formátování HDD

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sk4ly 23. 11. 2006 17:26

Zdravim, potřebival bych poradit.. :? nějak semi sesypal windows na pc.. vždycky když ho zapnu, tak se mi ukáže cerna plocha, s napisem ze soubor windows/.... je poškozen, nebo chybí, pro opravu vložte cd nebo disketu. ... Ale nic se stejně nestane.. když nastavim 1. boot z cd-romky, dam tam cd s os, restartuju, tak mi to ukáže, at stisknu libovolnou klavesu... ale stejně se dostanu na tu chybu v tom souboru.. :( klidně bychten disk zformátoval, ale nevim jak... neporadil by někdo pls?? :lol:
Sk4ly
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 23. 11. 2006 18:01

Ak napíšeš aký Windows chceš nainštalovať a aký operačný systém je na inštalačnom CD - potom sa dá poradiť.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sk4ly 23. 11. 2006 18:04

promin,, na pc mi nejdou xp, a na cd mam taky xp..
Sk4ly
Junior

Odeslat příspěvekod dcvojta 23. 11. 2006 18:08

Naformátuj ho přes příkazovej řádek. Napiš "format c:"
dcvojta
Junior

Odeslat příspěvekod Sk4ly 23. 11. 2006 18:13

Kdyz ja nevim, jak se k tomu prikazovymu radku dostat.. dostanu se akorat na to nastvavoani v BIOSu... a na to cd s xp to nejak nereaguje.. :lol:
Sk4ly
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 23. 11. 2006 18:26

Pokud nemáš poškozené cd tak podle toho co píšeš máš nejspíš špatně nastavený bios pro botování z cd, není možné aby jsi mněl stejnou chybu jak na hd tak na cd.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ansam 23. 11. 2006 18:28

Sk4ly píše:.. když nastavim 1. boot z cd-romky, dam tam cd s os, restartuju, tak mi to ukáže, at stisknu libovolnou klavesu..../quote]
NEROZUMIEM. Predsa v takomto prípade musí začať inštalácia operačného systému NANOVO a asi tretím krokom je voľba pre formátovanie disku (na NTFS, alebo FAT32, alebo PONECHAT POVODNU). Asi nemáš v BIOS-e riadne nastavené bootovanie z CD-ROM. Pretože podľa toho čo píšeš, tak WinXP pri spustení iba naťahujú bootovacie súbory z CD-ROM (ale z CD-ROM nebootuje a nezačne novú inštaláciu).
Naposledy upravil Ansam dne 23. 11. 2006 18:44, celkově upraveno 1
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sk4ly 23. 11. 2006 18:38

Ja akorat umim nastavit poradi bootovani,,, ale nejak podrobnejsi nastaveni ovledat neumim... :(
Sk4ly
Junior

Odeslat příspěvekod foxit 23. 11. 2006 19:00

Však to je ono. Nejprve nastavit pořadí bootování (CD/DVD mechanika na 1.místě - nejlepší je na Master, pokud jich máš více), vložit instalační CD Windows a restart. Pokud je vše v Biosu nastaveno správně, rozjede se instalace po výzvě kliknutí na libovolnou klávesu. Až se po načtení ovladačů a odsouhlasení licence F8 dostaneš do fáze výběru předchozí instalace, tak zde je třeba buď do stejného oddílu poškozený OS přeinstalovat, nebo nejprve oddíl odstranit(nejlepší způsob), nově oddíl vytvořit a zvolit instalaci přávě do něj (pozorně čti, klávesy jsou tam pro vykonání příkazů uvedeny). Systém pak v další fázi automaticky vybere možnost formátování, které po odsouhlasení ihned započne, včetně samotné instalace. V další fázi vložíš 25 místné číslo, vyplníš údaje, atd. a instalace pokračuje až do konce.
foxit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sk4ly 23. 11. 2006 19:14

njn,, ale ja to nastavim na prvni misto tu mechaniku,,, porestartu mi to sice ukazuje aby zmackl libovolnou klavesu pr zpusteni xp z cd, ale stejne mi to ukaze to s tou chybou..
Sk4ly
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 24. 11. 2006 09:23

Sk4ly píše:njn,, ale ja to nastavim na prvni misto tu mechaniku,,, porestartu mi to sice ukazuje aby zmackl libovolnou klavesu pr zpusteni xp z cd, ale stejne mi to ukaze to s tou chybou..
Ale v tomto prípade by to nemalo spúšťať Windows, ale spustiť inštaláciu z CD. Je možné, že tvoja CD-ROM nepodporuje BootCD.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod z21 24. 11. 2006 09:44

Použij start. disketu z W98,spodporou disk mechanik a spust instalaci z i386.V BIOS nastav boot z Fdd.
z21
Junior

Odeslat příspěvekod nxsys 24. 11. 2006 11:47

zdrawim, skus si z netu stiahnut nejaky ten live boot cd...celkom dobry je hiren's boot cd myslim verzia 8.6 je posledna...ak tak skus to a tam mas nejake programy..urcite si vyberies ;)

tu je link pre viac info

http://homepage.ntlworld.com/hiren.thanki/bootcd.html
nxsys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cameltosis 24. 11. 2006 11:57

mas vadne CD a nebo mechaniku :-) vypal na jine cd
__Maďarský překlad slova WINDOWS__

Ámerikái Gateszkárus havária sistémusz neseremét (AGHSN - traduje se že takhle nadávají maďaři když se jim to kousne)
Cameltosis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod conkerrr 24. 11. 2006 12:05

Zkus nabootovat do repair console a zkusit chkdsk /f mozna se to opravi.
conkerrr
Junior