Co obnáší instalace XP na SATA disk?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mathey 31. 7. 2006 09:35

Hodlám si pořídit sata disk a přeinstalovat win XP na něj.
Prý tam jsou problémy s ovladači, co mám udělat předem, a jakéé komplikace můžu očekávat?
Naposledy upravil Mathey dne 31. 7. 2006 09:43, celkově upraveno 1
Mathey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matiasf 31. 7. 2006 09:37

ziadne...
Matiasf
Junior

Odeslat příspěvekod cuk 31. 7. 2006 09:37

Pri instalaci musis nainstalovat ovladace disku z diskety... Jinak me zadny problem nenapada...
Kolik programátorů Microsoftu je potřeba k zašroubování jedné žárovky??? - Žádný; Prohlásí tmu za standard.
cuk
Junior

Odeslat příspěvekod Matiasf 31. 7. 2006 09:38

pokial mas schopnu dosku a instalaciu urobis nanovo nebude problem v nicom, pokial by si urobyl klon sucastneho na sata tiez by to nemusel byt problem. jediny problem moze byt v biose, ak sa vyskytne tak flash
___
..alebo ze ten disk vyraba matrafatrasonic (alebo nieco obdobne na co ovladace ma iba jeden clovek na zemi)...

//Mývalice: Příště použij tlačítko Obrázek
Matiasf
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 31. 7. 2006 09:48

Instaloval jsem WinXP Pro SP2 už na několika různých strojích s SATA diskem a nikdy jsem nezaznamenal žádné problémy ani jsem nemusel dávat při instalaci ovladač ...
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod Matiasf 31. 7. 2006 11:34

ja tak isto a to instalujem dennodenne pc - robim na servise
ps: ovladace si pyta pri raid co ty asi nemas...
Matiasf
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 31. 7. 2006 11:39

Predem - pripravit disketu a stisknout F6 :)
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Tifosi 31. 7. 2006 12:06

Kroxigor píše:Instaloval jsem WinXP Pro SP2 už na několika různých strojích s SATA diskem a nikdy jsem nezaznamenal žádné problémy ani jsem nemusel dávat při instalaci ovladač ...o/quote]

jj přesně tak... taky jsem už instaloval několik WinXP H SP2 na SATA disky a všechno proběhlo naprosto v pohodě...
Tifosi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod podlesh 31. 7. 2006 12:25

Nemusí to vůbec jít. Já jsem koupil desku s nForce3 chipsetem a musel jsem tam dát PATA disk, protože na SATA to vůbec nainstalovat nešlo. Zřejmě ty ovladače (ať už originál přibalené nebo stažené) nestojí za nic.

Šance je poměrně malá, záleží jaké má kdo štěstí.
podlesh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snoopy 31. 7. 2006 12:29

Pokud to bude jen trochu mozne, tak doporucuji naklonovat soucasny disk na novy a pak je jen vymenit. Je to minimum prace a mel by to zvladnout Acronis TrueImage i ve zkusebni verzi.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod BHawk 31. 7. 2006 12:41

Ovládače si nakopíruješ na disketu z cd pre maťičnú dosku a na začiatku inštalácie stlačíš F6 keď ťa pri inicializácií ovládačov vyzve. Zatial som s tým nemal veľké problémy až na jednu dosku P5LD2 Deluxe keď som nevedel či mám použiť intel, alebo silicon diver. Vyriešil som to štýlom pokus omyl.
ASUS M4A87TD/USB3, AMD Phenom II X6 1055T + AC Freezer 7 PRO r2, 4x 2GB Kingstone DDR3-1333 CL9, ATI Sapphire HD 4830, SSD 128GB Kingstone V+ series + Samsung F1750GB + Samsung F1 1TB, Seasonic S12 430W
BHawk
Junior

Odeslat příspěvekod titus 3. 8. 2006 04:05

jj taky sem instaloval ten ovladac z diskety a nebo taky de si ho integrovat primo do Windows pomoci programu nLite a rovnou si windows upravis podle potreby :wink:
Toshiba Qosmio G-20:Pentium M 2,2 MHz-GeForce go 6600-2 MB RAM-2*100 GB HDD
titus
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 3. 8. 2006 05:27

teda já jsem asi z jiné planety v životě jsem F6 nepotřeboval a to instaluju Win poměrně často na různých strojích s SATA diskama ...
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod Geeker 3. 8. 2006 08:02

Kroxigor píše:Instaloval jsem WinXP Pro SP2 už na několika různých strojích s SATA diskem a nikdy jsem nezaznamenal žádné problémy ani jsem nemusel dávat při instalaci ovladač ...o/quote]

tak to ti doporucuji ASUS P5LD2. bezva deska http://www.czechcomputer.cz/product_doc ... DBABA.html
Geeker
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 3. 8. 2006 08:02

Kroxigor: samozrejme ak mas instalacku s SP2
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Další stránka