OEM a Produkt key

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hulec 1. 6. 2006 22:28

Mám PC na ktorom som mal po kúpe nainštalovaný Win XP prof SP1 OEM. PC má už asi 3 roky. Win je originál, ale originál CD sa mi niekde stratilo. Mám len nálepku pravosti na skrini. Teraz som chcel preinštalovať WIN ( z požičaného CD ), ale pri inštalácii po zadaní Produkt key z mojej nálepky mi to vypísalo že to nie je správny key. Požičané CD je s SP2. Skúšal so OEM CD od notebooku DELL s SP1 ale angl. a ten môj Produkt key zobral. Môže byť produkt key viazaný aj na SP ? V čom môže byť problém ? Alebo mám nainštalovať Win najskôr s SP1 a potom tam dať SP2 ?
hulec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod horacius 1. 6. 2006 22:42

Product key neni vazan na SP, ale na verzi. Tedy pokud mas Product key k OEM verzi plati ti jenom na OEM verzi, nikoliv na klasickou krabicovou verzi. No ale pokud mas od tech XP doklad o koupi, tak muzes zkusit kontaktovat primo Microsoft.
horacius
Junior

Odeslat příspěvekod cieluch 2. 6. 2006 08:17

V tvém případě bude nejlepší řešení kontaktovat firmu SoftMail, kde ti za mírnou úplatu cca 300-400 Kč vyrobí novou kopii.Musíš ale najít doklad o zakoupení Windows, který samozřejmě pošleš spolu se žádostí. Ale nejsem si teď 100% jistý, zda-li tato firma nebude požadovat doklad o zakoupení Krabicové verze os. Zde je kontakt: Roztylské náměstí 35, 141 00 Praha 4
tel: +420 272 764 575
+420 272 770 207
+420 272 770 206

fax: +420 272 760 339
e-mail: info@softmail.cz

Mě se jednou instalační CD Windows XP Professional SP1 normálně a nevysvětlitelně rozletělo na kousky přímo v mechanice. Kontaktoval jsem e-mailem firmu SoftMail, kde požadovali zaslání kopie dokladu o nabití software, do 14 dní mi přišlo nové CD!!
Notebook UMAX ActionBook 57T,Celeron 2,00GHz,1x 256MB RAM,1x512MB RAM,MS Windows XP Professional SP2,ADSL-Internet Expres
cieluch
Poslední varování

Odeslat příspěvekod cieluch 2. 6. 2006 08:19

hulec píše:Mám PC na ktorom som mal po kúpe nainštalovaný Win XP prof SP1 OEM. PC má už asi 3 roky. Win je originál, ale originál CD sa mi niekde stratilo. Mám len nálepku pravosti na skrini. Teraz som chcel preinštalovať WIN ( z požičaného CD ), ale pri inštalácii po zadaní Produkt key z mojej nálepky mi to vypísalo že to nie je správny key. Požičané CD je s SP2. Skúšal so OEM CD od notebooku DELL s SP1 ale angl. a ten môj Produkt key zobral. Môže byť produkt key viazaný aj na SP ? V čom môže byť problém ? Alebo mám nainštalovať Win najskôr s SP1 a potom tam dať SP2 ? /quote]

Nebo máš také možnost kontaktovat prodejce, od kterého pochází tvé PC, snad ti to pomůže.
Notebook UMAX ActionBook 57T,Celeron 2,00GHz,1x 256MB RAM,1x512MB RAM,MS Windows XP Professional SP2,ADSL-Internet Expres
cieluch
Poslední varování

Odeslat příspěvekod NiceOne 2. 6. 2006 08:32

cieluch píše:Mě se jednou instalační CD Windows XP Professional SP1 normálně a nevysvětlitelně rozletělo na kousky přímo v mechanice /quote]

Nova ochrana proti kopirovani :)
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 2. 6. 2006 09:47

To je novinka: ochrana proti čtení.
Tonda-B
Mírně pokročilý