Nastala výjimka neznámá...

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oldbrowser 5. 5. 2006 22:56

V poslední době se mi při zavírání některých aplikací začala objevovat chybová hlášení. V prvním okně s názvem "Chyba aplikace" je vždy stejný text:
"Nastala výjimka neznámá softwarová výjimka (0x0eedfade) v aplikaci na místě 0x7c81eb33".
Po zavření tohoto okna tlačítkem OK nebo X se objeví malé okénko s názvem "Error" a textem:
"Runtime error 217 at 03ADF452" (nebo 04EEF452 nebo 0510F452 a další).
Stává se mi to u ACDSee 7.0, ACD Photo Editor 3.1, mp3Trim 1.90 a některých dalších. Jednou i u IE 6. Pokud ale program, který jsem zavíral a hlásil chybu, znovu spustím a nedělám v něm nic a hned ho zavřu, tak je vše v pořádku.
Poraďte, prosím, kde je chyba.
Počítač má zkontrolovaný AVG 7.1, SpySweeperem, Lavasoft Ad-Awarem SE 1.06 Professional, SpyBotem S&D 1.4 a a-sguaredem 1.6.5. Dále používám firewall Kerio.
Operační systém Windows XP Home Edition se SP2 a všemi záplatami.
Předem děkuji.
oldbrowser
Junior

Odeslat příspěvekod oldbrowser 10. 6. 2006 13:31

Ještě bych doplnil:
Chybová hláška se objevuje absolutně nepravidelně. Zajímavé je, že vyskakuje i při zavírání programů, které nejsou nainstalované.
V období od původního dotazu jsem přeinstaloval Windows, ale nepomohlo to.
Kde hledat? Paměť?
oldbrowser
Junior

Odeslat příspěvekod oldbrowser 11. 6. 2006 08:39

Paměť jsem zkontroloval MemTestem (cca 9 hodin testování). Nenašel žádnou chybu.
oldbrowser
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 11. 6. 2006 09:24

Google najde asi 1000 výskytů této chyby, ale zběžný pohled neukazuje žádnou jasnou příčinu ani řešení. Co se zá být jasné:
- souvisí to s nějakým programem napsaným v Delphi
- často je to programátorská chyba
- může to být způsobeno tím, že není nastavena výchozí tiskárna

Říká Vám to něco?

Nemáte třeba nainstalovaný nějaký program, které instaluje nějaký "shell extension", tedy přídavné položky v místní nabídce (pravé tlačítko myši)?

Máte možnost znovu reinstalovat a testnout, po instalaci jakého programu se ta chyba začne objevovat? Nebo se objeví i na úplně čistém systému? To by bylo divné, protože tam žádný program napsaný v Delpi není.

Pokud by to mělo mít něco společného s hardware, nemáte přetaktovaný procesor? Větráčky se točí?

Co nějaký spyware?

To je asi tak vše, co mě napadá.

Petr
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oldbrowser 11. 6. 2006 22:08

Pro Petr_S:
Díky moc za pomoc a "nakopnutí" správným směrem. Když jsem zapátral, tak jsem zjistil, že zhruba v době, kdy se hlášky začaly objevovat, jsem nainstaloval jinak velmi dobrý AudioShell 1.2. Ten přidává do kontext. nabídky editor tagů. Odinstaloval jsem jej a zatimní zkoušky dopadly dobře. Nerad bych to ale zakřikl.
Obrázek
oldbrowser
Junior