zamrzání počítače

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod maciha 4. 6. 2006 17:29

ahoj, po změně poskytovatele internetu - z AR- system na Karneval mi začal zamrzat počítač. Normálně naskočí, ale po nějaké chvíli při spuštění kteréhokoliv programu zamrzne klávesnice a myš a musím pc zavřít jen vytažením ze zásuvky. Může mi někdo prozradit co s tím? díky :(
maciha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukesx 5. 6. 2006 12:47

skusil si odpojit od siete a preskenovat antivirom? Nic?
Nezabudnite, že žiadny dobrý skutok nezostane nepotrestaný!
lukesx
Junior

Odeslat příspěvekod maciha 5. 6. 2006 13:24

pc je čisté, projela jsem to hloubkovou analyzou Noda a bylo to OK.
maciha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andreas 5. 6. 2006 13:39

kdyz se odpojis od netu, nebo odpojis modem od karnevalu od PC, nebo zakazes sitovku.... dela to pak taky?
Andreas
Junior

Odeslat příspěvekod maciha 5. 6. 2006 13:48

no právě že nemusím být vůbec připojená na net - spustím si psaní na stroji, nebo icq a pc zamrzne. před novým připojením se mi to nestalo ani jednou.
maciha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MITA 5. 6. 2006 15:01

To může odcházet nějakej hardware.Deska,ramka,zdroj.Je tam spousta možností.Mě se začal sekat komp před nějakou dobou a bylo to čím dál častěji až jsem PC nepustil vůbec.Testoval jsem co se dalo a nakonec byla špatná základní deska.
MITA
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 5. 6. 2006 15:15

Dost pochybuji, že by to mohlo být novým připojením, neboť se neinstaloval žádný nový software, alespoň ne takový, který by souvisel s připojením na Karneval (pokud nejsi ovšem takový kaskadér a nepřipojuješ se k modemu přes USB - s tímhle jsou údajně nějaké potíže).
Podívej se na svoji základní desku, jestli nějaké elektrolytické kondenzátory nemají poněkud (malounko) vyboulený vršek. To by potom bylo v nich a je to poslední dobou dost častá závada. Jinak z hardwarových příčin, jak psal kolega MITA, toho může být mnoho a ohledně software: Ad-Aware, či podobný antispyware jsi zkoušela? (na spyware totiž antiviry nazabírají a přitom to umí setsakramentsky pozlobit).
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Geeker 5. 6. 2006 15:27

[quote="Pytlík";Dost pochybuji, že by to mohlo být novým připojením, neboť se neinstaloval žádný nový software, alespoň ne takový, který by souvisel s připojením na Karneval (pokud nejsi ovšem takový kaskadér a nepřipojuješ se k modemu přes USB - s tímhle jsou údajně nějaké potíže).
Podívej se na svoji základní desku, jestli nějaké elektrolytické kondenzátory nemají poněkud (malounko) vyboulený vršek. To by potom bylo v nich a je to poslední dobou dost častá závada. Jinak z hardwarových příčin, jak psal kolega MITA, toho může být mnoho a ohledně software: Ad-Aware, či podobný antispyware jsi zkoušela? (na spyware totiž antiviry nazabírají a přitom to umí setsakramentsky pozlobit).y/quote]

jak rika pytlik. Jak si ke karnevalu pripojeny? je mozne ze si nerozumi tvoje sitovka s Modemem. Spis bych to videl na zazrane nastaveni site ktere se neprenastavilo nekde v systemu. Pokud to pujde zkus reinstall XP
Geeker
Junior

Odeslat příspěvekod maciha 5. 6. 2006 16:27

jo, tak základní desku mi měnili před půl rokem ,kromě noda mám i ad- aware a spybot a navíc ještě kerio. Přesto denně nachytám min. 3 viry. Nedávno jsem měla vir Win 32 ale to se opravilo díky http://www.viry. karneval mi připojoval odborník od nich, ale mám velmi silné podezření, že právě v připojení ta chyba bude. Asi bude nejrozumnější si ho zavolat znovu. Moc děkuji za snahu mi pomoci!!!!!!!!!!!!!
maciha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Geeker 5. 6. 2006 16:32

No tak jestli mas v PC viry tak to se nemame o cem bavit. Pokud jsi nereinstaloval win. TO je skoro 100% ze to bude tim. Sezen si poradny antivir NOD32 nebo Kaspersky. A hotovo. Reinstaluj system. A na net nechod driv nez je budes mit nainstalovane
Geeker
Junior

Odeslat příspěvekod -Sam- 5. 6. 2006 17:11

Můžeš se zkusit pomocí Obnovení systému (Start->Všechny programy->Příslušenství->Systémové nástroje->Obnovení systému) vrátit do doby, kdy to ještě bylo bez problémů.
-Sam-
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 5. 6. 2006 18:12

PC takeobcas tuhne, kdyz se prehriva. Vetsinou se restartuje, ale uz jsem na vlastni kuzi zazil, ze mi "drel" vetracek na graficke karte a OS proste vythnul, pomohl jen tvrdy reset.

Sice to bylo s PIII 800 a nVidia GeForce 2 MX 400 s Windows NT 4.0, ale nelze vyloucit nic.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert