DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod r34ktor 11. 8. 2009 14:41

1x1x1 píše:Díky, ale když odinstaluju Kerio, tak je nějaká alternativa?

Např. Comodo Firewall.

1x1x1 píše:Service Pack moc používat nechci

Proboha proč? Instalace záplat je pro bezpečnost systému nezbytná.

1x1x1 píše:Aktualizovat siťové ovladače - to bych musel vědět jaké ... ;-]

Typ síťové karty najdeš v dokumentaci k základní desce (pokud je integrovaná). Popř. lze použít nějaký diagnostický nástroj (Everest, PC Wizard).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MiliNess 11. 8. 2009 15:16

Mám docela dobré zkušenosti s AVG Internet Security 8.
Pokud nezvládneš aktualizovat ovladače, doporučuji servis.
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 1x1x1 12. 8. 2009 12:05

Spletl jsem se, napsal jsem Service Pack 2, ale myslel jsem, že nechci firewall od Windows.
Na ten FW Comodo se podívám, díky. Jde mi jen o to, abych měl PC zabezpečený a bez modré obrazovky. :-] Pokud tu modrou obrazovku způsobuje Kerio, tak zkusím naisntalovat jiný FW, ale Kerio, co se týká bezpečnosti, tak s ním nebyl nikdy problém, akorát mi blokuje určité věci a nevím, jak to nastavit (např. již zmíněné přílohy v emailu, kt. se zapnutým Keriem prostě nepošlu).
1x1x1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 1x1x1 13. 8. 2009 18:35

Tak jsem před pár dny nainstaloval Kerio (i když novější verzi) na jiný počítač a už je modrá obrazovka i tam (nikdy se to tam nestalo). Tak jsem odinstaloval Kerio a zkusil Comodo Firewall, vypadá to dobře, akorát sjem nepřišel, zda jdou blokovat reklamy jako v Keriu? Díky.
1x1x1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hankyčka 18. 11. 2009 14:29

Ahoj, poslední dobou mívám obdobný problém s notebookem.
Při vypínání, popř. při hibernaci se těsně předtím než by se měl počítač vypnout nebo uspat objeví modrá obrazovka s hláškou

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Potom je tam přesně to, co je na obrázku několik příspěvků výše, ale dole:

STOP: 0x000000D1 (0xCFF30023, 0x000000FF, 0x00000008, 0xCFF30023)

a pod tím už nic, žádný .sys soubor, nic s pamětí

Mám ASUS F5VL
W Vista Home Premium
AVG Free 8.5

ráda bych napsala něco víc, ale fakt nevím, kde to najít...
zkoušela jsem aktualizovat ovladače, které mi Driver Detective našel, že jsou out of date. Windows-ovládací panel-systémová zařízení---> mi našlo aktualizaci jen pro jeden ovladač a u ostatních mi hlásil, že ovladač je aktuální a funguje správně, ale i u toho, který mi aktualizoval, mi ten detektiv pořád hlásí, že je out of date, ručně jsem pak našla aktualizaci pro bluetooth na netu, a to už je podle detektiva v pohodě, u těch ostatních nic...

teď mi hlásí, že out of date je USB Mass Storage device (což je ta, kterou mi ten windowsovskej systém sám aktualizoval), Myš kompatibilní s technologií HID a Zářízení standardu HID USB

ale přijde mi zvláštní, že se to opravdu děje pouze jenom, když ho vypínám nebo dávám spát.... a to ještě ne vždy
Hankyčka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 11. 2009 16:42

Daný typ NB není vybaven korektními ovladači ACPI a/nebo není ACPI v.2|v.3 povolen v BIOSu. Případně to vůbec daná verze BIOSu nepodporuje.
Co s tím?
1) Zkontroluj korektní nastavení BIOSu.
2) Stahuj a instaluj ovladače jen od výrobce:
http://support.asus.com/download/downlo ... uage=cs-cz
Nenapsala jsi verzi OS Vista :-/
Ovladače pro 64-bit OS nejsou podporovány v žádné verzi.
Pro OS Vista/32 nabízí ASUS aktuální ovladače, konkrétně:
1) ATK0100 UTILITY driver
2) ATKOSD2 UTILITY
3) ATK_Hotkey UTILITY
Instaluj v tomto pořadí.
Po každé instalaci restartuj OS.
Pokud není v BIOSu nastavena podpora pro ACPI v.2|3, bude třeba ještě aktualizovat BIOS. To však svěř někomu zkušenějšímu.
Btw:
1) před hibernací se ujisti, že v portech USB není nic připojeno;
2) Driver Detective je AFAIR k ničemu;
3) V případě problému vždy uváděj hlášky v admin logu. Bez této informace nelze smysluplně odpovědět.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 21. 7. 2010 21:17

zdravím, mám pracovní notebook ASUS M2n M2400, win xp, prý před časem čistá instalace. jsem jako SPRÁVCE POČÍTAČE, na ADMINISTRATOR neznám heslo.

nedělám si srandu, ale 2x na moravě mi běžel normálně a 2x v Východních čechách při startu Win Xp modrá obrazovka a restart. (viz níže)

provoz ve stavu nouze funguje. Provoz ve stavu nouze se sítí už ne a chybuje stejně jako při běžném spuštění Win Xp.

Dále na moravě jsem aktualizoval ovladače WLAn, běžělo to dopoledne, po obědě a restatru myslím pak Wlan "Out of range", zprovoznil jsem wifi až vrácením se k nějakému dopolednímu bodu obnovení. Notas vypínám, jedu domu, doma zase blbne.

Ve Stavu nouze jsem :
1) odebral ve Správci zařízení ovladače pro LAn a WLAN, registry, restart, Xpčka si samočiině načetla default ovladače, po restartu stále blblo. Ne vše šlo v tom Správci odebrat, občas u některých položek psalo, že jsou potřeba k běhu pc a že to nejde odebrat.
2) dále instaloval jsem ovladače chipset, lan a Wlan stažené z www asusu, beze změny. stále modrá smrt po startu.
3) instaloval jsem ovladače lan a Wlan ihned po odebrání těch předchozích v Správci, opět beze změny.

Modrá smrt píše:
Obrázek
modrá smrt průběh při startu:
http://dataport.cz/file/173178/VIDEO0005.mp4

Ví prosím někdo s jistotu, co s tím je, resp. jak to spravím? víc info k tomu nemám, to je vše co jsem vypozoroval. Nyní se s ním dá pracovat jen ve stavu nouze.

-- 21 črc 2010 22:23 --

vracel jsem se k Bodům obnovení na dobu, kdy to to neblblo na moravě a wifi fungovala, beze změny, stále blbnul.
Naposledy upravil audis dne 21. 7. 2010 21:45, celkově upraveno 1
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 7. 2010 21:38

audis píše:Ví prosím někdo s jistotu

Nikdo neví nic jistě, kromě jediné jistoty: axiomy stále platí.
V tomto případě se s velkou pravděpodobností jedná o hw-chybu (tj. včetně ovaldačů).
audis píše: SPRÁVCE POČÍTAČE, na ADMINISTRATOR neznám heslo.

K čemu bys ho potřeboval? Účet ADMINISTRATOR (stejně jako libovolný jiný anonymní účet) lze použít jen ke dvěma účelům:
- zakázat;
- přejmenovat.
audis píše:mám pracovní notebook Acer M2n M2400

Nepopletl jsi to náhodou? ACER nic takového nevyrábí. Nejedná se o ASUS?
Pokud je to tak: instaloval jsi omylem ovladače od ACERu?
ANO:
nainstaluj originální ovladače od ASUSu.
NE:
je NB v záruce?
ANO: reklamuj;
NE: předej NB do opravy.
Osobně bych předal tento NB do sběrného dvora: chipset nVidia nevyniká dlouhou životností, oprava se IMHO nevyplatí.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 21. 7. 2010 21:51

ano, je to Asus , popletl jsem to, ovladače byly správně z www Asusu. Opraveno!

asi v záruce není, mám dvě možnosti: bud si to opravit sám (protože jsem správce) nebo počkat do pondělí a předat to odpovědnému v naší firmě, at to nějak pořeší.

ted už mě napadá jen čistá instalace Win, cd čka mám svoje a klíče pro XP a Ofiice vytáhnu v nouzovém režimu v tento počítač a v Office O aplikaci. toto mě napadá už jako poslední jedin řešení.

moc se mi do toho nechce, data mám na flashce a mužu pracovat na soukromém, nevím zda se do toho pouštet. Budu potřebovat klíče (aby bylo legal) na XP, Office, AVG a poznamenat si nastavení účtů v outlooku.

-- 21 črc 2010 23:07 --

a když bude nový, jaký notebook? max cena zatím nevím kolik mi poskytne zaměstnavatel, kamarád mi říkal že N E Acer, ne Asus, už ne Lenovo (byvalé IBm prý kvalitní ale zhoršilo se to),

ANO: HP, Fujitsu (prý se mu ale nelíbí design nebo co nevím nerozumím mu) a Toshiba. mám požadavek na nízkou hmotnost, poběží tam kancelářské programy, čili super hw výkony zas tolik nevyužiju. volil bych netbook, ale bojím se komfortu psaní a malé obrazovky a hw výkonů, že prostě pro ten celodeení kancl nebude stačit. pracuji homeoffice a na cestách. ocenuju třítlačítkový touchpad, scrolování, pokud možno neosekanou klávesnici o klávesy.
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 7. 2010 22:36

Výběr NB se řeší jinde, to tady neřešte.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 7. 2010 22:38

Dotaz na výběr notebooku polož do sekce Notebooky - forum-907/Notebooky.html
A kamarádovi řekni, ať se neplete do něčeho, čemu evidentně vůbec nerozumí ;)

Stávající nefunkční notebook předej "odpovědnému ve vaší firmě". Je to předpokládám firemní notebook, takže by bylo minimálně nerozumné snažit se s tím něco dělat, firma na to bude mít vlastní postup.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod audis 21. 7. 2010 22:49

dobře. poptám se jinde. stačilo mi doporučení které značky NE a které ANO z hlediska kvality a spolehlivosti. žádný výběr modelů nebo tak něco.

ano je firemní, ale jsem Správce počítače, abych si lecos pořešil sám a nemusel kvuli každé prkotině jezdit na druhý konec republiky, nebo se odpovědný pracovník připojovat přes vzdálenou plochu. OK, předám.. takže asi hw závada. díky!
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MiliNess 22. 7. 2010 00:10

V tomto případě bych spustil ověřování pomocí Verifieru. Pokud se závada projevuje pouze v normálním režimu, typnul bych spíše chybu v některém ovladači, který se v nouzovém režimu nezavádí. Ale je možná i hardwarová závada.
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 22. 7. 2010 00:14

co to je Verifier a jak se to používá? nechápu http://www.google.cz/search?q=Verifier& ... d=0CAcQpwU

-- 22 črc 2010 01:21 --

už na tom pracuju
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 22. 7. 2010 10:47

verifier jsem nepřišel na to, jak se používá, resp. je možné, že nepracuje ve stavu nouze, prozatím na něj kašlu.

je možné, že je zavirován flashdisk.

dostal jsem pracovní NB a flashdisk Sandisk Cruser s nějakým přídavným Sandiskáckým sw, který mě obtěžoval. Flashdisk jsem zformátoval, ale tento sw se na něm po čase objevil znova.

služební flashdisk sjem včera zapojoval i do svého soukromého pc, abych mohl pracovat. ode dneška ale muj stolní počítač jaksi je celý přibržděny, nepřipojí se k netu, sítová karta nejde zakázat, odebrat, dialog "vypínání systému xp " trvá neuměrně dlouho (až mi dojde trpělivost a tvrdý reset).

Provedl jsem Obnovení systému na bod před dvěma dny, spravilo se to, chodí počítač normálně i s netem. ted mi probíhá test Avast. Flashdisk se bojím zapojovat, bojím se že roznáší nějakou havět. už to řeším na viry.cz.. uvidíme.
audis
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka