WinXP: jak napevno přiřadit určité písmeno k USB FlashDisku?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Eva_M 21. 1. 2006 21:17

Ahoj, prosím poradíte?
Používám střídavě 3 USB FlashDisky, přenáším je mezi dvěma PC, na jednom je volný jeden USB port a na druhém dva. Na obou PC jsou WinXP SP2, jeden Home, druhý Prof.
Potřebovala bych NAPEVNO a napořád přiřadit určité písmenko ke každému USB FlashDisku - písmena P: U: a S:
Jde mi o to, že počítače mi zasunutému flashdisku vždycky přidělí nejbližší volné písmenko... takže když zasunu ty flashdisky do portů jinak, mají jiná písmenka než minule.

Vím o nástroji Správa disků v Ovládacích panelech - Nástroje - Správa PC. Tam ta písmenka změnit jdou, jenže ta změna platí jen do tehdy, než ty flashdisky do toho PC zasunu jinak - třeba do portu, kde byl flash S:, zasunu P: - a naopak do portu, kde byl předtím P: , zasunu S:

Existuje tedy nějaký nástroj, kterým přiřadím nějaké písmenko FlashDisku napořád - bez ohledu na to, jestli je ten USB flashdisk zastrčený zrovna do toho portu nebo do jiného? Zkrátka aby po zapojení flashdisku do portu si počítač přečetl, co je to za disk - a na základě toho určil, že tomuto konkrétnímu disku nemá přiřazovat první volné písmenko, ale vždycky písmenko U: atd.

Díky za radu :-)
Pravidlo č.1: Netrapte se kvůli maličkostem !
Pravidlo č.2: Všechno jsou maličkosti !
(R.Eliot, kardiolog)
Eva_M
Junior

Odeslat příspěvekod adamek.jan 21. 1. 2006 22:08

O takovem SW bohuzel nevim, ale uvedeny problem bych resil asi podstatne jednoduzsi cestou a to pojmenovanim tech FlashDisku jednotlive.
adamek.jan
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sislik 21. 1. 2006 22:10

mam jednu vlastni Flashku a at ji zapojim kamkoliv, ma vzdy pismenu U: a kdyz pripojim nejakou "cizi", tak ji to prideli nejnizsi mozny
to U: jsem nastavoval pres Spravu disku
Sislik
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Eva_M 21. 1. 2006 22:13

Sislik píše:mam jednu vlastni Flashku a at ji zapojim kamkoliv, ma vzdy pismenu U: a kdyz pripojim nejakou "cizi", tak ji to prideli nejnizsi mozny
to U: jsem nastavoval pres Spravu disku

Jo, u jedné flashky by to fungovalo, ale když jich mám víc, tak už to zlobí :-/
(R.Eliot, kardiolog)
Eva_M
Junior

Odeslat příspěvekod Eva_M 21. 1. 2006 22:14

adamek.jan píše:O takovem SW bohuzel nevim, ale uvedeny problem bych resil asi podstatne jednoduzsi cestou a to pojmenovanim tech FlashDisku jednotlive.

To jsem zkoušela, funguje to do okamžiku , dokud nezaměním flashdisky = nepřipojím je do jiných portů než minule.
(R.Eliot, kardiolog)
Eva_M
Junior

Odeslat příspěvekod adamek.jan 21. 1. 2006 22:20

Eva_M píše:To jsem zkoušela, funguje to do okamžiku , dokud nezaměním flashdisky = nepřipojím je do jiných portů než minule.
adamek.jan
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Eva_M 21. 1. 2006 22:22

Napadlo mě řešení, ale neumím ho zrealizovat.
Kdybych uměla napsat rezidentní prográmek... a ten prográmek by hlídal připojování USB disků. Všechny disky byly pojmenovány - to není problém a to jméno je přímo na tom USB disku. Při připojení flashdisku by se ten prográmek kouknul na jméno toho flashdisku a např. při jmenovce JOGR by mu automaticky přiřadil dejme tomu J: , při připojení flashdisku Transcend by mu přiřadil T: (to by bylo samozřejmě volitelné).
...
Hezky jsem to vymyslela, žejo :-) Ještě to naprogramovat ;-)
(R.Eliot, kardiolog)
Eva_M
Junior

Odeslat příspěvekod adamek.jan 21. 1. 2006 22:24

Napad je to luxusni, ted si ale pokladam otazku jestli to neni zbytecne :?
adamek.jan
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Eva_M 21. 1. 2006 22:26

adamek.jan píše:Opravdu? Ja mam kazdy disk pojmenovany jinak a problemy s timto nemam. Nebo spis nevim o nich :wink:

Ano, opravdu. Už si tady s tím hraju delší dobu. Máte víc portů a víc flashdisků - a pamatuje si každý flashdisk své písmenko, jiné než ostatní flashdisky, ať je zapojen kamkoliv? Mně teda ne :evil:
(R.Eliot, kardiolog)
Eva_M
Junior

Odeslat příspěvekod adamek.jan 21. 1. 2006 22:29

Toto je ale ovsem neprijemne! Az nezadouci bych rekl. Mam vic portu, mam vic flashdisku a pouzivam je i ve vice PC. Nazvy si opravdu "pamatuji", vsechny.
adamek.jan
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Eva_M 21. 1. 2006 22:43

adamek.jan píše:Toto je ale ovsem neprijemne! Az nezadouci bych rekl. Mam vic portu, mam vic flashdisku a pouzivam je i ve vice PC. Nazvy si opravdu "pamatuji", vsechny.

Já mám pocit, že na notebooku, kde to teď zkouším, je přidělené písmenko pro flashdisk pevně vázané na kombinaci konkrétní flashdisk + konkrétní port. Teď jsem u notebooku s WinXP Home, kde mám dva volné USB porty na přídavné (leč trvale zasunuté) kartě se dvěma USB porty - a tady to skutečně zlobí. Nevím, jestli to bude lepší na stolním PC v práci, kde jsou XP prof. a jeden volný USB port. Až to vyzkouším, napíšu.

Jestli máte někdo další nápad, budu ráda ;-)
(R.Eliot, kardiolog)
Eva_M
Junior

Odeslat příspěvekod rulda 23. 1. 2006 09:49

Připojuji se k p. Adámkovi. Pojmenovaný disk je nejjednodušší a dostatečně účinné řešení. Já si nepamatuji ani jména pevných disků v PC, natož Flashdisků :-/ (mám na pecku 3 systémy a v každém písmenka jinak. Já vím, že to jde přeházet ale...) ale mám to pojmenované (WXP, RAID, zalohy...) a no problem. Všechny programy které používám (Total commander, Průzkumník... ) zobrazují i labely disků, takže není problém se orientovat.
Tolik můj názor.
rulda
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 23. 1. 2006 11:18

Střídám 2 USB disky, jeden mi přiřazuje D: a jeden H:. Pokud něco kopíruju ručně, je mi to šumák, ale pro jedno kopírování, kde potřebuju rozházet soubory z jednoho adresáře disku do různých adresářů na USB (event. je tam vytvořit) jsem si napsal dávku, která mi přes if exist otestuje, která flashka je připojená a provede što nádo.
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 23. 1. 2006 12:34

Existuje na to SW a to minimalne ten, ktery je dodavan od nas pro klientelu, kdy natvrdo prehazuje jednotky tak, aby byli implicitne nastavene flasku na zalohu na pismeno L bez rozdilu, kolik jednotek tam ma. SW je bohuzel neprodejny a nefunkcni bez softu. Funguje na principu zapisu SN disku a prirazeni. Neni v tom zadna velka veda.

Druha moznost je si udelat jednoduchy scriptik v cemkoliv.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod frank.... 18. 9. 2012 07:19

Náhodou, tohle je velice užitečný dotaz. Také se snažím naleznout utilitku, která by byla schopná připojenému flash disku vždy přidělit stejné písmeno (například stále písmeno W). Chci podotknout, že potřebuji, aby se asi 100 různých flash disků vždy přimountovalo (přidělilo se jim) vždy stejné písmeno (nikdy nebude v PC zapojeno více jak 1 flash disk)...:) Prosím a jakoukoli radu.....

díky
frank....
Kolemjdoucí

Další stránka