DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ManexCZech 22. 12. 2011 19:00

Milanr1 píše:Napiš aspoň základní info:
viewtopic.php?f=956&t=1095450
Min. verzi OS, hw-sestavu, provozní teploty CPU + GPU před havárií, chybové hlášky v systémovém logu.
Dumpy zabal, někam upni a pošli adresu.
Kdy jsi naposledy:
- čistil PC od prachu?
- kontroloval stav NTFS?
- testoval integritu RAM?


Chtěl bych ještě dodat že mi je 14 což asi nikoho nezajímá ale chtěl jsem tím říct že se v tom zas nějak extra nevyznám takže bych potřeboval ještě s něčím poradit ten OS mám Microsoft Windows XP Home Edition Verze 2002 Service Pack 3 aktualizace stahuju když nějaké jsou a používám antivir Avast! Co je toto hw-sestava např jako procesor atd. ? Jak ještě zjistím provozní teploty CPU a + GPU ? Gpu je grafická karta ? "- čistil PC od prachu?" Čistil asi před 2-4 měsíci. Co je to NTFS? a jak zjistím nebo spíše otestuju tu intergritu RAM ? Všechno provedu jen mi řekněte jak na to. Děkuji předem

Tady je ten Minidump http://leteckaposta.cz/571470750
ManexCZech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 12. 2011 19:56

http://www.memtest.org/ - stáhnout a vypálit jako iso, pak dát do mechaniky a nabootovat z ní. Mohlo by stačit vypnout a zapnout PC :hm
Sestava je základní deska, procesor, zdroj grafika - přesná značka, jestli nevíš, program aida
kontrola ntfs - pravým na jednotku C, vlastnosti, nástroje, kontrola chyb, zaškrtnout, restartovat, ok.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 12. 2011 21:34

BSOD způsobuje chyba v ovladači dtsoftbus01.sys = ovladač virtuální sběrnice, součást DAEMON Tools Pro.
Odinstaluj.
Pokud bez tohohle šmejdu nemůžeš existovat:
nainstaluj DAEMON Tools základní verzi, ne Pro!
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiliNess 22. 12. 2011 22:39

Možná bude stačit odinstalovat StarForce protection. Těsně před rutinou dtsoftbus01.sys je volána rutina sfsync02.sys. Podle mě je to nešťastná kombinace filtrů PxHelp20.sys (Roxio - např. EasyCD/DVD), sfsync02.sys (StarForce) a ovladače sběrnice dtsoftbus01.sys. (jinak k dtsoftbus01.sys mám též averzi, způsobuje mnoho problémů)
Nešťastný sled událostí už začíná zřejmě v rutině filtru PxHelp20.sys.
Pokud to bude padat i po odebrání StarForce, tak jak říká Milan, odstřelit Daemon Tools.

Prostě jsi blbě zkombinoval blbý software.
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ManexCZech 23. 12. 2011 00:30

Já nemám Daemon Tools pro ale Lite a tady jsem našel nějaký dumpy ve steamu tak je uploaduju http://leteckaposta.cz/119053434
ManexCZech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MiliNess 23. 12. 2011 00:40

To nemá s těmi pády operačního systému nic společného.
Odinstaluj ten StarForce, pokud to bude stále padat, dej vědět.
Co tam máš za soft na vypalování CD/DVD?
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ManexCZech 23. 12. 2011 13:22

Ten starforce jsem dal spustit a nechal jsem to aby to udělalo co mělo a ten daemon tools jsem taky smazal a když to s tím nemá nic společného tak to můžu zase nainstalovat ? "Co tam máš za soft na vypalování CD/DVD?"Tím se myslí jako jakej program na to používám nebo co ?
ManexCZech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 12. 2011 16:03

Jaký máš nainstalovaný?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ManexCZech 23. 12. 2011 18:02

Žádný program na vypalování jsem v počítači nenašel.Protože nic nevypaluju ale maximálně ji používám na to abych do ni něco dal např. film nebo tak něco.
ManexCZech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MiliNess 24. 12. 2011 00:06

Teď už to neřeš, když jsi vymrsknul ten Daemon Tools.
Zbyl ti tam ovladač filtru třídy CDROM - PxHelp20.sys. Je to pozůstatek nějakého vypalovacího programu. Jestli ho chceš vymrsknout, v RegEditu vyexportuj klíč registru HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet, zaRARuj ho a upni na http://www.leteckaposta.cz
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků