Zálohování NTFS

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod epidem 28. 4. 2006 10:59

Hledám nějaký nástroj, pomocí kterého bych mohl odzálohovat po síti celý NTFS-oddíl s Windows (XP SP2), tak aby v případě, že se ve windows něco pokazí (uživatele něco zkoní, napadení virem atp.), mohl jednoduše oddíl obnovit a vyhnout se reinstalaci Windows.

(nechci radu typu nabootuj z livecd linuxu a použij dd, hledám nástroj, který skutečně "rozumí" NTFS, použití livecd s linuxem se jinak samozřejmě nebráním)

Zajímají mne free i nonfree nástroje. A samozřejmě vaše zkušenosti s nimi.
epidem
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 28. 4. 2006 11:16

Ghost2003 si sqěle rozumí s NTFS. Nevím ale, jak po síti...
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dzon 28. 4. 2006 11:24

kdyz chces zazalohovat cely oddil, proc se branis dd...?
Dzon
Junior

Odeslat příspěvekod epidem 28. 4. 2006 11:33

Dzon : protože kdybych takhle chtěl zálohovat 250 GB disk, tak budu mít 250 GB obraz bez ohledu na to, kolik dat opravdu obsahuje

Pytlík : U toho Ghosta je mi hlavně podezřelé, že tu zálohu dělá za běhu Windows. To se mi zdá divné...
epidem
Junior

Odeslat příspěvekod a02 28. 4. 2006 11:39

acronis truimage funguje stejne a vytvoreni image za behu funguje
a02
Junior

Odeslat příspěvekod náčelník 28. 4. 2006 11:49

doporučuji acronis trueimage - pro tyhle případy má výbornou vymoženost (i když to možná má i konkurence, nevím) zvanou acronis secure zone což je vyčleněná oblast na disku kam se uloží image tudíž ho ani sebezvídavější uživatel nesmaže jako soubor a pořád je fyzicky umístěn na konkrétním počítači takže odpadá tahání image po síti či přenosných discích atp.
jinak acronis trueimage server edition má možnost i vzdáleně zálohovat/obnovovat workstejšny nicméně nemám osobní zkušenosti
náčelník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod epidem 28. 4. 2006 12:02

A nevíte jestli to (acronis/ghost) umí zálohovat taky bez běhu windows? A umí to vůbec OBNOVOVAT BEZ běhu windows? To je pro mě stěžejní vlastnost.

Zálohování po síti je pro mě taky důležité. Když odejde harddisk, tak je mi záloha na tom samém disku k ničemu. Zálohovat bych chtěl na linuxový server s dvěma disky zapojenými do RAID 1.
epidem
Junior

Odeslat příspěvekod mkmt 28. 4. 2006 12:10

epidem píše:A nevíte jestli to (acronis/ghost) umí zálohovat taky bez běhu windows? A umí to vůbec OBNOVOVAT BEZ běhu windows?i/quote]

ano, Acronis dokaze zalohovat aj bez behu win
mkmt
Junior

Odeslat příspěvekod epidem 28. 4. 2006 12:16

tak asi koupím ten acronis, jen mě štve, že download verze stojí stejně jako krabicová
epidem
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 28. 4. 2006 12:46

Ghost umi vygenerovat disketu s TCPIP - alespon co jsem to kdysi zkousel. Jinak neni problem ten odraz pomoci DD pak oznacit jako COMPRESS na NTFS svazku (a hned je malilinkaty).
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod epidem 28. 4. 2006 15:20

Abox píše:Jinak neni problem ten odraz pomoci DD pak oznacit jako COMPRESS na NTFS svazku (a hned je malilinkaty).

Nechápu. Můžeš to nějak rozvést nebo dát nějaký odkaz?
epidem
Junior

Odeslat příspěvekod palics 21. 5. 2006 20:49

Acronis mi pri zaloze haze tuhle chybu
Obrázek
Cim to muze byt? a jak to pripadne vyresit aby mi to slo?
palics
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 22. 5. 2006 00:52

Je jedno co je tam za sys, hlavne, aby jste mel onu linuxovou partismu (ext3, raiserFS, JFS...) pripojenou. Syswokrs zalohuji i sitove.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Kyong 23. 5. 2006 15:12

Norton Ghost umí zálohovat i přes síť a verze 2003 zálohovala bez běhu windows. Nové veze teď nevím, jestli umí i bez běhu, ale myslím, že jo. Rozhodně jde jenom z nabootování toho CD obnovit z jiného HDD nebo přes síť.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.
Kyong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod x22 23. 5. 2006 15:32

Abox píše:Jinak neni problem ten odraz pomoci DD pak oznacit jako COMPRESS na NTFS svazku (a hned je malilinkaty).

Programy, ktore rozumeju filesystemu mozu okrem kompresie totalne vynechat nepouzite bloky, pomocou dd s kompresiou sa tieto bloky akurat skomprimuju a ked na nich su data (napr. po vymazanych suboroch), tak to bude daleko od efektivnosti programov na image NTFS (keby tam boli same nuly, tak sa tou kompresiou poriadne zmensia, takze je to skoro rovnako male).

Komrimovat vystup z dd sa da aj lepsie, napr.

dd | gzip

Vhoda je, ze netreba docasne skladovat cely nekomprimovany subor a image nemusi byt na NTFS.
x22
Junior

Další stránka