Admin je pes a nedovolí mi nič nainštalova?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Wolfheart 13. 9. 2006 05:20

ethano píše:Pokud se jedná o lokální (tzn. ne doménové) účty, a některý z adminů nemá příliš složité heslo, stačí jít na http://www.loginrecovery.com/ a stáhnout si program, který ti vytvoří spouštěcí disketu. Z ní pak nabootovat, zkopíruje se na ni soubor s hashama hesel, a ten je pak třeba odeslat. Po několika minutách jsou hesla rozluštěna. Adminovi heslo zůstane, takže pokud se nepodívá do logů, tak nic nepozná. Jinak pokud má admin příliš složité heslo (speciální znaky, atd.), pak nezbývá, než mu heslo vyresetovat, já k tomu používám jeden nástroj z Hiren's Boot CD.
Wolfheart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JIV 13. 9. 2006 06:48

LGA píše:
JIV píše:nexces si uz zohnat vlastny pc?

Mozna by stacil vlastni HDD, vyjde to levneji.


alebo na ten jeden nainstalovat win 2x ..
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ansambla 18. 9. 2006 14:08

ethano píše:Po několika minutách jsou hesla rozluštěna. Adminovi heslo zůstane, takže pokud se nepodívá do logů, tak nic nepozná. /quote]
Kde je ten log uložený? Dá sa nájsť na HDD a prepísať (trebars v notepade?) v nejakom programe?
Ansambla
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jobkovilo 18. 9. 2006 17:12

Ak ti zaheluje BIOS stačí vymazať jeho pamäť . Na tvojom mieste by som si aj zalohoval dokumenty lebo tvoj oco možno v zufalstve všetko naformatuje. Ja to mám v rodine lepšie pretože nikto z rodiny na kompe poriadne robiť nevie, iba ja :D .
BTW: o taký týždeň možno skôr tu vidím tému: "Môj syn je pes a nedovolí mi nič nainštalovať" :lol:
Naposledy upravil jobkovilo dne 18. 9. 2006 17:34, celkově upraveno 2
jobkovilo
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 18. 9. 2006 17:16

Ansambla píše:
ethano píše:Po několika minutách jsou hesla rozluštěna. Adminovi heslo zůstane, takže pokud se nepodívá do logů, tak nic nepozná. /quote]Kde je ten log uložený? Dá sa nájsť na HDD a prepísať (trebars v notepade?) v nejakom programe?o/quote]


Systemovej log, tedy ty soubory pri behu systemu nejdou ani cist, takze nemysli ze tam neco prepises. Jedine nainstalovat dalsi OS, ve kterym to zmenis, ale to pochybuju ze se povede, kdyz nemuzes instalovat ani programy do jiz existujiciho os.
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Composite 18. 9. 2006 17:27

jobkovilo píše:Ak ti zaheluje BIOS stačí vymazať jeho pamäť :lol: . Na tvojom mieste by som si aj zalohoval dokumenty lebo tvoj oco možno v zufalstve všetko naformatuje. Ja to mám v rodine lepšie pretože nikto z rodiny na kompe poriadne robiť nevie, iba ja :D .-/quote]


U nás doma má každý vlastný PC, ja mám desktop, foter, segra, druhá segram každá vlastný NB, a mama, tá ma toho dosť z roboty, takže moje PC má na salamé :D
Composite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muskaat 19. 9. 2006 15:27

vytvor bat subor co zmeni tatkovi heslo na admin ucte
zbinduj ho s niakym nepodozrivym exe a daj mu to nech ti to nainstaluje odvali mu na administratorovi heslo a mas volnu cestu
muskaat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Composite 19. 9. 2006 15:39

To si nám neznalím veľa povedal
Composite
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků