Problem s windowsama - BSOD pri zatezi.

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod icemarek 28. 7. 2006 14:45

Mam hooodne velkej problem s Windowsama a porad nevim co s tim. Kdyz delam nejakou narocnou praci, tak mi najednou zmodra obrazovka neco se tam napise a rychle se to samo restartuje. Vsechno jsem zkontroloval, teplotu, Ram, vsechno nevim co s tim... tady je obrazek monitoru tesne pred restartem, prosim nekdo pomozte (mam Windows XP, SP2)

http://problemy.wz.cz/index.htm

// decried - upraveny nazov threadu.
AMD Athlon 3000+ ATI Radeon Sapphire 9550 (128Mb) 1024 MB-RAM 280 Gb HDD MSI K7N2 Delta Motherboard
icemarek
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 28. 7. 2006 14:56

Pokud se to nedeje pri pristupu na specificky HW muze to byt skoro cokoliv. Nejspis tedy MB nebo nedostacujici zdroj.

- pamet jste testoval cim (memtest, ms memory test...)
- disk je OK (chkdsk)? zkuste promazat pagefile
- MB vypada zdrave (nafoukle kundenzatory)?
- eventlog?

pak bych odpojil veskery "zbytny" HW (CD, zvukovkum, sitovku) a testoval zatizeni. Jednak snizite odber (moznost pretizeneho zdroje), jednak "rozdel a panuj"
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 7. 2006 17:31

Tuto chybu typicky způsobuje vadný ovladač, či jejich konflikt, popř. chyba paměti RAM.

Chtělo by to více údajů. Neobjevuje se občas na modré obrazovce i jméno chybujícího modulu?

Pro začátek doporučuji otestovat paměť (memtest, goldmemory). Bylo by dobré také zjistit nějakou závislost mezi pády a právě prováděnou činností.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icemarek 30. 7. 2006 20:17

No vic informaci, nemam, stale skace jedna a ta sama obrazovka... ale byl jsem nedavno u kamarada s Hard Diskem protoze si obcas vymenujem data, a najednou se mu to zacalo dit taky... ze by Hard Disk??? Fakt nevim, kdyby nekdo na neco prisel please napiste.
AMD Athlon 3000+ ATI Radeon Sapphire 9550 (128Mb) 1024 MB-RAM 280 Gb HDD MSI K7N2 Delta Motherboard
icemarek
Junior

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 30. 7. 2006 20:27

To neni bug, to je feature :D
(To neni chyba, to je vlastnost)

Jestli to je problem se softwarem nebo s hardwarem zjistis snadno, nabootuj jiny operacni system a vyzkousej jestli to pada taky. Takze nabootuj nejaky live cd linuxu, treba Ubuntu, dej mu poradne pokourit, a poznas...
Chtěl bych poděkovat firmě Microsoft, která mi úrovní svých produktů umožnila seznámení s krásou Linuxu.
OS nemá být pro peníze, ale pro lidi...
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod DarkMan_X 31. 7. 2006 15:48

Mam podobnej problem,akorat ze o dost vetsi!!
Pri startu PC mi nenabehne Win XP Home Sp2,ale naskoci mi tabulka s vyberem - spustit v nouz. rezimu,v MS-Dos,posledni funkcni konfigurace,a spustit system windows...
Jenze cokoliv dam,objevi se obrazovka nacitani Windows a PC se hned restartuje. Zkusil jsem tedy F8 pri startu a zvolil jsem - nerestartovat pri selhani win. Objevi se presne ta modra obrazovka...
Co s tim? Do hardwaru jsem nezasahoval...
Civic V-TEC =)
DarkMan_X
Junior

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 1. 8. 2006 00:27

DarkMan_X píše:...
Co s tim?

To to mam opsat znovu?
Test hw, test jineho os, preinstalace os. tri moznosti, je na tobe, co a v jakym poradi si vyberes.
Chtěl bych poděkovat firmě Microsoft, která mi úrovní svých produktů umožnila seznámení s krásou Linuxu.
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod DarkMan_X 1. 8. 2006 09:27

heh,test HW-nemam jak ho zkontrolovat,pocitac nemuzu otevrit,ztratil by zaruku,nejedna se totiz o muj PC ale o PC kamose. Preinstalace OS taky nefunguje,obsah se spousti z Cd a PC se restartuje...
Test jineho OS jsem nezkousel!
Civic V-TEC =)
DarkMan_X
Junior

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 1. 8. 2006 09:58

test hw neznamena ze vytahnes streva a budes hledat priskvareny brouky :D
test hw: pamet - memtest, cpu - prime95, hdd - utilita od vyrobce.
prime95 teda nepustis pokud vubec nepustis OS. ale treba ten memtest najdes primo na cd ubuntu linuxu, takze muzes zabit 2 veci jednou ranou, pustis cd, otestujes pamet, a pokud to bude ok, tak zkusis pustit ubuntu a pripadne pustit nakej cpu test(prime tam jede, ale nema graficky rozhrani).
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod DarkMan_X 1. 8. 2006 10:01

jasne, ja zapomel ze jde memtest pustit i bez OS :-)
Civic V-TEC =)
DarkMan_X
Junior

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 1. 8. 2006 17:39

naopak, nejde spustit s OS
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod LubosD 1. 8. 2006 18:16

Ripper-CZ píše:naopak, nejde spustit s OS

Všechno alespoň nějak jde :wink:
Kód: Vybrat vše
* sys-apps/memtester
     Available versions:  2.93.1 4.0.3 4.0.5
     Installed:           none
     Homepage:            http://pyropus.ca/software/memtester/
     Description:         userspace utility for testing the memory subsystem for faults
Luboš Doležel, AbcLinuxu.cz
LubosD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 2. 8. 2006 10:39

na co ti to je userspace, kdyz nedokaze otestovat celou pamet? pamet se zasadne testuje z bootovaciho cd, jinak to vubec nema efekt...
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod Matiasf 2. 8. 2006 11:57

stiahni,napal,nabootuj cd winternals erd commander a skus dat system restore od nejakeho najblyzsieho restore pointu..
Matiasf
Junior

Odeslat příspěvekod icemarek 2. 8. 2006 17:42

No, jeste jsem to nezkousel, ale u toho meho problemu si myslim ze to bude hard diskem. Protoze proc by se to jinak delo i u kamose kdyz nez jsem mu tam skopcil (asi moje nakazeny data), tak byl jeho PC v pohode... :mrgreen:
icemarek
Junior

Další stránka