Domaci sit - potrebuji pomoc

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod SeeD Johny 9. 12. 2006 23:06

Lidi mam takovej nejspis trivialni dotaz.... mam doma dva pc... muj pc tomu druhemu poskytuje pres druhou sitovku (ma v sobe dve) pripojeni na internet a celkove sdileni souboru.... druhy pc tak preze mne muze na net a taky prohlizet mnou nasdilene slozky v pracovni skupine SKUPINA.

Kdyz chci ale do onoho pocitace ja ze sveho, proste mne to tam nepusti... nevim, cim to je, ale uz mne to vazne stve.. rpi pokudu pripojit se na pocitac v siti to po mne chce jmeno a heslo, ovsem vyplnim-li to, ktere je pouzito jako prihlasovaci jmeno a heslo do vstupu do windows v tom druhem pc, nepusti men to.. a nepusti mne to i pri jinych uctech a bez hesla... fakt uz nevim
SeeD Johny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 10. 12. 2006 08:40

Jaké verze operačních systémů máš? XP Home, XPprof?

Home verze má defaultně aktivované přiblblé Zjednodušené sdílení souborů a disků, není chyba tam?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod lumiq 10. 12. 2006 10:38

Co třeba firewall?nebo jakým způsobem máš nastavenou síť na to mdruhém PC, máš tam danou statickou IP nebo máš nastavneo připojení pomocíé DHCP? Jávím,že když sem to měl staticky,tak mi to taky nechtělo vzít..PC sem na síti viděl a nemohl se na něj dostat,tak sem pak dal nastavení na DHCP a byl klid...a nebo ti to může dělat třeba Kerio
lumiq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sislik 10. 12. 2006 10:52

nebo takymuzesmit uzivatelum odeprenej pristup ze site, to se nastavuje v gpedit.msc
Sislik
Pokročilý

Odeslat příspěvekod igz 10. 12. 2006 12:26

Sislik píše:nebo takymuzesmit uzivatelum odeprenej pristup ze site, to se nastavuje v gpedit.msc

No ak ide o Win XP Home, tak gpedit.msc nemaju. Tie veci sa daju nastavovat len cez prikaz "net" a jeho parametre.
Nema to nahodou spravene tak, ze na kazdom pocitaci ma ineho uzivatela a ak ma aj nieco nazdielane, tak ho to nepusti (hodi mu len chybu hlasku, ze nema pravo) ak to nevyzdiela pre "Everyone".
Nech si vytvori na oboch pocitacoch rovnakeho uzivate s rovnakym heslom a vydiela zlozku pre nich, alebo nech nastavi prava na everyone.
igz
Junior