje tak snadna odpoved, jak se snazi dokazat vsichni borci nademnou :-)

fat32 ma
- 1 velkou nevyhodu - max. velikost souboru 4 GB,
ale taky spoustu vyhod:
- napr. snadna udrzba (zkus si zachranovat data, odvirovat nefcni win z NTFS)
- kompatibilita (Win98, WinME, Linux)

ja zasadne davam na vsechna PC o ktera se staram FAT32 - kdyz nekdo potrebuje NTFS (iso DVD, nastaveni prav souborum, atd..) tak se to FAT32 da vzdycky snadno zkonvertovat na NTFS...

P.S. + dalsi nesmysl - na FAT32 neni limit 127GB, formatuju i 200GB disky fatkou...
dan1
Junior

Další stránka