Zbláznil se mi komp!

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bummer 9. 10. 2006 05:59

Zdravim, mam problémek a zajímalo by mě, jestli tady bude někdo vědět, co se to vlastně stalo.

To si tak jednou hraju World of Warcraft a najednou lag, říkám si "nj to zase spadl server". Dostal jsem DC a objevil se v uvodní obrazovce. Quitnul jsem hru a hned jak se ukázala plocha, Windows se doslova zbláznily. Hlásily jeden vadný soubor za druhým. V Dokumentech jsem měl úplně prázdno a když jsem chtěl spustit Everesta, abych se podival na stav disku, tak mi ho to nenašlo.
Restartoval jsem. POST ukazoval, že je disk v pořádku (S.M.A.R.T. Capable and Status OK). Začaly nabíhat Winy a posléze se objevila modrá obrazovka a spustil se Check Disk. Jak projížděl disk, našel stovky a stovky poškozených souborů. Dost se mu jich podařilo obnovit a opravit, ale dost taky ne. To jsem poznal až po startu Windows, kdy na mě vyskočilo opět několik chybových hlášení a pár nic nedělajicích konzolových oken. Naskočlo 60Hz.
Výsledek jsou desítky nefunkčních exe a dll v systému a i v ostatních programech (třeba AbiWord), ale ztrátu dat jako hudba a podobně jsem nezaznamenal. Jen mi nefunguje kurzíva u některých fontů, kvůli poškozenému RunDLL32.exe se nedostanu do některých míst Windows a nespustím ICQ.

Můžete mi pls někdo říct, co se to stalo? Mám pravidelně updatovaného NODa, zapnutý firewall ve Windows a Everest (který už funguje) hlásí stav disku v normálu. Ani jedna z naměřených hodnot není kritická. Vira ani spyware jsem u sebe v počítači nepotkal ani nepamatuji a po téhle příhodě jsem také žádné nenašel (NOD zůstal nepoškozen)...
Breaking a part of my heart to find release
Taking you out of my blood to bring me peace
Bummer
Junior

Odeslat příspěvekod cert 9. 10. 2006 06:37

Nemas PC pretaktovany? Ak ano mozno si mal pretaktovane vsetko (aj radic HDD, zvukovku atd.) a kvoli pretaktovaniu nastala chyba v radici HDD alebo v komunikacii radic diskov<->HDD.

Alebo ak mas chipset nForce4 a tvoj SATA HDD je vo verzii SATA2 vypni NCQ.
IN DUST WE TRUST
cert
Junior

Odeslat příspěvekod milanc 9. 10. 2006 06:58

Tipl bych si na absenci EnableBigLBA. PATA disk >130GB?
milanc
Junior

Odeslat příspěvekod Bummer 9. 10. 2006 08:43

Nemám přetaktováno nic kromě grafické karty (Sapphire Radeon 9550 128MB Core 250@450MHz).

Disk je normální ATA Western Digital 18,6GB se zaplým UltraDMA přenosem.
Bummer
Junior

Odeslat příspěvekod ewing 9. 10. 2006 09:20

skontroluj IDE kabel, tie casto zblbnu aj za jazdy pripadne napatie, ci nahodou nevypadava. brat mal par dni dozadu problem so SATA napajanim, odpajalo mu obcas disk a sposobovalo to dost velke problemy. preto je dobre kupit kvalitny zdroj s kvalitnymi koncovkami. samozrejme tvoj pripad to byt nemusi...
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Junior

Odeslat příspěvekod _Mike_ 9. 10. 2006 10:51

18,6 GB Disk ? To je riadny veteran, pravdepodobne odisiel.
_Mike_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cert 9. 10. 2006 11:25

Bummer píše:Nemám přetaktováno nic kromě grafické karty (Sapphire Radeon 9550 128MB Core 250@450MHz).

Disk je normální ATA Western Digital 18,6GB se zaplým UltraDMA přenosem.
IN DUST WE TRUST
cert
Junior

Odeslat příspěvekod PaloB 9. 10. 2006 11:25

Hmm no disk som este nevidel tak odpalit, mohla by to byt aj ramka.
PaloB
Junior

Odeslat příspěvekod Bummer 9. 10. 2006 17:01

Tady jsou výsledky testů disku. Testování probíhalo částečně při přehrávání hudby a stahování přes BitTorrent.

Fyzická kontrola přístupových dob na disku
S.M.A.R.T.
Bummer
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 9. 10. 2006 19:05

Udělej ještě kontrolu povrchu.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cert 10. 10. 2006 06:20

mohlo ma to napadnut aj skor ale ako napisal PALOB moze byt chybna RAM. Skontroluj cez Memtest86, Goldmemory.
IN DUST WE TRUST
cert
Junior

Odeslat příspěvekod Bummer 10. 10. 2006 06:33

No taky mě napadlo, jestli nemohl být ted disk přehřátý. Mám špatně odvětraný MiniTower s otevřenou boční stěnou.
Bummer
Junior

Odeslat příspěvekod Czulibrk 10. 10. 2006 07:14

vsadim boty, ze ti odesel disk...

nejlepsi by bylo ho vyndat a proskenovat na jinem PC jako slave.

Zadny SMART, zadne pristupove doby, normalne natvrdo chkdsk s parametrem /F

Jinak vetsinou kazdy vyrobce disku ma svoji utilitu, ktera dokaze otestovat disk primo, bez zásahu OS (bootuje se z diskety s nejakym jadrem freedosu apod.). Takze byt tebou, pohledam ...
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý