WinXP - nastavení minimálních práv

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 8Paul 21. 1. 2006 23:39

Zdravím, potřeboval bych poradit jak nastavit práva ve winXP na minimum.Mám svůj admin účet, a sestře chci nastavit takový účet,aby mohla jen a pouze spouštět programy a hry které jí dám na plochu,nic víc.Tzn. aby ani např. nemohla kliknout pravým tlačítkem na ploše, ve start nabídce aby byla jen volba odhlásit, nikde žádné přebytečné ikony...účet má pod skupinou users, ale nikde jsem nenašel toto pokročilé nastavení, jde to vůbec? Vím že např. v PC hernách to tak mají, nemožnost kliknout pravým na plochu apod....
děkuji za případné rady
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kysa 22. 1. 2006 00:23

Je to XP home nebo profesional? U home to asi bude větší problém, ale někde sem viděl návod. Odkaz byl myslím i tady ve fóru.
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prcek 22. 1. 2006 00:38

Pokud mas Win XP Professional, tak by to melo jit nastavit v Control Panel (Ovladaci panely) -> Administrative Tools (Nastroje pro spravu) -> Local Security Policy (nepamatuju si preklad :-))

Chce to prolezt vsechny systemove nastroje (napr. C:\Windows\System32\gpedit.msc), ktere mohou neco ovlivnit ;-)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior

Odeslat příspěvekod Calhoun 22. 1. 2006 00:38

Tyhle pokrocile nastaveni se v realu (treba v tech hernach) resi pomoci domenove politiky coz je pro Tebe ale nepouzitelne. Pokud mas Windows XP Professional tak jdi na START-spustit a pust si utility secpol.msc a gpedit.msc, muzes si tam pohrat se spoustou prav a nastaveni. Krome toho muzes po vypnuti "jednoducheho sdileni" nastavovat i prava pro ty ktere konkretni slozky a soubory.

PS
Jen tak ze zvedavosti - jsou tak drasticka omezeni nutna? Nestaci dat proste segre ucet uzivatele a pripadne ji zablokovat vstup do nekterych slozek? To je nutne ji blokovat aby si nastavila vlastni vzhled pracovni plochy nebo nemohla pouzivat prave tlacitko.... zda se mi to trosku paranoidni :) .
Calhoun
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dta 22. 1. 2006 00:55

a pročpak nedáš sestře trochu volnosti?
dta
Junior

Odeslat příspěvekod cernysev 22. 1. 2006 12:15

Calhoun:
Hej,ve WinXP se takhle da vypnou jednoduche sdileni...Ja myslel ze to umi jen Win2k..Diky za otevreni oci :)
mam totiz podobny problem..jenze ne sestrou..ta je rozumna :)
cernysev
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JRD 22. 1. 2006 17:40

Windows "F1"
Windows nápověda vyhledat "Oprávnění".
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý