Windows Genuine Advantage -zjištěna neleg.kopie

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ice.bc 2. 3. 2006 08:50

Zdravim,prodil jsem jetej Comp,pul roku v pohode a ted se mi s aktualizaci WIndows XP stahnul software na zjistenui neleg.kopie systemu windows:Windows Genuine Advantage .Poradi nekdo,jak tento software odstranit,prpadne,jak postupovat,jestli preinstalovat cely system...oni uvadeji,ze program se da odstranit v ovlad,panelech:pridat,odebrat...ale tam vubec tento program neni...
ice.bc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N!nja 2. 3. 2006 09:02

A co ti dělá tak hrozného ten soft, že ho chceš odstranit? Podle mě jsi ho měl v kompu mnohem déle, než jen půl roku, pouze se občas aktualizuje na novější verzi.
I´ll be back !!!
N!nja
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ice.bc 2. 3. 2006 09:07

no,nevim,zjsitil jsem to az dnes po zapnuti PC...naskocila hlaska pred prihlasenim do systemu a potom na plose je nyni nejaka ikona na tento software....spis to teda asi bude neustale otravovat a upozornovat.Jde mi o to,ze se mi nechce preinst.cely comp(Samozrjme mam i orig.soft XP),ale jak rikam,mam tam uz spoustu veci,takze preinstalovavat celej comp.a znovu do nej vsechno cpat.to se mi teda moc nechce...-(
ice.bc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 2. 3. 2006 09:23

Pokud máš originálku, stačí zavolat na Microsoft.
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod Streetfighter1 2. 3. 2006 09:27

No už asi před 3 dny dal Microsoft do aktualizací které se stahují svůj nástroj na ověření pravosti systému testoval jsem ho asi tak 3 hodiny a výsledky:
- pokus se jedná o originální soft tak je to v pohodě (jen v případech OEM verze jsou značné problémy ale co se dá dělat že)
- pokud se nástroj domnívá že se jedná o nelegální Win tak se na úvodní obrazovce zobrazí dole pruh s tím že se nejspíše jedná o nelegální win a také pak legalizujte svůj win
- jinak ta ikonka na ploše odkazuje na stránky Microsoftu.......(samozřejmě to samé legalizace win.........autorská práva....)
Streetfighter1
Junior

Odeslat příspěvekod Streetfighter1 2. 3. 2006 09:34

jinak také na dotaz jak se toho zbavit dejv má pravdu v případě originálky zavolat nebo jinak kontaktovat Microsoft
jinak při instalaci ti to nabýdlo licenční smlouvu v které se píše že se nástroj dá odinstalovat (to u standardního nástroje pro ověření pravosti nelze !!!) takže stačí dát Ovládací panely -> Přidat nebo odebrat programy -> zapnout zobrazování aktualizací programů (zobrazit aktualizace -> a najít v aktualizacích pro win nástroj pro ověření pravosti systému Windows Genuine ......

PS: při každé aktualizaci systému (zejména pokud se jedná o automatické aktualizace) se nástroj nainstaluje znovu
PSS:
docela by mě zajímalo proč to Microsoft dal mezi základní aktualizace když pro systém je to naprosto zbytečné jen to má vedlejší účinky (zpomalení......)
Streetfighter1
Junior

Odeslat příspěvekod ice.bc 2. 3. 2006 10:07

...no jasne,orig.mam,ale ne tu,co je nainstalovana na PC,protoze tam uz bylo nainstalovano,tak jsem to nechal.A ta origos,co mam,je na jedno PC a to uz je registrovany.Tak nevim,jaky by se tvarili,kdybych jim zavolal a chtel registrovat znovu...
ice.bc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ice.bc 2. 3. 2006 10:10

..a pokud tedy ten nastroj odinstaluji,bude zase klid do dlasi aktualizace,pokud tomu dobre rozumim...
ice.bc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jupik 2. 3. 2006 10:13

1)no zajímalo by mě jestli to kontroluje furt nebo jen když se dá ověření pravosti.
2) s microsoftem je to jak za komunismu vše je dobrovolně povinné
3) aktualizuj až do doby kdy to po tobě bude chtít ověření (pře win update) pak to vypni a spuť tnovu až dojdeš k výběru express vlastní tak dej do řádku místo www. blabla.com toto javascript:void(window.g_sDisableWGACheck='all') dej enter a pak vlastní a vyber si aktualizace které chceš :wink:
jinak jukni sem a přelož dík http://teknisk.blogs.no/index.php/tekni ... ppd~351077 popřípdě http://www.dozleng.com/updates/calendar22830 čus
CPU:intel E2180 2,0@2,7(zatím není lepší chladič),DESKA:Gigabyte P35 DS3,RAM:2x1024 a-data EE800+,GK: ATI x1950 Pro,120+320GB hdd seagate+320 externí WD,case eurocase ml 3199 s Fortron 500W AX500-P Blue Storm ,winXP PRO SP2
jupik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 2. 3. 2006 12:03

Nam prisel do prace tento email, myslim, ze to rika vse.

[quote="Microsoft nám";Subject: Upozornění programu Výhody legálních Windows (WGA) - obchodní sdělení

Co jsou upozornění programu Výhody legálních Windows (WGA)?

Upozornění programu Výhody legálních Windows představují novou službu, která pomůže zákazníkům určit, zda je jejich operační systém Windows legální.
Jedná se o softwarovou aplikaci, která se instaluje pomocí služby Automatické aktualizace.

Protože se může stát, že se na Vás Vaši zákazníci obrátí s žádostí o pomoc, rádi bychom Vás o této nové funkčnosti informovali jako první.

V případě, že se zákazníkovi zobrazí chyba ověření legálnosti systému Windows, bude mu nabídnuto řešení dané situace:

Zákazníci budou odkázáni na svého výrobce/dodavatele hardwaru.
Prosíme, nabídněte legalizaci prostřednictvím C-OEM licence Windows XP.

Zákazníci získají možnost zakoupit si legální kopii Windows on-line a to přímo od společnosti Microsoft (platba kreditní kartou).


Více informací

Testovací fáze distribuce aplikace začne 28. února 2006 a její instalace bude po určitou dobu dobrovolná.

V případě, že zákazník neprovede legalizaci software, systém se označí jako nelegální kopie (přihlašovací okno, lišty).

V první fázi programu Výhody legálních Windows ověřilo svůj systém celosvětově 5,4 milionu uživatelů, z čehož více než 400 tisíc v ČR. Více než 40% ověřených systémů v ČR bylo nelegálních.

Mezi hlavní výhody projektu Výhody legálních Windows patří možnost stahovat software a aktualizace z webu Microsoft Update pomocí služby Automatických aktualizací. V budoucnu tak budou distribuovány všechny významné aplikace jako např. Windows Defender, Internet Explorer 7.0, Windows Media Player 11, a další.


Stručný popis chování služby WGA Notifications


Zákazník se rozhodne stáhnout si službu WGA Notifications prostřednictvím služby Automatické aktualizace Pokud je zjištěn nelegální systém Windows, zobrazí se při přihlášení zákazníka následující chybová zpráva Zákazníkovi budou nabídnuta možná řešení včetně kontaktu na jeho prodejce


Zajistěte, aby Vaši zákazníci vždy získali pouze legální systém Windows.

Další informace o programu naleznete na adrese http://www.microsoft.com/genuine


S přátelským pozdravem


WGA Team
Microsoft Česká republika
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 2. 3. 2006 14:13

Howard :-)

Jinak onu aktulizaci tam mate, staci zaskrtnout zobrazitaktualizace.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dedale 3. 3. 2006 12:39

Zkusil někdo podívat se na stránku sezob.cz?
dedale
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X__ 3. 3. 2006 19:46

Pokud je to stejný nástroj ActiveX, kterým už dříve MS kontroloval pravost, pak stačí jen v IE > Nástroje > Spravovat doplňky > vybrat Windows Genuine Advantage > zakázat > OK

A jako vedlejší efekt této operace můžete od MS stahovat vše, co se Vám zlíbí, ó velký MS, děkujeme ty za zjednodušení práce pro běžné neznalé uživatele :D

http://home19.inet.tele.dk/jys05000/
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jupik 3. 3. 2006 22:19

Nový ověřování je kvůli tomu "jednoduchému" obejítí a v tom novým to už nejde ;-)
CPU:intel E2180 2,0@2,7(zatím není lepší chladič),DESKA:Gigabyte P35 DS3,RAM:2x1024 a-data EE800+,GK: ATI x1950 Pro,120+320GB hdd seagate+320 externí WD,case eurocase ml 3199 s Fortron 500W AX500-P Blue Storm ,winXP PRO SP2
jupik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morfeus211 3. 3. 2006 22:21

X píše:Pokud je to stejný nástroj ActiveX, kterým už dříve MS kontroloval pravost, pak stačí jen v IE > Nástroje > Spravovat doplňky > vybrat Windows Genuine Advantage > zakázat > OKz/quote]


Spravovat doplňky
Ja tú položku v IE nemám (SP1). Je potrebné na to mať SP2?
Morfeus211
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků