Ako zOficiálni? Windows ?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mclee 21. 4. 2006 08:20

mám nainštalovaný Windows XP profesional, ale klasika, serial z webu + crack
Ale mám aj oficiálny windows a chcekl by som s týnm niečo spraviť, ale nechce sa mi preinštalovávať, lebo mi beží ftp, appache,php,mysql,a spusta iných blbostí a nechce sa mi s tým zas a znova bavkať...
tak ako na to ?
Dá sa to vôbec nejako ?
Dík
m.
mclee
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lzap 21. 4. 2006 08:26

windows nejsou bohužel linux, nešpekuluj, přeinstaluj :-)
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod redguy 21. 4. 2006 08:32

Zalezi na tom, aku licenciu mate nainstalovanu teraz.
Cisto teoreticky ( a pri zhode okolnosti ) to ide.

Co potrebujete, je zmenit Product Key na Vas legalny, co je mozne cez WPA ( Windows Product Activation - aktivacny nastroj )

Neviem, aky crack mate, ale ak je to rezident, tak ho vypnite/zruste/odinstalujte. Ak sa nespusti WPA (t.j. aktivacia), pomocou nasledovneho postupu sa vyvola umelo:

1. Kliknite na tlačidlo Štart a potom kliknite na položku Spustiť.
2. Do poľa Otvoriť zadajte príkaz regedit a kliknite na tlačidlo OK.
3. Na ľavej table vyhľadajte a kliknite na nasledovný kľúč databázy Registry:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\WPAEvents
4. Na pravej table kliknite pravým tlačidlom myši na položku OOBETimer a potom kliknite na položku Zmeniť.
5. Zmenou aspoň jednej číslice tejto hodnoty deaktivujte systém Windows.
6. Kliknite na tlačidlo Štart a potom kliknite na položku Spustiť.
7. Do poľa Otvoriť zadajte nasledovný príkaz a potom kliknite na tlačidlo OK:
%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a
8. Kliknite na možnosť Áno, chcem aktivovať systém Windows cez telefón so zástupcom oddelenia služieb zákazníkom a potom kliknite na tlačidlo Ďalej.
9. Kliknite na položku Zmeniť kód Product Key.
10. Zadajte nový kód Product Key do polí Nový kód a potom kliknite na položku Aktualizovať.

Ak kluc zoberie, nasledne system aktivujte a ste za vodou. V opacnom pripade je ( aspon mne ) jediny znamy sposob nova instalacia.
redguy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cieluch 21. 4. 2006 09:00

Jenom bych chtěl poopravit příkaz ke ručnímu spuštění AKTIVACE. 7. Do poľa Otvoriť zadajte nasledovný príkaz a potom kliknite na tlačidlo OK:
oobe/msoobe /a
cieluch
Poslední varování

Odeslat příspěvekod danoxxl 21. 4. 2006 09:01

Skús použiť aj toto:
http://download.microsoft.com/download/ ... teTool.exe
Je to oficiálny nástroj od Microsoftu na zmenu kľúča - ale neskúšal som to.
danoxxl
Junior

Odeslat příspěvekod Luboš 21. 4. 2006 09:02

Len nová inštalácia, varianta hore nie je istá a vyskytujú sa problémy :)
Luboš
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cieluch 21. 4. 2006 09:23

Já bych se přiklonil také k tomu názoru, že je nejjednodužší a hlavně bezpečnější celý systém reinstalovat. Samozřejmá věc je zazálohovat vše co jde a hlavně co potřebuji a opravdu tam nainstalovat systém znovu
cieluch
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mclee 21. 4. 2006 09:55

hmmm asi kašlem na to....
Nalepku mám, origo CD tiež, a to že to nesedí s tým čo je v PC tak o tom ja neviem ja som z dediny, ja mam iba kluče od miešačky.
m.
mclee
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luboš 21. 4. 2006 13:08

mclee píše:hmmm asi kašlem na to....
Nalepku mám, origo CD tiež, a to že to nesedí s tým čo je v PC tak o tom ja neviem ja som z dediny, ja mam iba kluče od miešačky.
m.
Luboš
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulller 21. 4. 2006 13:19

Luboš";[quote="mclee píše:hmmm asi kašlem na to....
Nalepku mám, origo CD tiež, a to že to nesedí s tým čo je v PC tak o tom ja neviem ja som z dediny, ja mam iba kluče od miešačky.
m.
hulller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raziel 21. 4. 2006 13:48

[quote="Luboš]Tak to by som neriskoval. Pokiaľ chodíš na net...A žiadne záplaty nestiahneš, lebo WinUpdate ťa vyhodnotí ako nelegálny :roll:[/quote]

Ale stáhneš, je akorát potřeba mít nastavenou automatickou aktualizaci a kritické záplaty stahovat jdou. Akorát ti bude nedostupný třeba upgrade directX, Win Media Playeru apod. :wink:
C2D E6850, Asus Commando, 4x1GB RAM Kingston DDR2 800MHz CL4, Leadtek 8800GTX, Hitachi 320B SATAII a 250GB SATAII, SB X-Fi Extreme Music, CoolerMaster Stacker 832, Seasonic M12, LiteOn SHW-16H5S, NEC AD-7173S, LCD Samsung 205BW
Raziel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod $koba 21. 4. 2006 14:03

legál nebo ilegál.. to řešit nebudu,i když se to někomu nemusí líbit ... :!:
Při instalování aktualizací jsem si nestáhnul licenční ověřovací aktualizaci a jde vše v pohodě.Kritické aktualizace mne prozatím fungují a upgrade do budoucna?Myslím si,že na netu bude plno věcí na stáhnutí i nadále,a Microsoft upgrade .......
S pozdravem
AMD X2 3800+ Manchester,MB ASUS A8R-MVP Gb LAN Xpress 200 Crossfire,Firewire.RAM 2Gb PC400 CL2 Kingtom(4x512 dDual),ATI Saphire Radeon X1600XT 256MB,...... 26" LCD Samsung
$koba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 21. 4. 2006 14:26

mclee píše:hmmm asi kašlem na to....
Nalepku mám, origo CD tiež, a to že to nesedí s tým čo je v PC tak o tom ja neviem ja som z dediny, ja mam iba kluče od miešačky.
m.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mclee 21. 4. 2006 14:37

nesťahujem aktualizácie...
takže by to malo byť OK
mclee
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nupix 21. 4. 2006 14:46

Řešením by mohl být program RockXP kterým lze měnit licenční klíč i na už nainstalovaném systému.
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz ve výslužbě
nupix
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků