Oplati sa System Restore?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Killian 29. 8. 2006 14:48

Oplati sa nechat zapnute System Restore? Este som to nikdy nevyuzil a ak by bol nahodou naozaj nejaky problem, pomoze to? Zerie mi to 7GB z HDD (12%, notebook), zda sa mi to dost vela... A ked nastavim na menej, bude to stale ucinne? Alebo to proste vypnem a bude pokoj?
HP NX6125
Killian
Junior

Odeslat příspěvekod jirkapx 29. 8. 2006 14:52

Podle meho nazoru to je k nicemu. Kamos to jednou pouzil a "obnovilo" mu to i stary dokumenty (coz v jeho pripade znamenalo, ze mu to prepsalo aktualni verzi diplomky starou verzi => musel kus napsat znovu). Tak od te doby se toho spis desim, mam to vypnuty a nedoporucuju to nikomu pouzivat.
jirkapx
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 29. 8. 2006 14:53

Pokud jsi zkuseny uzivatel, neinstalujes neustale nove verze ovladacu ani SW balastu a zalohujes si data klidne vypni.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod sCrew 29. 8. 2006 14:57

v zivote jsem system restore nepouzil a ted uz ho hned po instalaci vypinam, zbytecne to zere misto na disku...
Quis Custodiet Ipsos Custodes? | Cogito ergo sum
sCrew
Junior

Odeslat příspěvekod Killian 29. 8. 2006 14:58

Dik za nazory, tiez som sa priklanal k nazoru, ze je lepsie ak to vypnem.
HP NX6125
Killian
Junior

Odeslat příspěvekod infmtk 29. 8. 2006 14:59

Taky system restore nepouzivam. Pokud to ale chces nechat zapnute, tak nastav max velikost treba jen na 1GB.
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek.
infmtk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 29. 8. 2006 15:42

Osobně si myslím, že vypnutí System restore není dobrý nápad, jelikož v určitých případech se může hodit (nefunkční záplata, ovladač, chybný upgrade, pád systému, apod.) Pokud se ti zdá, že zabírá příliš místa na disku, tak ho omez, ale nějak rozumně :wink:
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod X__ 29. 8. 2006 15:55

Pokuď se použije ihned po nějakém problému, třeba po instalaci záplaty, problémového prográmku ... tak je docela fajn, už jsem tuto funkci několikrát s úspěchem použil.
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod mylan4 29. 8. 2006 16:19

Podľa mňa je to užitočná vec - už niekoľkokrát ma to uchránilo od preinštalovania windows. Raz som napr. nainštaloval program, ktorý mi zničil jeden DLL súbor, dal som obnoviť systém a všetko fungovalo. Čo sa týka dokumentov - tie zostávajú zachované, obnovia sa len všetky nastavenia (aj plocha a ponuka štart).

K tej diplomovke spomínanej vyššie: akosi sa mi to nezdá - mne to dokumenty neprepísalo, podľa mňa sa to mohlo stať len v prípade, že si dotyčný uložil diplomovku na plochu - na to však plocha neslúži. :mrgreen:
mylan4
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 29. 8. 2006 17:13

pre mna nepodstatna vec, vypinam..
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sislik 29. 8. 2006 17:26

leta uz to mam vypnuty, nemam tolik mista na disku, abych s nim mohl plejtvat :)
Sislik
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mývalice 29. 8. 2006 23:40

Patřím k menšině - taky mi obnova párkrát pomohla vyřešit problém. O žádná data jsem nepřišla.

Tak mě napadá, že by možná stálo zato:
1. Povypínat obnovu na všech discích, kromě C.
2. Na céčku mít jen soubory, u kterých mi je fuk, když o ně přijdu.

... pak už se ani trošínku nemusím bát obnovu použít. :-B
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Worm 30. 8. 2006 00:30

Já bych Obnovení systému nevypínal! Už mi párkrát ušteřilo spoustu práce. Jednou jsem zkoušel nějaký čistič registru, který "čistil" víc, než měl (i mistr tesař...). :x Stačilo použít bod obnovení z doby před instalací toho zmetka a mohl jsem v klidu pracovat dál.

Nějaké řeči o tom, že zkušený uživatel to nepotřebuje, protože má zálohy, bych ignoroval. Taky zálohuji kompletní disk, ale nedělám to každý druhý den. A systém se po***e samozřejmě vždycky těsně před naplánovaným zálohováním. :wink:
Worm
Junior

Odeslat příspěvekod spamster 30. 8. 2006 01:22

ja mam na c: len system a z toho mam spraveny image, takze aj ked sa mi to pokasle, tak to len hodim z DVD naspat... nedoverujem tomu restore, viacerym ludom sa stalo ze ked chytili nejake svinstvo(trojana, spyware), tak sa im to uspesne ulozilo a ked sa niekedy spravil system restore, tak boli hned naspat
spamster
Junior

Odeslat příspěvekod al.ish 30. 8. 2006 06:16

Ja bych ho rozhodne nevypinal. Zmensit ano, ale nevypinat! Sice jsem ho za posledni roky pouzil jenom jednou, ale tehdy jsem byl hodne vdecny, ze takovy nastroj existuje... :D
al.ish
Mírně pokročilý

Další stránka