DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tom028 29. 10. 2006 20:58

Mam problem. Jiz podruhe behem dvou tydnu mi umrel system pri modre smrti na hlasce "DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL". Nekde jsem se docetl(na microsoftu...), ze to muzem it neco spolecneho s ovladaci PCMCIA. Ovsem ja nemam zapojene PCMCIA. Proste jsem vypaloval a brouzdal a najednou modra smrt. Mam XP SP2, ovladace vsechno posledni verze a nevim cim bych odchytil to, kde to chyba nastane. Nevi nekdo co s tim?
tom028
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ginnex 29. 10. 2006 21:03

Někde jsem se dočet, že pokud máš 2 paměti RAM, tak je stačí prohodit a je to ok. No a mě to pomohlo.
multimediální: Asus P5B Deluxe, Intel Core 2 Duo E6300, 2x2GB PC800, Leadtek 7600GT 256MB DDR3, Vista Ultimate
pracovní: Gigabyte P965-DS3, Intel P D915, 1x1GB PC800, X3100, Vista Business
přehrávač: iRiver T60 2GB
notebook: Dell Latitude D531
Ginnex
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 29. 10. 2006 21:04

to může být cokoliv...kromě toho, že se dotaz tady objevuje průměrně každej týden, tak jen zkratkovitě...

otestuj si:

- paměti
- teploty
- zdroj
- ovladače

(na pořadí nezáleží)
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindra999 29. 10. 2006 21:14

Mě to dělalo před pár měsíci, pak byl klid a objevilo se to před dvěma dny zas. Vypnul jsem sériovej port a zkusil zatlačit na paměti (ale ani se nehnuly) a už to je stabilní. Tak možná fakt nedostatek IRQ a musí se něco zakázat. Zdroj mám 700W, teplota velmi nízká díky přídavným větrákům.
jindra999
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vega60 29. 10. 2006 21:26

Tuto chybu obvykle způsobují ovladače při použití nesprávné adresy. Příčinou může být nepodepsaný ovladač, obvzlášť pečlivě sledujte nedávno nainstalovaný antivirový program, diskový nástroj či zálohovací program. Zdroj informace: mistrovství v Microsoft Windows XP od Ed Bott a Carla Siechert

Většinou jsem se ale v praxi setkal s vadnými paměťmi, vadnými SCSI nebo IDE kabely, nefunkčními větráčky chlazení procesoru nebo grafické karty a toto vše je nutno kontrolovat. Je dobré překontrolovat i připojení periferií(myš, klávesnice, síťová karta atd.).
Vega60
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 29. 10. 2006 22:24

Vypni si automatický restart po chybě (v Tento počítač->Vlastnosti->Upřesnit->Spuštění a zotavení systému->Nastavení->Selhání systému->odtrhni Automaticky restartovat) a po novém výskytu BSOD jsem opiš to, co je na ní zobrazeno.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom028 30. 10. 2006 00:41

Vypnuty auto restart mam.... No az se to zase objevi ta modra smrt, tak to tu opisu. Jinak mam notebook, takze fyzicke kontroly hardware jsou obtizne kvuli zaruce
IBM Z61m
tom028
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 30. 10. 2006 10:40

Měl jsem na notebooku stejný problém jako máš ty. A vyřešil jak už tu někdo píše ovladač - konkrétně ovladač myši, mám microsoft wireless notebook optical mouse. No a po nahrání aplikace přímo od microsoftu byl problém pryč.. :mrgreen: Jenom jsem zvědavý, jestli se neobjeví znova :?
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xemiq 30. 10. 2006 11:24

mne tuto chybu robil desktop. Vyskusal som format a reinstall,ale nepomohlo.. Tak som to vyriesil zhodenim paticii disku a pomohlo.. PC vali bez problemov.. A 2x sa mi to podarilo takto vyriesit.. Raz sebe a raz kamosovi..
I`m not like them,but I can pretend..
Xemiq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 30. 10. 2006 11:58

Je to chyba, která se objevuje za hromady možných příčin. Mě to dělal ovladač TV karty.
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom028 3. 11. 2006 13:43

Tak a je to tady zase. Tentokrate jsem si opsal podrobnosti. Muze mi nekdo prosim pomoct, poradit, jak zjistim pricinu tohoto problemu? Podotykam ze se jedna o notebook, takze dlubat do nej fyzicky nemohu uz kvuli zaruce

DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL

STOP: 0x000000D1 (0x00000000, 0x00000002, 0x00000008, 0x00000000)

Ve vsech tri pripadech jsem mel zapnuty firefox (tusim, ze jsem se chystal vydz neco ulozit) a zaply jsem mel mediaplayer
tom028
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 11. 2006 14:36

Vypadá to na na nekorektní ovladač nějakého zařízení (soudě dle 0x000000D1), ale nenapsal jsi jméno chybujícího modulu, takže ti neřekneme jaký.

:idea: Co je důležité z BSOD opsat:

Obrázek
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom028 3. 11. 2006 14:44

mam pocit, ze to tam nic nebylo a pokud jsem to prehledl, tak zase 11 dni budu cekat :-)
IBM Z61m
tom028
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 11. 2006 14:54

No v rámci čekání si preventivně otestuj paměť pomocí GoldMemory, to není při výskytu BSOD nikdy na škodu :wink:
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom028 3. 11. 2006 20:02

Tak tedy v ramci cekani jsem to testnul a OK. Sice to trvalo strasne dlouho, ale vysledek byl pro me dobry. Takze ja se zase ozvu, az me potka modra smrt
IBM Z61m
tom028
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků