XP alevo Vista

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod welfare 26. 8. 2006 17:49

Chcel by som Vas poziadat o radu. Na Vianoce chcem kupit novy PC a neviem aky operacny system zvolit. K dispozicii bude asi len XP, neviem kedy ma byt Vista konecne na trhu. Som domaci uzivatel, ktory dost casto pouziva Internet, takze chcem legalny system za dobru cenu s vyhliadkami aj do buducnosti. Neviete kedy ma byt Vista oficialne na trhu? Myslite si ze XP bude stacit aj do buducnosti? Mam radsej este pockat s kupou noveho PC, alebo ho zobrat uz na Vianoce s XP?Neviete kolko stoji licenica na XP?Oplati sa verzia Profesional alebo staci Home edition? Neviete ako bude nakastovana Vista a v akych dimenziach sa budu pohybovat ceny? Dakujem velmi pekne.
welfare
Junior

Odeslat příspěvekod infmtk 26. 8. 2006 17:53

Jestli to chces kupovat na Vanoce, tak si myslim ze to resis zbytecne brzo :D
Kdy bude Vista oficialne na trhu nejspis jeste nevi ani v Microsoftu.
Co se tyka volby XP Home/Professional tak na domaci pouziti ti bude stacit Home (rozdily najdes ve FAQ tady na foru).
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek.
infmtk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 26. 8. 2006 17:57

Ak chces kupit navianoce, tak neries a ber XP.
Ak si len domaci bezny uzivatel (ziadne specialitky, ziadne masivne tahanie veci cez p2p, nepotrebujes vzdialeny pristup atd), tak ber home.
Dalej si nenapisal aky comp beries, ak len nejaky z dolnej casti rebricka (celeron/sempron) a pomenej ram (proste taky slabsi pc prevazne na browsenie) tak by ti ta vista aj tak nejako extra nestihala.. :)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod WarCZ 26. 8. 2006 18:01

infmtk píše:(rozdily najdes ve FAQ tady na foru).

mužu se poptat kde ? nemužu to najit :o(
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 0mira 26. 8. 2006 18:08

0mira
Junior

Odeslat příspěvekod jwj 26. 8. 2006 18:22

A ještě je tu možnost koupit Windows XP MCE2005, což jsou XP Professional + volitelná grafická nástavba Media Center, ovšem za nižší cenu, než verze Professional. Tuhle politiku MS jsem nepochopil, ale je to tak. Mám MCE doma a max. sppokojenost.
jwj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod welfare 26. 8. 2006 18:50

mal by to byt Athlon 64 bit X2, 2GB Ram, LCD 19, 2x 160GB H.D.D SATA-II, ASUS Nforce 4, Ati Radeon Asus Eax1300Pro Silent256ram,genius reproduktory v dreve, haupage televizna karta tak do 50000Sk
welfare
Junior

Odeslat příspěvekod cache 26. 8. 2006 19:21

Heh, to je fakt comp na browsenie :lol:
Pojdu ti na tom urcite aj visty, aj XP, aj XP64, ale predava sa momentalne len XP.
Mozno by som na tvojom mieste kupil comp a dal tam "kamosove" XP a neskor dokupil vlastne Visty alebo XP64..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mira 26. 8. 2006 19:32

Já bych se do Visty moc nehrnul, protože první verze budou stejně díravé a ještě nedotažené a Microsoft bude rychle dělat záplaty. Hackeři si na tomto smlsnou.
Do vánoc určitě u nás nebude, tomu nevěřím, možná v USA.
A stejně bude drahý jak prase a s některými hrami určitě nekompatibilní, takže bych rozhodně nečekal a koupil bych XP.
A pokud chceš kupovat PC, tak si pospěš, protože od října se začnou jako minulý rok zdvihat ceny nahoru jak prase a před vánocemi to bude nejdražší (moje osobní zkušenost). Nejlevněji většinou bývá přes prázdniny. :wink:
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chupacabras 26. 8. 2006 19:33

Minimálne rok by som ešte Vistu neriešil...
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neradil 26. 8. 2006 19:35

Také bych to tak podobně udělal. Nainstaloval bych tam nějakou distribuci linuxu, na net apod. to stačí, je zdarma a legální a až budou někdy Visty, tak bych podle ceny a jaký budou se rozhod je buď koupit, nebo XP Home nebo MCE.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod chemistry 26. 8. 2006 19:44

kamo trocha mimo temy ale dobre mienená rada . na vianoce kceš čosik kupovať?, fšetko bude drahe jak hovado, ludia vtedy blbnú, počkaj mesiac po vianociach uvídiš tie zmeny v cenách
chemistry between us
chemistry
Junior

Odeslat příspěvekod H4RV 26. 8. 2006 22:13

nj, chemistry ma svaty recht:) jinak souhlasi s tim, ze u ms sami zatim asi nevedi kdy vydaji Vistu, ale hlavne je mi to uplne jedno, protoze ja jsem spokojeny s Win XP SP2 Profi maximalne a zadna Vista na mem pc nebude...ac by HW stihal v pohode,myslim ze minimalne jeste rok az dva po uvedeni bude Vista jen pro male fakany, co budou machrovat s tim jak to maj krasny graficky...a hlavne to bude krok z5. Pro me zcela nezajimavy system.
H4RV
Junior

Odeslat příspěvekod Calhoun 26. 8. 2006 22:50

Kup XP. S terminem Visty to vypada vselijak a s vydanim Visty urcite XP nepujdou do hrobu (alespon nejaky cas urcite ne). Navic XP jsou odzkousene zatimco pokud se bude MS drzet svych tradic tak je mozne ze Vista bude opravdu zajimavy OS az po vydani SP1 :) .
Calhoun
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miki24 27. 8. 2006 06:44

taky si myslim ze je to brzo chce to pockat az jak to dopadne treba win Vista nebudou tak psatny zatim mi to pripada nic moc,ale radeji pockej ono tam ma byt hodne novinek
„Nejhorší je srážka s blbcem…“
miki24
Junior

Další stránka