Zaplaty pro Windows XP ke stazeni; neoficiální roll-up

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod iph555 3. 2. 2010 22:07

V start.bat sa nestartuju IE8-WindowsXP-KB978207-x86-CSY.exe a WindowsXP-KB932716-v2-x86-CSY.exe hoci su rozpakovane v {WXP-SP3_Roll-Up-01.2010} ale WindowsXP-KB972270-x86-CSY.exe sa spusta dvakrat. Preco?
iph555
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hafca 3. 2. 2010 22:26

Možná proto, že se vloudila chybička. To se přeci může stát. Stačí si přepsat příslušný řádek v BAT a je to. Stejně tak si do něj můžeš ty chybějící řádky napsat. Nikdo není neomylný.
hafca
Junior

Odeslat příspěvekod JSzu 4. 2. 2010 02:53

iph555 píše:V start.bat sa nestartuju IE8-WindowsXP-KB978207-x86-CSY.exe a WindowsXP-KB932716-v2-x86-CSY.exe hoci su rozpakovane v {WXP-SP3_Roll-Up-01.2010} ale WindowsXP-KB972270-x86-CSY.exe sa spusta dvakrat. Preco?

O tom, ze v roll-upu jsou nejake prebytecne aktualizace vim (startovat se nemaji, uz tam nepatri, zkratka jsem jen vymazal radek v BATu, ale nevymazal soubory (pak uz bylo pozde a mel jsem v tom zmatek)).
Zdvojeny KB972270 je skutecne chyba, ale systemu to neublizi, jen chci upozornit, ze nektere cisla MS vydal dvakrat, jednou je to v BATu dokonce trikrat, ale neni to chyba, cislo maji stejne, ale nazev lehce zmeneny (WindowsXP-KB971961-JS56-x86-CSY vs. IE8-WindowsXP-KB971961-x86-CSY vs. WindowsXP-KB971961-JS57-x86-CSY).
A pak je tam jedna aktualzace pro SP2 a to KB950749, ale bat se nemusite, aktualizace pozna SP3 a nenainstaluje se.

V pristim roll-upu to bude opraveno, planuju, ze ho vydam uz tento mesic (po druhem utery).
JSzu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 12. 2. 2010 15:53

Windows XP SP3 Roll-Up 02.2010

http://test.raziel-cz.net/roll-up/WXP-S ... 2.2010.exe

V případě nalezení nějakého nedostatku se na nás neváhejte zde formou odpovědi obrátit.
Ověření pravosti MD5 e4c5c9b7ccc12c3047ad7a256543e6b6 možné pomocí WinMD5Free

Za tento Roll-Up vděčíme pouze a jen JSzu, já jsem tentokrát pouze jako download zdroj :-[
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gman 24. 2. 2010 13:05

Je nutné před rollupem instalovat IE8 a WMP11? Případně nainstalují se pro to aktualizace?
gman
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 2. 2010 13:15

Nutné to není, ale nanejvýš doporučeníhodné.
WIE 7 a starší je už nepoužitelný. WMP 11 je skvělý.
Pro nenainstalovaný sw se samozřejmě nenainstalují KB.
Pozdější instalace WIE 8 a WMP 11 znamená, že je OS (registr) i HDD zapráskaný nesmyslnými KB pro staré verze.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gman 24. 2. 2010 14:01

díky. když budu přeinstalovávat pc, dám tam nejdřív IE8 a WMP11 a potom rollup2/2010. pokud stáhnu třeba dneska ze stránek MS IE8 a WMP, nebudou už v tom obsažené ty aktualizace?
gman
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 2. 2010 14:05

Nejsou obsaženy.
Při instalaci WIE 8 však nabízí automatické stažení potřebných KB.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Swordman 26. 2. 2010 17:36

Čaute, prosím o radu.

Mám Win XP Profesinal Servis pack 2 EN verzia a CD so slovenčinou do neho.
Kúpil som systém v roku 2007 v septembri.

Otázka znie:
Chcem dať Servis pack 3 do PC, ale je dosť nestabilný potom. Zostava viď podpis.
Môžem to urobiť nasledovne?
Inštal XP Pro SP2 EN a ovládačov ( musím kvôli grafike dať posledný ATI Catalyst pre model 9200 - pôvodný ovládač z CD pod SP2 nefachčí ).
Potom môžem dať hneď inštalovať SP3 balíček, alebo musím najprv systém aktivovať - alebo stačí aktivovať potom ? Budú ovládače stabilné, alebo si mám pre istotu zohnať najnovšie verzie pre všetok Hardvér a niekam si ich zálohovať.
Po nainštalovaní SP3 mám hneď doupdatovať systém z Widows Update, alebo mám najskôr dať firewall a antivírus (aktualizovať ho )?
Potom mám najskôr doplniť Framework, prípadne IE8, MP11, a až potom mám dávať aplikácie do systému ?

Ja som to robieval takto:
Systém s SP2, ovládače z CD, najnovší na grafiku, potom firewall a antivírus, potom konfigurácia firewallu a aktualizácia antivíru. Potom Firefox a následne Windows aktivácia a aktualizácia = sťahovanie záplat, tak ako posiela Microsoft. Lenže SP3 mi nikdy neprišiel, ten sa zjavil až po pár dňoch ( až boli aplikácie v systéme ) a potom mi PC robilo problémy.

Stačí mi len tak v kocke navrhnutie postupu.
MB ASUS A7V600-X,Athlon XP 2500+ Barton , 1791 MB RAM ,Radeon 9200SE 128MB, Audigy 2, LG GSA 4163B,LG GSA 4081B, HDD: WD500GB PATA,Seagate Baracuda 80GB SATA,WD200GB SATA,
CRT Belinea 17", Zdroj CHIEFTEC CFP-400-12G
Swordman
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 26. 2. 2010 19:03

aktivace muze byt kdykoliv potom
ovladace si dej nejnovejsi, na tento system budou lepsi nez stare
je jedno jestli das prvni firewall atd nebo win update
to samy u posledni otazky
wit.cz
Junior

Odeslat příspěvekod StrejdaMilos 30. 6. 2010 13:39

čau kluci.
za pár dní končí podpora wind. xp od microsoftu. informují o tom na svych stránkách. nevím, jestli to znamená, ze uz tam ani nebudou ke stažení dosavadní aktualizace, nebo jestli jenom prestanou vydávat nové.
každopádně bych vás chtěl poprosit, jestli by jste mohli vydat poslední roll up se vsema aktualizacema, at si ho můžu někam uložit a at můžu ještě pár let používat na svém PC co nejvíce záplatované wind. xp.
a protože je to taková rozlučka s naším oblíbeným operacnim systemem, tak by jste to mohli prosím udělat opravdu důkladně. klidně i tak, že by byl roll up pro wind xp + k němu další roll up i pro IE8, WMP11 a ideálně i pro net framework (3,5 sp1).
udělal bych si z toho instalační CD, ktere bych pak používal na starých počítačích.

za vaši dosavadní práci vám děkuji.
a za případnou ochotu předem dík
(P.S: opravdu si myslím, ze by si takové zakončení vaše letitá práce zasloužila)

-- 30. 6. 2010 13:46 --

omlouvám se za planý poplach. nepřečetl jsem si to celé.

Podpora systému Windows XP s aktualizací Service Pack 2 (SP2) skončí 13. července 2010. Chcete-li, aby podpora pokračovala, nainstalujte si aktualizaci Windows XP Service Pack 3 (SP3).

takže pro sp3 by aktualizace měly ještě pořád dál vycházet.
omlouvám se.
StrejdaMilos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 6. 2010 13:54

Kód: Vybrat vše
Chcete-li, aby podpora pokračovala, nainstalujte si aktualizaci Windows XP Service Pack 3 (SP3).

Kdo si nechce nainstalovat sp3 a chce aby podpora pokračovala,tak si změní klič v registru když po tom bude ultra moc toužit.V připadě sp2 - sp3 to není problem vzhledem k tomu co tato změna znamenala,není to jako když bylo sp1 -sp2.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 30. 6. 2010 22:24

To jako že by se měly do systému bez SP3 instalovat jednotlivá DLL určená pro SP3? To bych tedy neriskoval.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 30. 6. 2010 22:34

Absolutně nepochopím proč si prostě jednoduše nenainstalovat SP3. Řeči typu problémy nebo nefunguje jsou naprostým nesmyslem. Pokud to někomu nefunguje, má prostě na počítači něco špatně a měl by si pozvat odborníka.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pytlík 1. 7. 2010 08:22

Razieli, některým lidem to prostě nevysvětlíš. Raději napiš, jestli se nechystá další balíček.
Pytlík
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka