Acronic True Image a zaloha c

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tino 12. 9. 2006 06:12

zdravim, v chipe vysla ATI v.8 Mam notebook s jednym diskom C. Data na nom maju 8 GB. Chcem vytvorit obraz disku a najlepsie napalit na DVD. Problem je ze tak sa zda tento program rto na DVD napalit nevie a nemozem urobit ani obraz disku, pretoze mam len disk C a na ten sa neda ulozit obraz c. Inac sa mi tento soft paci, boot z CD je super. Ako by sa to dalo ? nemam ani iny usb disk a podobne.
tino
Junior

Odeslat příspěvekod Barbucha 12. 9. 2006 06:49

Tak předně na CHIPu byla dána verze 9.0.0.3717 Personal, ale nejdříve se musí (před instalací) provést registrace a potom přijde ser. číslo emailem, to je nutné pro instalaci. Registrace je zdarma přes odkaz tak jak je na CHIPu DVD. Jinak verze Personal má jistá omezení, oproti verzi Home. Jinak umí a podporuje CD/DVD mechaniky, včetně vypalování, chyba je buď v instalaci, nebo v systému. No a pokud je na disku "C " 8 GB dat a má celkovou velikost (není udáno) např.20 GB, tak lze vytvořit zálohu oddílu "C" do souboru a ten potom si vypálit. Ještě existuje tzv. vytvoření Secure Zone, kde se "ukradne" z vybraného disku min. velikost tolik, kolik je zabráno daty a vytvoří se chráněný nový disk, na který má POUZE přístup Acronis True Image i v režimu miniOS (při bootu kláv. F11) a ostatní OS ho nevidí a ani skoro všechny utility typu Partition Magic ho prakticky nevidí. Ale pozor na jeho správné používání, manipuluje velmi silně s tabulkou MBR a pokud jsou provedeny nesprávně operace, tak po retartu PC je vysoká pravděpodobnost, že nepůjde vůbec nabootovat PC, proto je velice vhodné si přečíst důkladně nápovědu a postupy. Já jsem ho vyzkoušel a moje hodnocení je spíše průměrné a hned jsem se vrátil k Ghost programu, který zatím nemá chybu a vejde se v pohodě i na disketu. Vřele také doporučuji zálohovat si i tabulku MBR, nějakým dobrým prográmkem, dá se jich najít dost na Netu.
Barbucha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BHawk 12. 9. 2006 07:29

Acronis True Image vie vytvoriť image disku a umiestniť ho na partíciu ktorá sa práve zálohuje, mám to takto urobené. Vie to aj skomprimovať, a tak to možno vyjde aj na 4,7GB DVD. Tu skôr vidím problém a s ním súvisiacu otázku. Aký súborový systém použivaš? Ak to je FAT 32 tak ten image musíš rozdeliť na menšie časti, pretože nemôže mať vcelku 4,7GB, pri NTFS je to v pohode. Taktiež keď chceš napáliť takýto veľký súbor tak to nepôjde ako formát ISO, ale ako UDF.
ASUS M4A87TD/USB3, AMD Phenom II X6 1055T + AC Freezer 7 PRO r2, 4x 2GB Kingstone DDR3-1333 CL9, ATI Sapphire HD 4830, SSD 128GB Kingstone V+ series + Samsung F1750GB + Samsung F1 1TB, Seasonic S12 430W
BHawk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cieluch 12. 9. 2006 07:40

Zdravím, já také používám Acronis True Image,pokud máš přístup do druhého PC(síťově)proved zálohu tam.Potom si můžeš výslednou zálohu vypálit na DVD třeba v NERO a to jako DVD/UDF.
Notebook UMAX ActionBook 57T,Celeron 2,00GHz,1x 256MB RAM,1x512MB RAM,MS Windows XP Professional SP2,ADSL-Internet Expres
cieluch
Poslední varování

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 9. 2006 07:46

Jo acronis umi ulozit na disk za provozu ktery zalohujes,umi i incremental.Jinak ti doporucuju vytvorit bootcd acronisu a zalohy obnovovat pomoci nej.Secure zone volba je na tobe-videt je pokud das zobrazovat skryte soubory a smaznout de taky ale to je mimo diskuzi zde.Standartne opravdu by nic mimo acronisu se k secure zone nemelo dostat.Osobne doporucuju pockat...Zalohu udelat az budes mit cisty system po formatu s par programy co vzdy pouzivas- udelat oddil pro zalohu v NTFS velikost rekneme 8giga mas li problemy ze mas jeden maly disk.Do nej udelat zalohu,acronis klidne smazat at nebezi zbytecne jeho procesy.Obnovovat pomoci vytvoreneho boot cd-nepotrebuje jiz instalovany acronis.Ovladace zalohovat pomoci driver genius pro treba.Potom obnovis vzdy cisty system s par klicovymi programy a klikem dohodis aktualni ovladace.Data mas li jeden disk a nemas moznost mit zvlast datovy disk velky frkat na dvd cena 10k neni snad vysoka.20dvd-200korun.Skoro 90giga dat.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ze3gg 12. 9. 2006 07:59

Vytvor si v Acronis disk directoru novou partition a pak si zalohuj na ni. Chodi to bez problemu a je to rychlejsi nez s pouzitim DVD.
Ze3gg
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tino 12. 9. 2006 09:34

takze cez boot CD urcite nejde urobit zaloha na disk ktory zalohujem, vypise to aj hlaska.
Taktiez boot cd nevie palit na dvd. Stale mi to spadlo a aj stale pise mechanika CD.
Potom som to nainstaloval aj do win co som ani povodne nechcel a vo win tiez nevie palit na dvd. Je pravda ze uz som neskusal urobit image na C.
Moze byt problem ze nevie palit rovno na dvd to ze nemam nainstalovany INCD ? Mam nero komplet ale incd som nedaval pretoze to nepouzivam
Disk rozdelovat nechcem, je to 60 GB a ja potrebujem urobit len jednu zalohu. Je to notebook pre znameho ktory je pc zaciatocnik a ktory sa na tom bude ucit. A kedze sa mi nechce kazdy mesiac instalovat vsetky ovladace tak to chcem urobit tymto sposobom. Takze som chcel len boot disk
tino
Junior

Odeslat příspěvekod BHawk 12. 9. 2006 10:04

Takže ešte raz, aký máš systém súborov FAT32 ? Na NTFS nieje problém, urob si Image na disk a potom si ho napál normálne cez Nera na DVD a formát zvoľ UDF a nie ISO, následne si urob spúšťacie CD. V prípade potreby nabootuješ z CD, vložíš DVD a spustíš obnovu disku z Image-u. Ak máš náhodou FAT 32, Image rozdel na časti menšie ako 2GB a potom to môžeš napáliť aj vo formáte ISO.
ASUS M4A87TD/USB3, AMD Phenom II X6 1055T + AC Freezer 7 PRO r2, 4x 2GB Kingstone DDR3-1333 CL9, ATI Sapphire HD 4830, SSD 128GB Kingstone V+ series + Samsung F1750GB + Samsung F1 1TB, Seasonic S12 430W
BHawk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 9. 2006 10:31

Tak edit-je mozny ze na chipu vysla naka orezana verze co tuto futuru neumi ja mam full a vse bez problemu.Pomoci boot cd ci dvd se obnovuje.Boot cd -dvd slouzi aby kdyz ani nenabootujes do win mohls obnovit system, nikoliv ze s nim tvoris zalohu a.Navic potom acronis nemusis mit nainstalovany pouzivam nakej rok.Na dvd umi v pohode acronis zalohovat .Ovladace zalohuj pomoci driver genius pro-pak je hod na cd-dvd a prijdes strcis do pc a je to.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saker 12. 9. 2006 10:45

Mne teda zaloha robena za pochodu windows nikdy nesla spolahlivo obnovit, vzdy potom system zmrzol po starte...preto robim zalohu iba po nabootovani do Secure Zone, a mam tam aj miesto na tu zalohu. Mozno som mal starsiu verziu ale ta este nevedela zalohovat na disk ktoreho image sa robi...
Saker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tino 12. 9. 2006 11:01

hm boot cd vie zalohovat v pohode na cd, to som odskusal. Tak to vyzera ze vie aj na ten isty deik ale len vo Win . Ale vyskusal som este software z DVD revues Paragon Drive Backup a tam je aj iso obraz boot cd, a ten v pohode vie z boot cd zalohovat na DVD, vyskusal som. A je malicky.
tino
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 9. 2006 11:01

No ja delal jedine za pochodu-na to sem si to koupil.Jinak na jednom PC delam incrementalni co 10dni - prirustkova bez mojeho zasahu a nikdy zadny problem.Podotykam bavim se o verzi 9 nikoliv 8 ta spoustu veci neumela a prvni devitky taky ne.Co vyslo v chipu netusim ale rek bych ze lepsi stahnout trialku-boot cd-udelat zalohu cistyho systemu a nazdar.Jinak do secure zone de delat zalohu za chodu windows bez problemu.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků